Anasayfa / GENEL / Hollandalı Ebu Cehil emri vermiş
holla

Hollandalı Ebu Cehil emri vermiş

Rotterdam’ın Fas asıllı Müslüman belediye başkanı Aboutaleb’in sözleri, Bakan Kaya ve ekibinin o gece ölümden döndüğünü gözler önüne serdi: “Kaya’nın yanında geniş omuzlu 12 kişi vardı. ‘Teslim ol’ çağrısına direnselerdi, özel time ateş etme izni vermiştik”

Türkiye Cumhuriyeti’nin iki bakanına yasak koymaya cüret eden ve binlerce gurbetçi vatandaşı atlarla ezip üzerlerine köpekler salan Hollandalıların, skandalın yaşandığı gece katliamı bile göze aldığı ortaya çıktı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın gitmek istediği fakat polis engeliyle karşılaştığı Rotterdam Başkonsosluğu çevresindeki güvenlik güçlerine ‘ateş et’ emri verilmiş. Rotterdam’da yaşayan Müslümanlar tarafından ‘Ebu Cehil’ lakabıyla tanınan Fas asıllı Belediye Başkanı Ahmed Aboutaleb, kriz sırasında güvenlik personeline ‘vur’ emri verdiğini söyledi.
GENİŞ OMUZLU 12 KİŞİ
Hollanda’nın yayın kuruluşlarından NOS TV’ye bir açıklama yapan Aboutaleb, Bakan Kaya’nın yanında ‘geniş omuzlu’ 12 kişinin bulunduğunu ve o kişilerin silahlı olup olmadığını bilmediklerini iddia ederek, “Bu durum korkutucuydu. Kaya’nın yanındakiler için özel timi görevlendirdik. Çünkü ateş açma ihtimalleri vardı” dedi. Aboutaleb, sunucunun, “Bir bakan gelmiş, orada ne olabilirdi ki?” sorusu üzerine, “Bakanın korumalarının polisin teslim ol uyarısına uymayıp ellerini kemerlerine doğru götürmeleri durumunda özel time ateş etme izni verilmişti” diye konuştu.

ABOUTALEB YALANLARI

Aboutaleb’in, “O gece Türk Konsolos’a telefonla ulaşamadık. Bize o gün orada toplantı olacağını daha önce söylememişti” şeklindeki iddiası da diplomatik kaynaklarca yalanlandı. Yapılan tüm girişimlere rağmen Aboutaleb’in, “Başkonsoloslukta toplantı konusunu müzakere konusu dahi yapmayız” dediği öğrenildi. Görgü tanıkları, başta UETD olmak üzere bölgedeki Türk derneklerinin, ‘vatandaşlar birazdan dağılacak’ demesine rağmen Aboutaleb’in polise ‘dağıtın’ emri verdiğini kaydetti.

FETÖ imamıyla çalışıyor
FETÖ’cülerin ülkedeki tüm organizasyonlarına destek veren ‘Ebu Cehil’ lakaplı belediye başkanı Aboutaleb’in, Rotterdam’daki Türkleri kontrol altına almak için terör örgütüyle işbirliği yaptığı ortaya çıktı. FETÖ’nün sözde ‘Hollanda imamı’ Turan Yazır’ı kent meclisinde istihdam eden Aboutaleb, Yazır aracılığıyla buradaki gurbetçilere yön vermeye çalışıyor. Bakan Kaya’nın Rotterdam’a gelişinden bir hafta önce FETÖ mensupları Turan Yazır, Mehmet Cerit, Alaaattin Erdal, Muzaffer Çetin ve Fatma Yağız isimli şahısların, burada yoğun bir Türkiye karşıtı propagandaya giriştikleri öğrenildi.

-YENİ ŞAFAK-

MEDYAGUNDEM

sokak2

Avrupa’daki polis şiddetinden çok kaygılıyız absjglggfd!

Hollanda’da Feyenoord’un, Excelsior’a yenilerek şampiyonluğu son haftaya bırakmasının ardından polisler ile taraftarlar birbirine girdi. Hollanda …

hol3

Hollanda PKK’lı teröristlere kalkan oldu

Türk yetkililerin toplantı ve miting yapmasını engelleyen ikiyüzlü Hollanda, terör örgütü PKK yandaşlarına gösteri izni …

doorn

Avrupalı Müslümanlar’ın tek umudu Eedoğan

Bir tarafta ırkçı, İslam karşıtı Wilders, Rutte ve diğerleri… Diğer tarafta Hollanda’nın yüz akı, İslam’la …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir