Anasayfa / GENEL / Hürriyet ile Gazeteciler ve ‘Kasetçiler’ Vakfı’nın komplo kardeşliği!
hilal-gyv

Hürriyet ile Gazeteciler ve ‘Kasetçiler’ Vakfı’nın komplo kardeşliği!

Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan bugün köşesinde Hürriyet gazetesinin nasıl belden aşağı ve pespaye yayıncılıkta “amiral gemisi” olduğunu, paralel örgütün kaset işlerinin üssü Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’nın Aydın Doğan’ın gazetesiyle “komplo kardeşliği”ni yazdı. Kaplan’ın GYV için “Gazeteciler ve Kasetçiler Vakfı” tabiri çarpıcı. İşte yazısı:


CEMAAT DEĞİL YASADIŞI İSTİHBARAT AĞI

17-25 Aralık darbe teşebbüsünden bu yana tescillenen bir gerçek varsa, o da kendine cemaat diyen yapının dinleme ve röntgenleme işinde uzmanlaşmış, yasa dışı bir istihbarat ağı kurduğudur.

Şimdiye kadar başına ‘kaset’ dolayısıyla iş gelen kim varsa, onların yaşadıkları da bunu doğrulamaktadır.
Dönemin Cumhuriyet Savcısı Nuh Mete Yüksel, Fetullah Gülen aleyhine dava açtıktan kısa süre sonra kaset komplosuyla bertaraf edilmişti.

DÖNEMİN HÜRRİYET’İ ŞİMDİLERDE AHLAKÇILIK OYNUYOR

Üstelik Yüksel’in kaseti nasıl ‘bulunmuştu’ dersiniz? Terörle Mücadele Ekipleri’nin, aynı Ergenekon sürecinde olduğu gibi, Çağdaş Eğitim Vakfı’na yaptıkları bir baskında… Dönemin Hürriyet’i bu rezaleti nasıl görmüştü peki? “Bir gecelik zevk uğruna” gibi iğrenç bir sürmanşetle ve “O kadın Türk çıktı” manşetiyle tam sayfa, en gereksiz detayına kadar kaset olayını anlatarak…
Şimdilerde ise ahlâkçılık oynuyorlar, geçiniz!

HÜRRİYET YİNE KASETLE BAYKAL’I EZME AMACI GÜTMÜŞTÜ

Ardından akla 2010 referandumu öncesi Baykal’ın koltuğundan edilişi, bir seferlik ‘okyanus ötesi’ne işaret eden sözlerinden sonra hemen ağız değiştirmesi ve ertesi gün Kılıçdaroğlu’nun Baykal’ın koltuğuna yerleştirilmesi geliyor elbette. Hürriyet o günlerde tam saha Baykal’ı ezme ve istifaya zorlama amacı gütmüştü. Baykal’a karşı ‘tamam mağdursun ama sen siyaseten bittin, kenara çekil’ yazıları döşenmiş, tam da kasetçilerin arzu ettiği neticenin ortaya çıkmasını sağlamışlardı. Şimdilerde ise ahlâkçılık oynuyorlar, geçiniz!
CHP’den sonraki hedefse MHP idi.
İnternete yüklenen kasetlerle, MHP’nin üst yönetimi âdeta biçildi. Kaseti yayınlanmasa da adı geçen 8 kişi de istifa ettirildi. Hürriyet, bu siyasî depremi de âdeta coşkuyla “Kaset çılgınlığı” manşetiyle görmüştü. Şimdilerde ise ahlâkçılık oynuyorlar, geçiniz!

HÜRRİYET BU KADAR PESPAYE İŞTE “AMİRAL GEMİSİ” OLMAYI KİMSEYE KAPTIRAMAZ

Benzer bir kumpası, kamuoyunun yakından bildiği, hoca temsili olan bir şahsa da yaptılar. Hatta hapisten gönderdiği ilk mesajda, “İlmi reddiyeler yaptığım çevrelerden bu tür komplolar beklemekteydim.

Hakkı söylemeseydim bunlar başıma gelmeyebilirdi” diyerek paralel yapıya işaret etmişti. Peki, Hürriyet’in bu iftirayla ilgili ilk haberinin alt başlığı neydi biliyor musunuz: “Cübbeli’nin kadınları”Türk medyası, bu kadar pespaye, bu kadar belden aşağı haberciliğe nadiren şahit olmuştur ve Hürriyet bu hususta ‘amiral gemisi’ olmayı kimseye kaptırmaz. Şimdilerde ise ahlâkçılık oynuyorlar, geçiniz!

HÜRRİYET İLE GAZETECİLER VE KASETÇİLER VAKFI’NIN KOMPLO KARDEŞLİĞİ

17-25 Aralık sürecinde yayınlanan yasa dışı kayıtlara mal bulmuş mağribi gibi atlamalarına, köpürttükçe köpürtmelerineyse değinmiyorum bile… Yukarıdaki komplo kronolojisi ve Hürriyet’in kirli kaset siyasetine sunduğu manşet hizmetinin bize anlattığı bir şey varsa, o da Hürriyet ile Gazeteciler ve Kasetçiler Vakfı arasında sağlam bir komplo kardeşliği olduğudur.
Latif Erdoğan’ın, iffeti noktasında hiçbir şüphemizin olmadığı Meral Akşener’e kaset üzerinden iftira atıldığını, özensiz biçimde dile getirmesi bu gerçeği değiştirmez. Elbette Meral Hanım’ın bu bağlamdaki tepkisine hak vermemek imkânsız.
Yalnız Meral Hanım’a yönelik bu kaset şantajının ilk Ergenekon ek dosyalarında geçtiğini de hatırlayınca, kendisinin hâlen o dosyaları üreten ve sahip çıkan paralel yapının TV’lerine çıkıp, tüm paralel polislerin görevlerine iade edileceğini açıklamasına da hak vermek imkânsız.

Latif Erdoğan’ın, kaset komplolarının merkezine işaret ettiği ifadeleri doğrultusunda harekete geçen savcılık makamının bu meseleye aydınlık getirmesini umuyoruz.

MEDYAGUNDEM

Cinayet azmettiricisi Hürriyet!

Hürriyet gazetesi ve Doğan Haber Ajansı’nın günlerdir Suriyeli mültecileri hedef gösteren yayınları, barbarca bir cinayetle …

hur2

Hürriyet’in Suriyeliler provokasyonu vahşeti getirdi

Türkiye bugün Sakarya’da yaşanan bir vahşete uyandı. Suriyeli hamile kadın, tecavüze uğradıktan sonra 10 aylık …

dogan

Vahşetin ortağı Doğan medyası

Sakarya’da 20 yaşındaki 9 aylık hamile Emani Al Rahmun’u kaçırıp tecavüz ettikten sonra vahşice katleden …

1 Yorum yapıldı

  1. Vay be Hürriyet gazetesi gibi basında manipülasyon, provokasyon ve alçaklığın amiral gemisinin de battığını gördü ya bu gözlerim ölsem gam yemem vallahi! çok yakında tarih çöplüğüne posan da atılacak İnşallah hadi hayırlısı!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir