Anasayfa / GENEL / Hürriyet fena panikte; Özkök’ün iddiası yalan çıktı
saymaz13

Hürriyet fena panikte; Özkök’ün iddiası yalan çıktı

Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök bugünkü yazısında 15 Temmuz Darbe Girişimi Araştırma Komisyonu’nun, Bylock’un patentinin sahibi olduğu iddia edilen Alpaslan Demir yani David Keynes’i dinleme kararı aldığını yazdı. Komisyon Başkanı AK Parti Burdur Milletvekili Reşat Petek Sabah.com.tr’ye yaptığı açıklamada Özkök’ü yalanladı.

Hürriyet Gazetesi geçtiğimiz hafta “İşte Herkesin Aradığı By Lock” manşeti ile skandal bir habere imza atmıştı. Gülen’in medya imamlarından Eyüp Can yönetimindeki Radikal’de FETÖ’nün 17/25 Aralık darbesine destek veren haberlere imza atan İsmail Saymaz tarafından gerçekleştirilen röportajda örgüt davasının en büyük delillerinden By Lock sulandırılmaya çalışılmıştı. Daha sonra CNN Türk’te Tarafsız Bölge programına katılan Hürriyet yazarı Murat Yetkin Alpaslan Demir’in ya da Röportajdaki adıyla David Keynes’in aktif bir FETÖ elemanı olduğunu, ve By Lock’un delilini sulandırmak amacıyla bu açıklamaları yaptığını itiraf etmişti.

ERTUĞRUL ÖZKÖK YALANLARLA SABAH’I HEDEF ALDI

Hürriyet yazarı Murat Yetkin CNN Türk ekranlarında Sabah’ın eleştirilerini doğrularken Ertuğrul Özkök bugünkü yazısında yine Sabah’ı hedef aldı:

“15 Temmuz darbe girişimini araştıran Türkiye Büyük Millet Meclisi Komisyonu, önceki akşam çok önemli bir karar aldı…

ByLock’un “patent imamı” David Keynes’i davet edecek. Bunun anlamı şu: Komisyon, günlerdir yaygara koparan köşe yazarlarına değil, Hürriyet’in haberine itibar etti. Çok da doğru yaptı. Hürriyet’e bu haber nedeniyle Sabah gazetesi tarafından çok haksız suçlamalar yöneltildi. Hatta bu haberin FETÖ ve CIA’in ortak bir “algı operasyonu” olduğu bile iddia edilebildi. Ama belli ki, 15 Temmuz darbe girişimini soruşturan TBMM Komisyonu bu iftiralara itibar etmedi.”

Peki Ertuğrul Özkök’ün “15 Temmuz Darbe Girişimi David Keynes’i dinleyecek” iddiası doğru mu? Komisyon aktif bir FETÖ’cü olduğu ortaya çıkan Alpaslan Demir’in FETÖ davalarını sulandırma girişimini ciddiye mi alacak? Bu soruyu Komisyon Başkanı ve AK Parti Burdur Milletvekili Reşat Petek’e sorduk.

Sabah.com.tr’nin sorularına cevap veren 15 Temmuz Darbe Girişimi Araştırma Komisyonu Başkanı Reşat Petek şunları söyledi:

“Komisyonumuzun adı David Keynes olduğu ve By Lock’un patent sahibi olduğu iddia edilen kişiyi dinleme kararı aldığı doğru değildir. Bu konuda medyada çıkan haberler gerçekleri yansıtmamaktadır. Sadece komisyon üyesi bir milletvekilinin böyle bir talebi oldu. Ancak komisyon bu talebi konuşup bir karara bağlamadı. Biz haftalık olarak komisyonda kimlerin dinleneceğini medya ile paylaşıyoruz. Bu kişiler arasında adı David Keynes olduğu iddia edilen kişi bulunmuyor.”

-SABAH.COM.TR-

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

bylock2

FETÖ’cüler Mart’tan bu yana hızla onu yüklüyor!

Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturmasında, örgütün yeniden yapılanmaya yönelik çalışmalara …

cubbeli

Cübbeli’nin avukatı da ByLock’lu FETÖ’cü çıktı

15 Temmuz’un kilit ismi Adil Öksüz’ün, Cübbeli Ahmet olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü’ye cezaevinde yaptığı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir