Anasayfa / GENEL / Hiç bu milleti yenebilir misiniz ‘üst akıl’ ve uşakları?
bayrak5

Hiç bu milleti yenebilir misiniz ‘üst akıl’ ve uşakları?

Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenen “teröre lanet yürüyüşleri”ne binlerce vatandaş katıldı. Terörden en çok zarar gören Şırnak, Cizre, Hakkari Yüksekova’da vatandaşlar, “Bu bayrak hepimizin” dedi.

Kayseri ve İstanbul’daki terör saldırılarına tepki gösteren binlerce vatandaş, dün sokaklara akın etti. Saldırılar, İstanbul’dan Van’a, Edirne’den Kars’a, Nevşehir’den Kayseri’ye, Adana’dan Ankara’ya birçok ilde protesto edildi. Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki illerde de, ellerinde Türk bayraklarıyla meydanlara akın eden binlerce vatandaş, dondurucu soğuğa aldırış etmeden gerçekleştirdikleri yürüyüşlerle terörü lanetledi. Terör saldırılarından en çok zarar gören Hakkari’nin Yüksekova ve Çukurca, Şırnak’ın Cizre ilçeleri ile Diyarbakır başta olmak üzere birçok yerde düzenlenen yürüyüşlere katılan vatandaşlar, attıkları sloganlarla terör örgütü PKK’ya tepkilerini yüksek sesle haykırdı.

TEKBİRLERLE YÜRÜDÜLER

Yürüyüşlerin yanı sıra bölge illerinin tamamında basın açıklaması yapan kurum, dernek, sivil toplum kuruluşları da terör saldırılarını kınadı. İstanbul’da Beşiktaş’taki Şehitler Tepesi dün ziyaretçi akınına uğradı. “Vatan sana canım feda”, “Kahrolsun PKK”, “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” ve “Türk Kürt kardeştir PKK kalleştir” sloganları atan vatandaşlar, “Bu bayrak hepimizin” mesajı verdi. Hakkari’nin Çukurca ilçesinde çok sayıda vatandaş da “Akan kan bayrak için” sloganları atarak tekbirler eşliğinde yürüdü.
Diyarbakır ve Hakkari’den teröre lanet

HAKKARİ

Terör örgütü PKK’nın saldırıları Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde protesto edildi. İlçede dondurucu soğuğa rağmen İpekyolu Caddesi’nde bir araya gelen yaklaşık 3 bin kişi, ellerinde Türk bayraklarıyla “Vatan sana canım feda”, “Kahrolsun PKK”, “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” ve “Türk Kürt kardeştir PKK kalleştir” sloganları atarak çarşı merkezine yürüdü. Bu sırada şehitler için Merkez İhsaniye Camii’nde Kur’an-ı Kerim okundu ve dua edildi.

bayrak6

ŞIRNAK
Şırnak’ta bir araya gelen vatandaşlar, “Hep birlikte Türkiye’yiz”, “Terörü lanetliyoruz” ve “Teröre hayır” yazılı pankartlarla, “Kahrolsun PKK” sloganları eşliğinde yürüdü.

bayrak7

DİYARBAKIR
Diyarbakır’da düzenlenen, “Şehitlere Saygı ve Milli Birlik Yürüyüşü”ne katılan vatandaş lar, ellerinde Türk bayrakları ile terör örgütü PKK ve hain saldırılarını kınadı. Vatandaşlar ellerinde Türk bayrakları ile “Şehitler ölmez vatan bölünmez”, “Bayrağa uzanan eller kırılsın” , “Vatan sana canım feda” ve “Zalimler için yaşasın cehennem” sloganları attı.

bayrak8

MARDİN
Mardin’in Midyat ilçesinde bazı sivil toplum kuruluşları öncülüğünde vatandaşların katılımıyla düzenlenen miting ve Türk bayrakları ile gerçekleştirilen yürüyüşle terör örgütü PKK’nın saldırıları kınandı. Yürüyüşlere her yaştan vatandaş katıldı.

bayrak9

UŞAK
Uşak’ta Kemalöz Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi’nde toplanan vatandaşlar, Türk bayrakları astıkları motosiklet, otomobil ve kamyonların yer aldığı yaklaşık bin 500 araçlık konvoy oluşturdu. Yürüyüşe bir vatandaş da tekerlekli sandalyesiyle katıldı.

bayrak10

KARAMAN
Karaman’daki protestoyu, taraftar grupları organize etti. Her takımdan taraftar tek yürek olup terörü lanetledi.

bayrak11

KONYA
Konya’nın Ereğli ilçesinde de Kayseri’deki terör saldırısını protesto için yürüyüş düzenlendi. İstasyon Meydanı’nda toplanan kalabalık önce İlçe Emniyet Müdür- lüğüne, ardından da Meydanbaşı Şehitliği’ne yürüdü. HDP Ereğli İlçe Başkanlığı önünden geçen gruptakiler, ilçe başkanlığı binasına vinçle Türk bayrağı astı.

bayrak13

-YENİ ŞAFAK-

MEDYAGUNDEM

silah3

ABD’nin teröristle verdiği tanksavar Hakkari’den çıktı

Şemdinli’de öldürülen PKK’lı teröristin üzerinden seri numarası silinmiş tanksavar silahı çıktı. Terör örgütü PKK’ya karşı …

hdp2

HDPKK’ya Diyarbakır tokadı

Kandil’den gelen talimatlarla hareket den HDP, referandum çalışmaları kapsamındaki Diyarbakır mitinginde destek bulamadı. Terör destekçisi …

erdogan4

Barışın fedaileri biziz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Diyarbakır’da toplu açılış ve temel atma törenine katıldı. Erdoğan, burada halka …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir