Anasayfa / GENEL / Hürriyet her zaman çirkin, her zaman taraflı!
hur1

Hürriyet her zaman çirkin, her zaman taraflı!

Halkevi mensuplarını masum göstermeye çalışan Hürriyet Gazetesi, sözkonusu Müslüman olunca alaycı tavır takınıyor.

Yılbaşı gecesi Ortaköy’de gerçekleşen terör saldırısını bahane eden, aralarında Cumhuriyet Gazetesi çalışanı olan Ayşegül Başar’ın da bulunduğu bir grup provokatör, İstanbul Okmeydanı’ndaki kahvehaneleri dolaşarak hem terör propagandası yapmış hem de halkı ayaklanmaya çağırmıştı. Provokatörler ayrıca sokaklarda gördükleri sarıklı ve cübbeli insanlara saldırmış ve tutuklanmışlardı. Hürriyet gazetesi ise olayı “Kahvede konuşmaya tutuklama” başlığıyla vermiş ve provokatörlerin vatandaşlara laiklik çağrısı yaptığı için tutuklandığını iddia etmişti. Sarıklı ve cübbeli insanlarasaldıran ve halkı ayaklanmaya çağıran provokatörleri masummuş gibi lanse eden Hürriyet gazetesi, İsmailağa Cemaati üyelerinin Erzurum’da insanlara Kur’an-ı Kerim dağıtarak İslam’ı anlatmak için kahvehane ve meyhaneleri dolaşmasını ise çarpıtarak haberleştirdi. Haberlerde “İsmailağa Cemaati bu sefer de meyhaneye girdi”, “Cüppe ve sarıklılar kayak pistine girdi” gibi alaycı başlıklar kullanıldı. “Cemaat üyeleri kahvehanelerde, meyhanelerde de insanlara İslam’ı anlattıklarını söylüyorlar” ifadelerine yer verildi.

İNSANLARA İSLAM’I ANLATTILAR

Türkiye’nin ilk kez ev sahipliği yaptığı, Erzurum’daki 13’üncü Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali’ne (EYOF) katılan İsmailağa Cemaati’nin ‘İrşad ve tebliğ’ ekibi, gündüz yarışmalarda, geceleri de kahvehane ve meyhaneleri gezerek İslam’ın özelliklerini anlatmıştı. İsmailağa cemaat üyeleri buz hokeyi, short track, artistik buz pateni, kayakla atlama, snowbord, curling ve kayaklı koşunun yapıldığı yarışmaları gün boyu gruplar halinde giderek tercümanlar eşliğinde görüştükleri kişilere Kur’an-ı Kerim dağıtarak İslam’ı tebliğ etmişti. Bursa’dan Erzurum’a giden 32 kişilik ekip, akşamları da kent merkezindeki kahvehane ve meyhanelere gidip buradaki kişilerle görüşmüştü.

BAŞÖRTÜLÜYE DE AYNI MUAMELE

Hürriyet gazetesi haberlerinde uyguladığı çifte standartlarla da dikkat çekiyor. Eylül 2016’da şortlu bir kadına yönelik gerçekleştirilen saldırıyı günlerce gündemde tutarak ‘Şeytan deyip tekmelemiş’ başlığıyla manşetten veren ve saldırının yaşam tarzına yönelik bir saldırı olduğunu savunan Hürriyet, benzer bir saldırı başörtülü bir lise öğrencine yönelik olunca ‘Minibüste türbanlıya saldırıdan tutuklama’ başlığıyla küçük bir kutu şeklinde vermişti.

-HÜRRİYET-

MEDYAGUNDEM

Cinayet azmettiricisi Hürriyet!

Hürriyet gazetesi ve Doğan Haber Ajansı’nın günlerdir Suriyeli mültecileri hedef gösteren yayınları, barbarca bir cinayetle …

hur2

Hürriyet’in Suriyeliler provokasyonu vahşeti getirdi

Türkiye bugün Sakarya’da yaşanan bir vahşete uyandı. Suriyeli hamile kadın, tecavüze uğradıktan sonra 10 aylık …

dogan

Vahşetin ortağı Doğan medyası

Sakarya’da 20 yaşındaki 9 aylık hamile Emani Al Rahmun’u kaçırıp tecavüz ettikten sonra vahşice katleden …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir