Anasayfa / GENEL / Hürriyet’in utandıran yazarları
taha-hurriyet1

Hürriyet’in utandıran yazarları

MEDYAGUNDEM.COM- Fehmi Koru Star gazetesinde Taha Kıvanç takma adıyla yazdığı “Kulis” köşesinde, “Her gün okuduğum gazetelerde kerli ferli yazarların yazdıklarını okudukça, aynı mesleğin insanları bilindiğimiz için, başımı önümden kaldıramıyorum…” diyerek özellikle Hürriyet’in utandıran yazarlarına dikkat çekti.

“Dün birinin sütununda bir öz-yalanlama yer aldı” diyen Kıvanç’ın sözünü ettiği Hürriyet yazarı Mehmet Yakup Yılmaz’dı. Kıvanç şöyle yazdı:

“Beyoğlu esnafı adına açıklama yapan birinin işyeri açıklamadan bir saat sonra üç günlüğüne kapatılınca, gazetenin orta sayfasında en geniş yeri işgal eden yazar, içinde ‘Faşizan bir uygulama’ ithamı da bulunan zehir zemberek bir şeyler yazmıştı. Belediye’nin Gezi Parkı eylemlerini desteklediği için adama böyle bir ceza verdiğine inandı gazetenin okurları… İşin gerçeği ise şu: İşyerine kapatma cezası verme işlemi nisan ayında başlamış… Kararı öğrenen adam uyanıkmış, belediyeyi zora sokmak için derhal o açıklamayı yapmış… Medyada kaç kişi uyanık vatandaşın yönlendirme amaçlı çıkışının peşine takıldı, bir bilseniz…”

Kıvanç “Vahim mi vahim, ama daha vahimi de var” diyerek de Ertuğrul Özkök’ün ayıbını şöyle deşifre etti:

“Atış serbest ve medyayı yönlendirme amacıyla faaliyet gösteren bildik tezvirat merkezi uydurma haberleri birbiri ardına devreye sokuyor… Bunlardan biri de, Gezi eylemleri sonrasında gözaltına alınan bir grubun âdi suçlularla aynı koğuşlara konulduğu haberi… Kadınları fâhişeler ve hırsızların, erkekleri câniler ve dolandırıcıların koğuşlarına tıkmışlar… Hürriyet’in eski yönetmeni olan yazarı mal bulmuş mağribi gibi derhal bu uyduruk haberin üzerine atladı. Neler, neler yazmadı ki… Okurken yüzümün kızardığını hatırlıyorum. Yüzümün kızarmasının sebebi, yazdıklarının daha önce de haberleştirildiğini ve Adalet bakanlığı tarafından derhal tekzip edildiğini bilmemden… Bakanlığın internet sitesine bakma zahmetine katlanmasını beklemezdim de, hiç değilse ‘Acaba?’ kuşkusuyla etrafına sorabilirdi…‘Kendisini gazetesinde zor duruma düşürmek isteyenler olmalı ki, düştüğü zavallı durumu hatırlatan da çıkmamış’ diye düşünmüş ve üzülmüştüm. Sütununda ayıbını yüzüne vuran bakanlık yalanlamasını yayımlamak zorunda kaldı dün…”

Kıvanç yazısını da “Yok mu bunlara ‘Ne yapıyorsunuz çocuklar’ diyecek biri? Hep birlikte elele batıyorlar…” diye bitirdi.

KIVANÇ’IN YAZISI İÇİN TIKLAYIN 

MEDYAGUNDEM

Cinayet azmettiricisi Hürriyet!

Hürriyet gazetesi ve Doğan Haber Ajansı’nın günlerdir Suriyeli mültecileri hedef gösteren yayınları, barbarca bir cinayetle …

hur2

Hürriyet’in Suriyeliler provokasyonu vahşeti getirdi

Türkiye bugün Sakarya’da yaşanan bir vahşete uyandı. Suriyeli hamile kadın, tecavüze uğradıktan sonra 10 aylık …

dogan

Vahşetin ortağı Doğan medyası

Sakarya’da 20 yaşındaki 9 aylık hamile Emani Al Rahmun’u kaçırıp tecavüz ettikten sonra vahşice katleden …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir