Anasayfa / KULİS / Hürriyet’teki son atamaların arkasındaki Aydın Doğan oyununu açıklıyoruz!
eyupcan2

Hürriyet’teki son atamaların arkasındaki Aydın Doğan oyununu açıklıyoruz!

Aydın Doğan’ın paralel oyunu deşifre oldu. Kamuoyunun tepkisini dağıtmak için görevden almış gibi davrandığı FETÖ militanı Eyüp Can’ın gizlice tüm dijital yayınların tek adamı yapıldığı ortaya çıktı.


MEDYAGUNDEM.COM- Aydın Doğan’ın elindeki tüm medya gücünün paralel örgüt ya da sol terör örgütü ve özellikle PKK sempatizanlarıyla doldurduğu biliniyor. Doğan’ın FETÖ kadrolaşmasının başında da Eyüp Can yer alıyor. FETÖ’nün adamı Eyüp Can’ı gurubunun etkin bir ismi yapınca Aydın Doğan, paralel örgütle ilişkisi alenileştiği için kamuoyunda “Eyüp Can’ı görevden aldık” algısı için bir operasyon çektiler. Geçtiğimiz yıl Can’ın görevden alındığı ancak halen Hürriyet gazetesinde istihdam edildiği biliniyordu.

İşin perde arkası geçtiğimiz hafta Bülent Mumay isimli provokatör militanın Hürriyet Dijital Medya Grup Koordinatörü görevinden alınmasıyla ortaya çıktı. Mumay’ın yerine Hürriyet Daily News’tan Emre Kızılkaya atandı. Herkes Mumay gibi provokatör militan kovuldu sandı ama gerçek öyle değil.. Mumay halen Hürriyet’te çalışmaya devam ediyor.
Hurrriyet.com.tr ve radikal.com.tr’nin terör örgütleri propagandası yapan, kirli ve provokatif manşetlerinin arkasındaki tek isim ise FETÖ militanı Eyüp Can çıktı.
Can’ın geçtiğimiz aylarda gizlice tüm dijital yayınların direktörü yapıldı, ataması da tepkiler olmasın diye gizlendi. Her atamayı mutlaka yazılı bir açıklamayla duyuran Hürriyet, Eyüp Can’ın görevlendirilmesini ise gizledi.
FETÖ’nün Hürriyet’e genel yayın yönetmeni yapmak istediği Eyüp Can’a kamuoyunun tepkilerinden çekindiği için Aydın Doğan tüm dijital yayınların tepesine geçirdi. Yani Hürriyet gazetesinin internet sitesinden ve Radikal.com.tr’den yapılan kirli haberler, provokasyonlar, terör örgütlerinin propagandası hep Eyüp Can’ın işiydi. Kamuoyuna geçen yıl Eyüp Can’ın görevden alındığı malzemesi verilip, Doğan’ın üzerindeki tepkiler dağıtılmaya çalışıldı.
Aydın Doğan’ın tam bir paralel takiyyecilik numarasıyla yaptığı atamayla adı “terör medyası patronu”na çıkan kirli haberlerin, provokasyonların arkasındaki isim Eyüp Can’dı. Ama kendisi sahnede değilmiş gibi davranıyor.
Bülent Mumay’ı görevden alma işi de Eyüp Can operasyonu olduğu iddia ediliyor.  Hürriyet kulislerine göre de bu “tek adamlığının kanıtı.”
Şu anda Eyüp Can Hürriyet ve Radikal’in dijital yayınlarındaki tek yetkili.  FETÖ militanı olduğu için gürültü kopmasın ve tepki çekmesin diye ataması duyurulmayan Eyüp Can resmen gölge operasyonların karanlık adamı gibi davranıyor.
Asıl ortaya çıkan gerçekse Aydın Doğan Fetocu terör örgütünün emrinde ve medyasının paralel beladan temizlenmesi de mümkün değil.
Asıl önemlisi Aydın Doğan’ın kızı, Ali Sabancı’nın karısı Vuslat Doğan Sabancı Eyüp Can’ı neden çok seviyor?

MEDYAGUNDEM

tuncay

FETÖ’den flaş disk şantajıyla mı milyonları indirdin Tuncay Özkan?

CHP’li Tuncay Özkan, TSK’daki FETÖ’cüler listesinin yer aldığı flaş diski 10 yıl önce FETÖ’ye karşı …

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir