Anasayfa / GENEL / Hayırcı Saadet Partisi Nazilerin yanında!
saadet1

Hayırcı Saadet Partisi Nazilerin yanında!

Hayırcı Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Hollanda’ya gitme ısrarı doğru değildi” dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, Hollanda’da Türkiye’nin Rotterdam Başkonsolosluğu’na alınmayarak sınır dışı edilen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın merkezinde olduğu krizi, düzenlediği basın toplantısında şu sözlerle değerlendirdi:

“HOLLANDA’YA GİTME ISRARI DOĞRU DEĞİLDİ”
“Hollanda’nın, bu yakışıksız ve derin problemlere sebebiyet verecek tavrını doğru bulmadığımız gibi Dışişleri Bakanımıza yönelik tavra rağmen başka bir bakanımızın aynı gün Hollanda’ya gitme hususunda ısrarını da doğru bulmuyoruz. Zira bu ısrarcı yaklaşım bırakın diplomasiyi, kişisel münasebetlerde bile şahsiyeti zedeler ve oluşmuş krizi daha da derinleştirir.

“ÜLKEMİZİ BÖYLE BİR DURUMA SOKMALARINI TASVİP ETMİYORUZ”
Hükümet temsilcilerinin ülkemizi böyle bir duruma sokmaya sebebiyet vermelerini de tasvip etmiyoruz.

“YÖNETENLERİN BÖYLE BİR TAVIR ALMA HAKKI YOK”
Devlet yönetimi bilgi, hikmet, sağduyu ve akl-ı selim gerektirir. Bu itibarla devleti yönetenlerin hamasi konuşma ve duygusal tavır alma hakları yoktur.

“AKL-I SELİMLE HAREKET EDİN”
Attıkları adımlar, sadece kendilerinin şahsi ve siyasi tutumlarına tesir etmez. Bunun çok ötesinde etkileri olur ve bu durum büyük bir sorumlulukla hareket edilmesini zaruri kılar. Bu çerçevede gerek ülkemiz gerekse Avrupa ülkeleri yöneticilerini akl-ı selimle hareket etmeye davet ediyorum.”

MEDYAGUNDEM

erbakan

Şimdi Saadet Partisi düşünsün!

Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan, yeni bir parti işaretinde bulundu. Fatih Erbakan, alternatif …

sp

FETÖ Saadet tarlasını iyi sürmüş dedirten gözaltı

TÜRKİYE’de FETÖ gözaltıları ve operasyonları devam ederken günün flaş haberi Kayseri’den geldi. Kayseri’de Fetullahçı Terör …

sokak2

Avrupa’daki polis şiddetinden çok kaygılıyız absjglggfd!

Hollanda’da Feyenoord’un, Excelsior’a yenilerek şampiyonluğu son haftaya bırakmasının ardından polisler ile taraftarlar birbirine girdi. Hollanda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir