Anasayfa / GENEL / Halk’ın bankası kuşatma altında
halkbank1

Halk’ın bankası kuşatma altında

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 17-25 Aralık operasyonunda hedef tahtasına oturttuğu Halk Bankası’na, geçen hafta tekrar başlayan saldırıya bir yenisi eklendi.

Referanduma iki hafta kala genel müdür yardımcısının, FETÖ tarafından desteklendiği belgelenen New York Güney Bölge Savcısı Preet Bharara’nın yerine vekalet eden ABD’li savcı Joon H. Kim’in Zarrab iddianamesinden copy paste yaparak hazırladığı iddianame ile tutuklanan Halk Bankası’na bir saldırı da, uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moddy’s’den geldi. Genel müdür yardımcısının tutuklanmasını bahane eden Moody’s, kredi notunu olası bir indirim için gözden geçirmeye aldığını açıkladı. Moody’s Halkbank’ın yabancı para cinsi kredi notunu Ba1 düzeyinde derecelendiriyor. Moody’s, gözden geçirmenin gerekçesini soruşturmanın bankanın finansal göstergelerine etkisi olarak açıkladı. Son dönemde hızlı büyüyen ve Avrupa’daki şube sayısı da 65’i geçen banka, 2013’ten bu yana hedef tahtasında. HalkBank, 2009-2013 arasında aktifini iki kattan fazla artırarak 139.9 milyar liraya taşıdı.

-SABAH-

MEDYAGUNDEM

halkbank1

FETÖ’den Halkbank’a büyük komplo

Sabah gazetesinde Dilek Güngör’ün “FETÖ ABD’de yeni kumpas peşinde…” başlıklı yazısı şöyle… 17-25 Aralık’taki sivil …

halkbank1

Halkbank meselesi; ABD’ye giren milyarlarca dolar!

Türkiye gazetesinde Fuat Uğur’un “Halkbank, ABD’nin suçlamaları ve FETÖ’cü murakıplar” başlıklı yazısı şöyle… ABD’nin, o …

halkbank1

Halkbank kumpası ABD’deki paralel devletin işi

A Haber’de yayınlanan Arka Plan programında Halkbank’a yapılan FETÖ kumpası ele alındı. Sabah Gazetesi Yazarı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir