Anasayfa / GENEL / Hürriyet’ten kovulan Doğan’ın foyası ortaya çıktı!
yalcin1

Hürriyet’ten kovulan Doğan’ın foyası ortaya çıktı!

Aydın Doğan’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Ak Parti’ye karşı giriştiği savaşı kaybetmesiyle birlikte medyasında başlattığı küçülme sonrasında kovulan ilk isim Yalçın Doğan, atılmayı gururuna yediremeyince “hükümet baskısıyla atıldım” yalanına sarıldı ama operasyonu ayağına dolandı.  Sedat Ergin, Hürriyet yazarlarından Yalçın Doğan’ın “siyasi baskı nedeniyle işten çıkarıldığı” iddiasını kesin bir dille yalanladı.


Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin, Hürriyet yazarlarından Yalçın Doğan’ın “siyasi baskı nedeniyle işten çıkarıldığı” iddiası hakkında “Doğan’la ilgili olarak hükümetten kaynaklanan herhangi bir baskı söz konusu olmamıştır” dedi.

Sedat Ergin, Doğan’ın gazeteden ayrılmasına ilişkin iddia ve haberler üzerine, “Bu tasarrufa başka birimlerdeki bazı çalışanlarımızı da kapsayan gazetedeki genel bir tensikat kararı çerçevesinde gidilmiştir” açıklamasını yaptı. Ergin’in açıklamasının tam metni şöyle:

“Yazarımız Yalçın Doğan’la maalesef yollarımızı ayırmak durumunda kaldık. Yalçın Doğan’la ilgili olarak hükümetten kaynaklanan herhangi bir baskı söz konusu olmamıştır. Bu tasarrufa başka birimlerdeki bazı çalışanlarımızı da kapsayan gazetedeki genel bir tensikat kararı çerçevesinde gidilmiştir.”

YALÇIN DOĞAN: YUKARIDAN GELEN BASKI SONUCU…
Hürriyet’in yollarını ayırdığı Yalçın Doğan Medyaradar’dan Alev Gürsoy Cimin’e ayrılığına dair şunları söylemişti:
“Şu an çok net bilmiyorum, yazıların da duruşun da etkisi elbette vardır. Bana zaten telefonla haber verildi. “Çok üzgün oldukları, ancak yukarıdan gelen baskı sonucu bunu yapmak durumunda kaldıkları” söylediler. Şu an olay çok yeni olduğu için inan bilmiyorum nedir, ne değildir, her şey olabilir. Belki de bir birikimin nedeni. Ama ekonomik olmadığından eminim, öyle olsaydı benimle birlikte en az 50 kişi daha gönderilirdi. Ben o gazetenin en eski yazarlarından biriydim; Şu anda sadece düşünüyorum o nedenle çok da fazla konuşmak istemiyorum. Birkaç güne her şey netleşir.”

MEDYAGUNDEM

Cinayet azmettiricisi Hürriyet!

Hürriyet gazetesi ve Doğan Haber Ajansı’nın günlerdir Suriyeli mültecileri hedef gösteren yayınları, barbarca bir cinayetle …

hur2

Hürriyet’in Suriyeliler provokasyonu vahşeti getirdi

Türkiye bugün Sakarya’da yaşanan bir vahşete uyandı. Suriyeli hamile kadın, tecavüze uğradıktan sonra 10 aylık …

dogan

Vahşetin ortağı Doğan medyası

Sakarya’da 20 yaşındaki 9 aylık hamile Emani Al Rahmun’u kaçırıp tecavüz ettikten sonra vahşice katleden …

1 Yorum yapıldı

  1. Aydın Doğan ın ajan provokatörü cengiz çandar pkk iyi ki silah bırakmamış diyecek kadar zıvanadan çıktı. Bu sözler suçtur derhal gereken hukuki işlem yapılmalıdır. Hangi batı demokrasisinde yazarlar, siyasetçiler terör güzellemesi yapabilir bu kesinlikle kabul edilemez.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir