Anasayfa / GENEL / Hırsız Fetocular; “eğitim” dediler bedavaya alıp lüks site diktiler!
site-feto

Hırsız Fetocular; “eğitim” dediler bedavaya alıp lüks site diktiler!

Paralel Yapı, Kayseri’deki 6 buçuk milyon TL’lik arsa vurgununun bir benzerini 2005 yılında Gaziantep’te de yapmıştı. Eğitime tahsis edilen araziye yapılan konutların geliri FETÖ’ye aktarıldı.


Kayseri’de Paralel Yapı’nın eğitim yapılanmalarından Burç Vakfı’nın sahibi olduğu Melikşah Üniversitesi’nin çevresindeki arazi sahiplerini ‘Mahkemeye verirsen arsanın değeri düşer’ diyerek yaptığı 6.5 milyon TL’lik vurgununun taktiği eski çıktı. Paralel Yapı, Gaziantep’te de 2005 yılında Zirve Üniversitesi için binlerce metrekare araziye eğitim bahanesiyle yok pahasına sahip olmuş, imarı değiştirip arsa üzerine lüks konut sitesi kurmuştu.

AYNI YÖNTEM

Kayseri’de Melikşah Üniversitesi’nin etrafındaki arsaların sahiplerinin şikayeti üzerine örgütlü yağma’ suçlamasıyla başlayan operasyonda, geçen hafta Paralel Yapı’nın para kaynaklarından Boydak’ın CEO’su Memduh Boydak ile 10 kişi gözaltına alınıp sorgulandı. Paralel Yapı’nın medyası, bu operasyonu Boydak’ın üyesi olduğu TÜSİAD’ın da açıklamalarıyla bir ‘Algı operasyonu’ olarak lanse ederek, FETÖ’nün en büyük para kalemlerinden arsa yağmasının da üstünü kapatmaya çalıştı. Melikşah Üniversitesi’nin kurucusu olan Burç Vakfı’ndan şikayetçi olanlar, 6.5 milyon TL değerindeki arsalarının kamulaştırılacağı söylentisi ve ‘Mahkemeye giderseniz arsanızın metrekare fiyatı düşer’ kandırmacıyla ellerinden alındığını anlatmıştı. Paralel Yapı da, bu gerçekleri gizlemek için elinden geleni yaptı.

ADI DA PARALEL YAPI

Oysa ki Paralel Yapı, aynı eğitim için arsa oyununu Gaziantep’te de yaparak, kasasına onlarca milyon TL girmesini sağlamıştı.

Gaziantep Kızılhisar’da da binlerce dönümlük arazi 16 Eylül 2005’te Büyükşehir Belediyesi’nce üniversite alanı olarak tahsis edildi. Daha sonra bu arsa 2007 yılından itibaren özel proje alanına dönüştürüldü. Paralel Yapı’nın Zirve Üniversitesi’nin Mütevelli Heyeti Başkanlığı’nı yürüten Taner Nakıboğlu, resmi adı da Paralel Yapı olan şirketi kurdu. Paralel Yapı adlı şirket, eğitim arazisi diye yok parasına tahsisi edilip imar değişikliğiyle onlarca milyon TL’lik lüks konutun inşasına başladı.

(STAR)

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

1 Yorum yapıldı

  1. Artık bundan sonra evlerinizde kullanmakta olduğunuz boydak’ın mobilyaları biryerlerinize batmazsa insanlığınızı sorgulamaya başlayabilirsiniz. Aynı şekilde nakiboğlu’nun pastikleri de öyle.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir