Anasayfa / ANALİZ / Hürriyet onurunu kurtardı!
arda-hurriyet-karayilan2

Hürriyet onurunu kurtardı!

MEDYAGÜNDEM- 8 Mehmetçiğin şehit olduğu Yeşiltaş baskınının talimatını kim verdi? Dün iki haber kafaları karıştırmıştı. Medyadaki  tartışma da  “Hain saldırı Karayılan’ın haberi olmadan nasıl gerçekleşsin?” noktasında düğümlendi.

Vatan Gazetesi, saldırının talimatını Bahoz Erdal’ın verdiği yazdı. Bir de telsiz konuşmalarını ortaya koydu.

Hürriyet ise talimatın Murat Karayılan’dan Mayıs ayında geldiğini öne sürdü. Ancak haberde bu savı destekleyecek bir detay yoktu.

İşte bu detayı Arda Akın imzasıyla Hürriyet bugün ortaya koydu. 8 Mehmetçiğin katilinin “Karayılan mı Bahoz Erdal mı?” olduğu tartışmasına son noktayı koyacak telsiz konuşmalarında Karayılan’ın gerçek yüzü de sergilendi.

Meğer “barış ve çözüm” mesajları bir yalanmış, Karayılan “KARAYALAN” dan başka birşey değilmiş.

İşte Hürriyet’in “habercilik onurunu” kurtardığı ve Karayılan’ın maskesini düşürecek o haberi:

***

PKK’nın Dağlıca’da düzenlediği saldırının emrini veren PKK’lı Murat Karayılan’ın, Mayıs ayında örgüt üyelerine yönelik yaptığı telsiz konuşmalarına Hürriyet ulaştı. Karayılan’ın, kırsalda görev yapan teröristlere yönelik, “Amacımız düşman masaya otursun değil, bizim düşmanın sistemini felç etmemiz lazım” dediği belirlendi.

İstihbarat birimlerinin geçtiğimiz Mayıs ayı içinde tam 400 sayfa telsiz konuşması yaptığını belirlediği PKK lideri Karayılan’ın, kırsalda faaliyet gösteren teröristlere sansasyonel eylemler yapılması konusunda sürekli uyarıda bulunduğu belirlendi. Teröristleri sık sık Dağlıca, Silvan benzeri eylemler yapması konusunda uyaran Karayılan, talimatlarını şöyle veriyor:

Tarih: 18 Mayıs 2012
Saat: 12:24
Merkezde bulunan PKK’lı telsiz operatörü kırsalda faaliyet gösteren gurupları uyararak Karayılan’ın konuşma yapacağı yönünde uyarıda bulunuyor. Karayılan bir süre sonra konuşmaya giriyor.

Karayılan: Gerilla askerdir gerillanın gidip askeri meseleler üzerinde durması lazım düşmanı takip edip tespit edip zayıflığını yakaladığında vurması lazım. Görevi budur. Yani onun dışında böyle avare avare gezmek değil ya da köylülerle konuşması değil. Gerillanın görevi öldürmektir.

Tarih: 18 Mayıs 2012
Saat: 12:50

Karayılan: Gerillanın görevi bellidir. Kısacası dönem eski dönem değil. Üçüncü dönem sonra erdi her ay bir bölge eylem yapıyor, “işte biz savaştık” diyorlar. Böyle olmaz biz oraya gidince böyle üçüncü dönem gibi düşmanın sistemini zorlayalım da düşman masaya otursun bu değil. Bizim düşmanın sistemini felç etmemiz lazım, düşmanın hareket etmemesi lazım. Böyle bir gerillaya ihtiyac var. Böyle bir gerillanın da gizli olması lazım, böyle bir gerillanın denetim altında olmaması lazım görev budur. Bu görev vardır hepiniz de dinliyorsunuz resmi diyorum ben, bu sizin görevinizdir. Ne lazımsa size, kazma mı lazım? Kürek mi lazım, TNT mi lazım arkadaş her ne lazımsa temin etmeniz gerekiyor. Teknik mi lazım temin etmeniz gerekiyor yoksa isteyin karargahtan isteyin yukarıdan isteyin. Herşeyi isteyin yeter ki eylemler için hazırlanın.

İKİ ASKERİ ŞEHİT ETTİLER TELSİZDE KONUŞTULAR

Aynı güne ait farklı bir telsiz görüşmesin de ise Karayılan’a eylem bilgisi veren bir PKK’lı terörist, askerlere roketle saldırdıklarını ve iki askerin şehit edildiğini şöyle söylüyor:

18 Mayıs 2012 Saat: 08:32 

Karayılan: Bu eylem üzerine bir şey biliyor musunuz?
PKK’lı: Bu eylem için dört roket Rubarok’da isabet aldı iki ölü vardır biri astsubay biri de uzman çavuştur üç ya da dört yaralı vardır.
Karayılan: Tamam başka bir şey var mı?
PKK’lı: Yok arkadaş biz de dinliyoruz
Karayılan: Roket ile mi arkadaşlar vurdu yani? 
PKK’lı: Doğrudur havan ile
Karayılan: Tamam iyidir.

***

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

Cinayet azmettiricisi Hürriyet!

Hürriyet gazetesi ve Doğan Haber Ajansı’nın günlerdir Suriyeli mültecileri hedef gösteren yayınları, barbarca bir cinayetle …

hur2

Hürriyet’in Suriyeliler provokasyonu vahşeti getirdi

Türkiye bugün Sakarya’da yaşanan bir vahşete uyandı. Suriyeli hamile kadın, tecavüze uğradıktan sonra 10 aylık …

dogan

Vahşetin ortağı Doğan medyası

Sakarya’da 20 yaşındaki 9 aylık hamile Emani Al Rahmun’u kaçırıp tecavüz ettikten sonra vahşice katleden …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir