Anasayfa / GENEL / Hasan Cemal gençleri dağa çıkmaya mı özendiriyor?
hasan-cemal-kandil1

Hasan Cemal gençleri dağa çıkmaya mı özendiriyor?

MEDYAGÜNDEM- Başbakan Erdoğan’ın siyasi başdanışmanı ve Ak Parti Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan, Yeni Şafak’ta Yasin Doğan mahlasıyla yazdığı köşede bugün Hasan Cemal’in “Kandil izlenimleri”ne de dokundurdu.

Hasan Cemal seri biçimde t24 sitesinde Kandil Dağı’nda PKK yöneticileriyle yaptığı görüşmeleri ve PKK’lılara dair izlenimlerini paylaşıyor.

Hasan Cemal’in ciddi eleştiri de alan Kandil’i ve PKK’yı “romantize etme” tavırı Akdoğan’ı da rahatsız etmiş olmalı ki şöyle yazdı:

“Hasan Cemal’in Kandil röportajları devam ediyor. Bu tür röportajların ve Kandil’deki yaşam görüntülerinin dağa çıkma eğilimindeki gençler üzerinde yaptığı etkiler farklı açılardan değerlendirilebilir. Bu başlı başına eleştirilecek bir çok boyut taşıyor.”

Hasan Cemal’in geçtiğimiz gün yayınlanan bir yazısında “Karayılan’dan Yalçın Akdoğan’a cevap” diye de bir bölüm vardı. Akdoğan ona da şöyle cevap verdi:

“Gazetecilerin ikide bir Karayılan’la aramızda geçen polemiğe vurgu yapmaları da kabak tadı veriyor. Ağızdan çıkan sakız, tekrar tekrar çiğnenmez. Bununla ilgili ne söylendiği ve ne söylenmek istendiği defaatle izah edilmiştir. Bunu bir probleme dönüştürmenin de kimseye bir faydası yoktur.”

MEDYAGUNDEM

hasan4

Teröre iliştirilmiş gazeteci artığı!

FETÖ’nün medya yapılanması davasının ilk duruşması bugün görülecek. Hasan Cemal şimdi de orada ortaya çıktı. …

hcemal

Terörist Hasan Cemal’e 9 yıl hapis cezası

Gazeteci Hasan Kaya Cemal’in “terör örgütü propagandası yapmak” suçundan yargılandığı davada mütalaasını açıklayan Cumhuriyet Savcısı, …

hcemal

PKK sevici Hasan Cemal’e hapis cezası

Gazeteci Hasan Cemal, PKK elebaşlarından Fehman Hüseyin ile ilgili yazdığı yazı nedeniyle, “terör örgütü propagandası …

1 Yorum yapıldı

  1. Terör örgütüne bu kadar taviz verilir,Hasan Cemal bunlarla beraber yolculuk yapar ve bunu emniyet,mit,asker seyrederse elbette sonuç bu olur.Terör örgütü bu tür gazetecileri kullanmasını iyi biliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir