Anasayfa / ANALİZ / Hürriyet’in Ankara Temsilcisi FETÖ’cü suikastin neresinde?
dzeyrek

Hürriyet’in Ankara Temsilcisi FETÖ’cü suikastin neresinde?

Hürriyet’in Ankara Temsilcisi Deniz Zeyrek, FETÖ’nün kanlı provokasyonundaki rolünü açık etti.

medyagundem.com

Olay artık net… Türkiye ile Rusya tarihi bir dönemeçte kritik yakınlaşma arefesindeyken, bundan rahatsız olan ABD, tetikçisi FETÖ eliyle Rus Büyükelçisine suikast düzenledi. FETÖ olayı ısrarla “Ak Parti’nin El Nusracı polisleri” diye gösterip, Türkiye ile Rusya’nın ilişkilisini sabote etmek için algı operasyonu yaptı.

Bu algı operasyonunun en önemli ayağında ise Doğan medyası yer aldı. Saldırının ilk anından itibaren Hürriyet gazetesi, CNN Türk ve Doğan medyasının tüm unsurları saldırının radikal İslamcı bir polis yapmış gibi gösterip, FETÖ izlerini ısrarla yok etmeye çalıştı.

Bu operasyonda Hürriyet gazetesinin Ankara Temsilcisi Deniz Zeyrek öne çıktı. Ankara büronun geçtiği haberler inatla ve ısrarla katil FETÖ’cü polisin El Nusracı olduğuna ilişkin bir algı oluşturmaya dayalıydı.

CNN TÜRK EKRANINDA FETÖ YALANLARI

Bugün CNN Türk ekranındaki Parametre programında Deniz Zeyrek kendini ele verdi. FETÖ bağlantısını hiç anmadan katil polisin El Nusracı ve radikal İslamcı gruplarla bağlantılı olduğu yalanına başvurdu.

Zeyrek yalanı abartıp, katil FETÖ’cü polisin 2014 yılında polis okulundan mezun olduğunu iddia edip, FETÖ’cülerin polislik sınav sorularını çaldığı 2012 yılı girişli olmadığını, bundan dolayı da saldırganın FETÖ bağlantısı kurulamayacağını öne sürdü. Hatta abarttı katil polisin El Nusra gibi radikal İslamcı gruplarla dirsek teması olduğu yalanını söyleyip, FETÖ’cü algı operasyonunu CNN Türk ekranından yürüttü. Ancak programın sunucusu Ebru Baki, Zeyrek’i düzeltip, katilin 2012 yılı girişli olduğunu söyleyince, Zeyrek suçüstü oldu ve hemen laflarını çevirerek, saldırgan polisin FETÖ’cülerin 2012 yılında yoğun biçimde soruları çaldığı dönem girdiğini söylemek durumunda kaldı. Ebru Baki düzeltmeseydi,  Deniz Zeyrek canlı yayında milyonların gözünün içine baka baka katilin FETÖ’cü olmadığını savunacaktı. Saniyeler içinde bir FETÖ’cü kıvraklığıyla iddiasının tam tersini savundu.

Bıu detay bile Doğan medyasının FETÖ’nün kanlı terör ve suikast provokasyonundaki rolünü açık ediyor.

FETÖ’nün Hürriyet’i ele geçirdiği dönem Ankara Temsilcisi yapışan Deniz Zeyrek de Rus Büyükelçi suikastindeki tavrıyla apaçık FETÖ bağlantısını gösterdi.

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir