Anasayfa / GENEL / Hürriyet’in o haberine çifte yalanlama
hurriyet-saab

Hürriyet’in o haberine çifte yalanlama

Hürriyet, yerli otomobil üzerinden yine yalana bir imza attı. Haberin kaynağına kendisi ulaşamadığı halde habere imzasını atan gazetenin ekonomi editör yardımcısı Emre Özpeynirci’yi yaptığı haberden dolayı hem Saab Grubu hem de Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık yalanladı.


Hürriyet Gazetesi’nin yerli otomobil projesine saldırısı devam ediyor. 22 Ekim tarihinde ekonomi sayfasında “Saab sert çıktı: Markamızı artık telaffuz etmeyin!” başlıklı haberle yerli otomobili hedef alan haber tamamen yalan çıktı. Haberin kaynağına kendisi ulaşamadığı halde habere imzasını atan gazetenin ekonomi editör yardımcısı Emre Özpeynirci haberinde ‘Saab’ markasının sahibi olan İsveçli havacılık ve savunma devi Saab Grubu’ndan Türkiye’nin yerli otomobil projesine ilişkin cevap geldi.

SAAB SÖZCÜSÜ DE HÜRRİYET’İ YALANLADI

Saab’ın sözcüsü Sebastian Carlsson, “NEVS firması Saab markasını temsil etmiyor, sadece otomobil tesisini aldı. Bizim Türkiye’de otomobil konusunda herhangi bir çalışmamız veya anlaşmamız yok. Dolayısıyla Türk bakanın ısrarla Saab adını telaffuz etmesini anlayamıyoruz” diye konuştu şeklinde verdiği haber hem Saab’ın sözcüsü hem de Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık tarafından yalanlandı.

“TÜRKİYE, SAAB MARKASINI NE YAPSIN?”
Bakan Işık yerli otomobilin milli bir proje olduğunu belirterek, “Türkiye eğer gelecekte otomotivde ‘var olacağım’ diyorsa kendi markasını üretmelidir. Kendi markasını üretmek iddiasında olan bir Türkiye, SAAB markasını ne yapsın? Biz markayı satın almadık, SAAB markasıyla üretim de yapmayacağız” ifadelerini kullanarak bir kısım medyanın bu işi itibarsızlaştırma gayretinde bulunduğunu ifade etti.

SAAB SÖZCÜSÜ DE YALANLADI

Hürriyet gazetesinin ekonomi editör yardımcısı Emre Özpeynirci haberi Amerikalı bir gazeteci üzerinden görüş alarak yazdığını belirtti. Üstelik yalan olan ve başkasının yazdığı bu habere de kendi imzasıın atmaktan çekinmedi. Ancak Hürriyet’in bu yalanı fazla uzun sürmedi. Saab’ın sözcüsü Sebastian Carlsson twitter üzerinden bu haberi yalanladı.

MEDYAGUNDEM

Cinayet azmettiricisi Hürriyet!

Hürriyet gazetesi ve Doğan Haber Ajansı’nın günlerdir Suriyeli mültecileri hedef gösteren yayınları, barbarca bir cinayetle …

hur2

Hürriyet’in Suriyeliler provokasyonu vahşeti getirdi

Türkiye bugün Sakarya’da yaşanan bir vahşete uyandı. Suriyeli hamile kadın, tecavüze uğradıktan sonra 10 aylık …

dogan

Vahşetin ortağı Doğan medyası

Sakarya’da 20 yaşındaki 9 aylık hamile Emani Al Rahmun’u kaçırıp tecavüz ettikten sonra vahşice katleden …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir