Anasayfa / GENEL / Hasan Cemal’e Yeni Şafak’tan teklif
hasan-cemal-ysafak

Hasan Cemal’e Yeni Şafak’tan teklif

MEDYAGÜNDEM- Bomba medya kulisini Salih Tuna Yeni Şafak’taki köşesinde açıkladı. Yeni Şafak Hasan Cemal’e teklif götürmüş.

Tuna’nın o notunu okuaylım:

“NOT: Bu yazıyı yazdıktan sonra Genel Yayın Yönetmenimiz İbrahim Karagül, ‘Kimden öğrendin?..’ diye sordu… Yemin ederim bilmiyordum. Vaktiyle bu köşede ‘Mehmet Altan Yeni Şafak’ta'(09.02.2012) başlıklı bir yazı yazmıştım ya, bu yazının da aynen onun gibi bir dilek mesabesinde kalacağını sanıyordum. Meğer Yeni Şafak, Hasan Cemal’e teklif götürmüş… Sevindim, çok sevindim. Hadi bakalım.”

Tuna’nın “Ve Hasan Cemal Yeni Şafak’ta!” başlıklı yazısında ise, Hasan Cemal’i yazdı. “M. Yakup Yılmaz’ın arzı endam ettiği matbuat aleminde Hasan Cemal gibi bir yazarın yer bulamaması çok canımı sıkıyor. (Gerçi M. Yakup Yılmaz’ın bulunduğu matbuat aleminde bulunmak da az can sıkıcı değil.) Uzun lafın kısası Hasan Cemal behemehal yazmalı…” diyen Tuna’nın yazısından bazı bölümler şöyle:

(…)

Yazmalı ki, Milliyet’ten ayrılır ayrılmaz gittiği Kandil’de Karayılan’a sorduğu şu soruyu adamakıllı teşrih masasına yatırabilelim: ‘Türkiye’de bazı çevreler diyorlar ki; bu defa Kürtler Türkleri satacak ve kendi istediklerini alırken, Erdoğan’ı da başkan baba yapacaklar; yani Kürtler kendi haklarını elde ederken Türkiye’de otoriter bir rejime kapıyı açacaklar…’

Hasan Cemal yazabilmeli ki, ‘Türkiye’de bazı çevreler’ dediğinin nasıl çevreler olduğunu sorabilelim.

Hasan Cemal yazabilmeli ki, ‘Kürtlerin sattığı Türkler kim?’ diye sorabilelim?

Hasan Cemal yazabilmeli ki, Erdoğan’ın başkan olmasının 40 bin insanın ölümünden daha korkunç olduğunu düşünen Türklerin ne menem Türkler olduğunu sorabilelim.

Hasan Cemal yazabilmeli ki, Erdoğan’ın başkan olmasını Kürtlerin Türkleri satması şeklinde değerlendiren ‘bazı çevrelerin’ hangi Kürtlerle hangi ittifaka girdiğini sorabilelim.

Hasan Cemal yazabilmeli ki, o ‘bazı çevrelerin’ şiddeti neyin teminatı olarak gördüklerini bize açık seçik anlatmasını isteyebilelim.

Hasan Cemal yazabilmeli ki, dün ‘şeriata kapı aralanmasın’ diye ‘askeri vesayeti’ meşrulaştıranlarla, bugün ‘otoriter rejime kapı aralanmasın’ diye ‘şiddeti’ meşrulaştıranlar arasındaki farkı o ‘bazı çevreler’ üzerinden bize anlatsın.

(…)

TUNA’NIN YAZISI İÇİN TIKLAYN

MEDYAGUNDEM

kk

KK Berberoğlu konuşmasın diye mi yürüyor?

Sabah gazetesi yazarı Salih Tuna’nın “Kılıçdaroğlu’nun ‘adaleti’ Zübük’ün ‘namazı'” başlıklı yazısı şöyle: Kılıçdaroğlu adına “adalet” …

teror

Terör yanaşmalarına anladıkları dilden!

Terör örgütlerinin sözde adalet yürüyüşüne destek vermesi gerçeğini sulandırmak isteyen Milliyet yazarı Mehmet Tezkan’a anlamlı …

kemal1

“İslamcı” sokağa kurulan kumpas!

Sabah gazetesinde Salih Tuna’nın “Son kumpas da kabak gibi ortaya çıktı” başlıklı yazısı şöyle… Kılıçdaroğlu‘nun …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir