Anasayfa / GENEL / HDP’nin gazetesinden FETÖ tipi provokasyon
ogundem3

HDP’nin gazetesinden FETÖ tipi provokasyon

HDP’nin gazetesi Özgür Gündem Kobani’ye saldıran DAEŞ militanının Akçakale’de konakladığını, AFAD kimliğine sahip olduğunu ve saldırı için Türkiye’den Suriye’ye giriş yaptığını iddia etti. Türkiye’ye gelen 2 milyon mülteciden biri olan DAEŞ militanı Hasan Ahmed’in Türkiye’deki kamp yönetimi tarafından “provokatör” olarak tanımlandığı, emniyet birimlerinin bilgilendirildiği ve 2013 yılında Türkiye’yi terkederek bir daha giriş yapmadığı ortaya çıktı. HDP’nin gazetesinin yalan ve provokasyonu Fetullahçı terör örgütü (FETÖ) taktiğini çağrıştırdı.


6-8 Ekim olaylarında Kobani bahanesiyle başlattığı provokasyonda 50 kişinin katledilmesine neden olan HDP yönetimi, yeni provokasyon için hiçbir fırsatı kaçırmıyor.

ogundem2

TÜRKİYE’YE GİRİŞ YAPAN 2 MİLYON MÜLTECİDEN BİRİ

HDP’nin gazetesi Özgür Gündem Kobani’ye saldıran DAEŞ militanının Akçakale’de konakladığını, AFAD kimliğine sahip olduğunu ve saldırı için Türkiye’den Suriye’ye giriş yaptığını iddia etti. Türkiye’ye gelen 2 milyon mülteciden biri olan DAEŞ militanının Türkiye’deki kamp yönetimi tarafından “provokatör” olarak tanımlandığı, emniyet birimlerinin bilgilendirildiği ve 2013 yılında Türkiye’yi terkederek bir daha giriş yapmadığı ortaya çıktı.

2013 YILINDAN BU YANA TÜRKİYE’YE GİRİŞ YAPMAMIŞ

Başbakanlık Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğü’nden edinilen bilgiye göre, Türkiye’de 2 milyon Suriyeli misafir var ve bu saldırgan 2 milyon Suriyeli mülteciden biri. Bu saldırganın üzerinde AFAD kimliğinin bulunması, bir dönem kamplarda kaldıkları dışında herhangi bir anlama ifade etmiyor. DAEŞ militanı Hasan Ahmed’in AFAD’ta yer alan kayıtlarında “şüpheli hal ve tavırlarından dolayı kamp yönetimi tarafından provokatör olarak tanımlandığı, emniyetin bu konuda bilgilendirildiği, gönüllü olarak kamptan ayrıldığı ve 2013 yılından bu yana bir daha Türkiye’ye giriş yapmadığı” bilgileri yer alıyor.

ogundem1

MEDYAGUNDEM

candundar

Vatan hainine bir yakalama daha!

Kapatılan “Özgür Gündem” gazetesiyle ilgili davanın sanığı Can Dündar hakkında “yakalama kararı” çıkarıldı. Kapatılan Özgür …

kalkan

ABD’den Türkiye’ye karşı alçak plan

ABD’nin Rakka operasyonunu Nisan ayına ertelediğini açıklamasının ardından buradaki iyi eğitimli 700 DAEŞ militanının El …

asli5

Terör kalemşörlerini tahliye ettiler

PKK’nın gazetesi Özgür Gündem’in yayın danışma kurulunda olan Aslı Erdoğan ve Necmiye Alpay için tahliye …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir