Anasayfa / ANALİZ / Hürriyet Okur Temsilcisi aynaya hiç bakmaz mı?
bildirici-hurriyet

Hürriyet Okur Temsilcisi aynaya hiç bakmaz mı?

MEDYAGÜNDEM- Hürriyet’in Okur Temsilcisi Faruk Bildirici, bugün “Ölüm haberlerinin şehveti” diyerek özellikle internet medyası ve sosyal medyada ölüm haberlerinin şehvetine kolay kapılıyor olunmasını eleştirdi.

Bildirici, “M. Ali Birand’ın yaşamını yitirdiğini, doktorları ve ailesinden birkaç saat önce ‘duyuran’ (!) dijital evren,  Müslüm Gürses’in ölümünü de iki gün öncesinden haber vermeyi başardı! Hatta bu kez Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da Twitter mesajıyla ortak oldu bu vukuata.” diye yazdı.

Bildirici, “Bazı internet siteleri geçen cuma günü ‘Öldü’ haberi verip, haber yanlış çıkınca, ‘…Gürses’in tedavi gördüğü hastane sanatçının öldüğü haberini doğrulamasa da ‘kaybedebiliriz’ dedi’ manevrası yaptı. Ölmedi ama zaten ölecek yani! Maalesef öyle oldu, dün yaşamını yitirdi Müslüm Gürses. Bu kez internet medyası değil doktoru açıkladı ölümünü…” dedi ancak bu dediğini aynen Hürriyet’in internet sitesi yapmıştı. Önce Gürses’in öldüğünü manşetine çeken Hürriyet, sonra da “Kaybedebiliriz” manevrası ile tam da Bildirici’nin eleştirdiği işe imza attı.

muslum-gurses2

Hürriyet’in internet sitesi aynı işi Birand’ın hastanede yattığı dönemde de yapmıştı.

birand-vefat1

Bildirici önce kendi gazetesinin sitesini eleştireceği yerde, “bazı internet siteleri” diyerek topu kendisinden uzaklaştırdı.

Sanırız “Kızım sana söylüyorum gelinim sen anla” lafını Bildirici yanlış anladı, “Gelinim sana söylüyorum kızım sen anla” şeklinde tersten mesaj vermeye kalkıştı. Bildirici başkalarına laf sokarken, öncelikle aynaya ve kendi kapısının önüne de bir bakıverse hiç fena olmayacak.

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

Cinayet azmettiricisi Hürriyet!

Hürriyet gazetesi ve Doğan Haber Ajansı’nın günlerdir Suriyeli mültecileri hedef gösteren yayınları, barbarca bir cinayetle …

hur2

Hürriyet’in Suriyeliler provokasyonu vahşeti getirdi

Türkiye bugün Sakarya’da yaşanan bir vahşete uyandı. Suriyeli hamile kadın, tecavüze uğradıktan sonra 10 aylık …

dogan

Vahşetin ortağı Doğan medyası

Sakarya’da 20 yaşındaki 9 aylık hamile Emani Al Rahmun’u kaçırıp tecavüz ettikten sonra vahşice katleden …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir