Anasayfa / GENEL / Hayırcıları çıldırtan anketçi!
adilgur

Hayırcıları çıldırtan anketçi!

1 Kasım seçimlerinin tek bileni Adil Gür 16 Nisan referandumunda da yine Türkiye gündeminde. İlk kez Sabah.com.tr’de yayınlanan Adil Gür’ün son referandum anketi sosyal medyayı salladı. Twitter Türkiye Gündeminin ilk sıralarına yükselen Adil Gür, ‘Hayır’ cephesini çıldırttı. Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün Tuzla’da yaptığı konuşmada “rehavete kapılma yok, sandıklar ‘evet’ ile patlasın” dedi.

İlk kez Sabah.com.tr’de yayınlanan Adil Gür’ün son referandum anketi sosyal medyada büyük tartışma yarattı. Yayınladığı andan itibaren Twitter’da Türkiye gündeminin ilk sıralarına yükselen Adil Gür’ün son açıklaması ‘Hayır’ cephesini çıldırttı.

‘HAYIR’ CEPHESİ HAKARET ETMEYİ TERCİH ETTİ

1 Kasım seçimlerinin tek bileni olan Adil Gür’ün son referandum anketinin Sabah.com.tr’de yayınlanmasının ardından sosyal medyada büyük bir tartışma yaşandı. Sosyal medyadaki ‘Hayır’cı kullanıcılar araştırmayı tartışmak yerine Adil Gür’e hakaret etmeyi tercih etti. 1 Kasım’da olduğu gibi seçim üzerinde şaibe oluşturmaya çalışan bazı sosyal medya trolleri ise Anayasa değişikliğinde olmayan maddeleri dolaşıma sokarak seçmenin kafasını karıştırmaya çalıştı.

CHP’DEN GARİP ELEŞTİRİ!

Adil Gür’in başkanlığını yaptığı A&G Araştırma’nın anketinin Sabah.com.tr’de yayınlanmasının ardından CHP’li Aytun Çınar’dan garip bir açıklama geldi. Araştırmanın AK Partı için yapıldığını iddia eden Aytun Çınar’ın bu açıklaması sosyal medyada espiri konusu oldu. Sosyal medya kullanıcıları “Araştırmalar zaten bir kurum için yapılır. AK Parti için yapılmasında ne gibi bir mahsur var. 24 saat sonra gerçek ortaya çıkacak. ‘Hayır’ %56 gösteren CHP’nin anketleri mi doğru çıkacak yoksa Adil Gür’ün araştırması mı” diyerek CHP’li vekili eleştirdi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN VE BAŞBAKAN YILDIRIM REHAVET KONUSUNDA UYARDI

Bugün Tuzla’da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Esenyurt’ta konuşan seçmeni rehavete kapılmamaları konusunda son kez uyardı. Bugün Evet Platformu’nan Tuzla Buluşması’nda büyük bir kalabalığa konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan “Yarın tarihi gün, tüm dostlarımızı, ahbaplarımızı arayacağız. Rehavete yer yok. Yarın sandıklar Allah’ın izniyle ‘evet’ ile patlayacak” dedi.

-SABAH.COM.TR-

MEDYAGUNDEM

anket2

“Hayır”cılarda büyük pişmanlık!

Referandum sonrası yapılan ilk ankette vatandaşlara ‘Bu sonucu referandumdan önce bilseydiniz oy tercihiniz ne olurdu …

economist

İngiliz medyasında “evet” çarkı

Daha önce Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili skandal ithamlarda bulunan The Economist dergisi referandum sonuçlarının Türkiye …

agit

Eski Türkiye yok AGİT defol git!

Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT), hazırladığı raporla, yüzde 51.4’le seçilen ‘Evet’ oylarına gölge düşürmeye …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir