Anasayfa / GENEL / HDPKK, FETÖ ve Aydın Doğan medyasından kurgu fotoğraflarla kirli operasyon
kurgu

HDPKK, FETÖ ve Aydın Doğan medyasından kurgu fotoğraflarla kirli operasyon

280 teröristin yuvalandığı Cizre’de, ‘Kanton’ planı tutmayınca devreye Paralel-Doğan Medyası girdi. Su borularını patlatan PKK’ya, tamir etmeyen HDP’li belediyeye ses etmeyen kirli ittifak, kurgu fotoğraflarla faturayı devlete kesmeye kalkıştı.


Paralel Yapı ile Doğan Medyası, PKK’nın Cizre’de su borularını patlatmasına değinmeden çözüm sürecinin suyunu bulandıracak haberler yaptı. İnsanların, hayvanların bile içmeyeceği çamurlu suları canları pahasına evlerine taşıdığını ileri süren iki grup, bölgeye su gönderilmesine izin verilmediğini yazdı. Twitter’de de troller boş durmadı, yerdeki su birikintisinden su emen bebekleri gösterdi.

YUSUF NEREDE?

PKK’nın gençlik yapılanması YDG-H, yollara, su borularına, elektrik trafolarına döşediği bombalar; polise ve askere düzenlediği roketli ve uzun namlulu silahlı saldırılarla, Şırnak’ın Cizre ilçesindeki Nur Mahallesi’nde on binlerce vatandaşın canını tehlikeye attı. Özel harekat polisleri, PKK’nın Türkiye’de bir Rojova yaratarak özerklik provası yaptığı Cizre’yi teröristlerden temizledi. İlçede 8 gün süren sokağa çıkma yasağının ardından, bu kez Paralel Yapı ile Doğan Medyası’nın PKK propagandasına başladı.

Gazeteciler sokağa çıkma yasağı sonrası Cizre halkı ile konuşurken, hemen yakınlarında yola gizlenmiş PKK bombası Yusuf Şık adlı 12 yaşındaki çocuğun yanında patladı: Talihsiz çoğun bir eli ve ayağı koptu.

KAYNAK HDP’LİLER

PKK bombasıyla gazetecilerin gözü önünde çocuk katledilmesine sessiz kalan Paralel Yapı ile Doğan Medyası, gündemine HDP’nin yönlendirmesiyle Cizre’nin tahrip olan su alt yapısını aldı. Paralel Yapı’nın gazetesi Zaman, HDP’li vekillere dayandandırılarak ‘Cizre’ye su götürelim diyoruz hükümet kabul etmiyor’ başlıklı bir haber 1’inci sayfadan verildi.

Zaman’dan sonra Hürriyet devreye girdi. Aydın Doğan’ın önceki hafta ‘Teröre destek yok’ açıklamasına rağmen, gazete PKK’ya destek çıkan haberlerine bir yenisini “İşte Cizre” başlığıyla ekledi. Hürriyet, birinci sayfadan verdiği haberin, iç sayfasındaki devamında ise yerdeki su birikintisinden pis suyu toplayan genç bir kadının fotoğrafını kullanarak, “Bu suyu içiyorlar” diye başlık attı. Geçen hafta Cizre’deki elektrik ve su alt yapısını tahrip eden 3 YDG-H’li gözaltına alınmıştı.

Boruları PKK patlattı

AK Parti Mersin Milletvekili Muhsin Kızılkaya, Cizre’de yaşananları şu sözlerle değerlendirdi: Cizre Belediyesi HDP’nin elinde. Eğer Cizre’de sular akmıyorsa, bunun sorumlusu İçişleri Bakanı değil. Devlet su tesisatını tahribata uğratacak mayın döşemedi, bombaları kurmadı. Yapılması gereken şey, halka zarar veren,susuz bırakan, ekmeksiz bırakan, evine kapatan kimse onlardan sorsunlar. Niye yaptınız? Amacınız halka özgürlükse, halkı mahvettiniz. Böyle özgürlük mü olur?

(STAR)

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir