Anasayfa / GENEL / Hürriyet Okur Temsilcisi çuvalladı!
bildirici-aa

Hürriyet Okur Temsilcisi çuvalladı!

MEDYAGÜNDEM- Hürriyet gazetesi Okur Temsilcisi Faruk Bildirici, bugünkü yazısında gazetesinin yayınladığı Aydın’ın bir ilçesindeki Ziraat Odası’nda, iki çalışanın sevişmelerinin gizli kamerayla kaydedilmesiyle ilgili “Ziraat Odası’nda yasak aşk” başlıklı habere okurdan gelen tepkileri yazdı.

Bildirici, “Gizli kamerayı koyan kişi, herhalde sevinmiştir bu habere. Görüntüler, onun hedeflediğinden daha geniş bir alana yayıldı; gazete de ortak oldu suçuna. Sadece gazete değil, haberi servise koyan Anadolu Ajansı da yardımcı oldu o zanlıya. Merak ediyorum; Yayın İlkelerimizdeki ‘Özel yaşamın dokunulmazlığını ihlal eden gizli görüntü kayıtları ve telefon dinlemeleri yasal yolla elde edilmiş olsa bile kamu yararını gerektiren haller dışında yayınlanamaz’ maddesi unutuluyor mu acaba?” diye yazdı.

Bildirici’nin eleştirdiği haber Anadolu Ajansı’nın değil Doğan Haber Ajansı’nın çıktı. Bildirici “şecaat arzederken sirkatin söyleyen kişi” durumuna düştü, kendi haber ajanslarının nasıl suç işlediğini ortaya koydu.

Bildirici’ye hatasını Anadolu Ajansı twitter’da bildirdi:

bildirici-aa

 

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

Cinayet azmettiricisi Hürriyet!

Hürriyet gazetesi ve Doğan Haber Ajansı’nın günlerdir Suriyeli mültecileri hedef gösteren yayınları, barbarca bir cinayetle …

hur2

Hürriyet’in Suriyeliler provokasyonu vahşeti getirdi

Türkiye bugün Sakarya’da yaşanan bir vahşete uyandı. Suriyeli hamile kadın, tecavüze uğradıktan sonra 10 aylık …

dogan

Vahşetin ortağı Doğan medyası

Sakarya’da 20 yaşındaki 9 aylık hamile Emani Al Rahmun’u kaçırıp tecavüz ettikten sonra vahşice katleden …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir