Anasayfa / GENEL / Hitler bozması alçak istifa etti!
kai

Hitler bozması alçak istifa etti!

Almanya’nın en yüksek tirajlı Bild Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Kai Diekmann ( 52) istifa etti. Bild Aydın Doğan’ın ortağı olduğı Axel Springer yayın grubuna bağlı. Diekmann aynı zamanda Hüriyyet gazetesinin de yönetiminde yer alıyordu. Ertuğrul Özkök ile yakın ilişkisi ve işbirliği vardı. Bu ilişkiyle Özkök Bild’de de yazı yazıyordu.

Bild gazetesinin internet sitesinde yer alan habere göre Diekmann’ın 31 Ocak 2017 yılına kadar görev alacağı ve bundan sonra Axel-Springer Verlag (Yayın Grubu) dışında çalışmalarına devam edeceği bildirildi. Nerede ve hangi yayın kurumunda görev alacağı ise bildirilmedi.

Axel-Springer Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mathias Döpfner yaptığı yazılı açıklamada “Kai Diekmann’in idaresindeki Bild gazetesi 16 yıl içerisinde gerek içerik gerekse yapısal anlamda birçok ilerleme kaydetmiş ve yayıncılık alanında yerini korumuştur. Kararını üzüntü ile karşılıyoruz” dedi.

Kai Diekmann ise 30 yıl sonra Axel-Springer Yayın Grubundan ayrılmanın kendisi için büyük üzüntü verdiğini ifade etti.

1985 yılında Axel- Springer Yayın Grubunda Gazetecilik eğitimi aldintan sonra burada gazetecilik yaşamını devam ettiren Kai Diekmann, Bild, Bild am Sonntag, BZ, Welt am Sonntag’da görev aldı. 2001 yılından beri Bild Yayın Grubu’nun Genel Yayın Yönetmenliğini sürdürüyordu.

ERDOĞAN’A “DİKTATÖR” DİYEN ALÇAK

Diekmann, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı hedef alan kapaklarla Türkiye düşmanı bir faşist olduğunu göstermişti.

Kai Diekmann, Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde Köln’e yapacağı ziyaret öncesinde, “Hoş gelmediniz, burada istenmiyorsunuz” başlığını atmıştı.

Diekmann ayrıca Türkiye’nin iç savaşa sürüklendiğini savunarak, ‘Diktatör Erdoğan’ başlıklı bir haber yayınlamıştı.

bild

DOĞAN GRUBU’NUN ORTAĞI

Almanya’daki en büyük gazete ve dergi yayın kuruluşu Axel Springer, Doğan Yayın Holding’e bağlı Doğan TV’nin hisselerinin yüzde 25’ini satın almıştı. Axel Springer’in sadece Almanya’da değil, Polonya, İspanya, Çek Cumhuriyeti gibi ülkelerde de gazete ve dergileri yayınlanıyor.

MEDYAGUNDEM

merkel3

BİLDiğin Hitler kafası!

Başından beri Türkiye’ye düşmanlığından rant devşirme derdine düşen Alman siyasetçilerin şimdiki hedefi eylüldeki seçimler…. Uzun …

ozkok-fatih

“Türkiye’nin yüzde 99’u Müslüman değil” diye göbek atıyorlar!

Fatih Altaylı ve Ertuğrul Özkök 2 gün arayla, Türkiye’de insanların dinden ne kadar uzak yaşadığına …

ertugrul-ozkok

Fitneci şaklaban, alçak, hain!

Yeni Akit gazetesinde Ali Karahasanoğlu’nun “Fitneci Özkök, azıcık onuru varsa, bir tane isim verir!” başlıklı …

1 Yorum yapıldı

  1. ertuğrul yetim kaldı desenize vah! vah!yakında almanyada seçim var merkelin ayağına mı bastı acaba?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir