Anasayfa / ANALİZ / Hakan Fidan’a saldırının arkasındaki Yahudi ağlar!
sedat-fidan

Hakan Fidan’a saldırının arkasındaki Yahudi ağlar!

MEDYAGUNDEM.COM- Star gazetesi yazarı Sedat Laçiner bugünkü yazısında Hakan Fidan’a yönelik saldırıların arkasındaki “Yahudi ağlar”a dikkat çekti.

Her satırı önemli detaylar içeren yazıdan bazı bölümler şöyle:

MUSEVİ AĞLARININ İŞİ

Batı basınında Türkiye karşıtı haberlerin sayısında belirgin bir artış var. Son olarak Washington Post ve WSJ gazetelerinde MİT Müsteşarı Hakan Fidan hakkında iddialar ortaya atıldı, Fidan bir anlamda Batı karşıtı ve marjinal bir kişi olarak gösterilmeye çalışıldı.

Haberlerin İsrail kaynaklı ve Fidan’ı yıpratmaya dönük olduğu söyleniyor. Bunlar kısmen doğru tespitler, ancak gerçeğin tamamı değil. Çünkü mesele ‘İsrail kaynaklı’ olmanın ötesine geçti, ABD ve küre ölçeğinde faaliyette bulunan bazı Musevi ağlarının işi haline geldi.

HEDEFTE ASIL ERDOĞAN VAR

Hedefte Hakan Fidan’ın ve MİT’in olduğu tespiti de gerçeğin sadece bir kısmı. Hedefte sadece Fidan değil Başbakan Erdoğan ve hükümeti de var. Daha önce de çeşitli vesilelerle izah etmeye çalıştığımız üzere Erdoğan Hükümeti ve Türkiye marjinal gösterilmeye çalışılıyor. Bir anlamda Erdoğan’dan yasal bir Üsame Bin Ladin, Türkiye’den ise bir tür İran, Hizbullah veya Hamas çıkarılmaya çalışılıyor.

NETANYAHU’NUN KONUŞMASI YEMİN GİBİYDİ

Mavi Marmara sonrasında İsrail adeta Türkiye’ye savaş ilân etti. Netanyahu’nun konuşmasını hatırlarsanız, o konuşmada sanki Türkiye’deki hükümeti değiştirme yemini vardı. Görebildiğim kadarıyla Mavi Marmara’dan bugüne kadar İsrail sözünü tuttu, elinden geleni arkasına koymadı… İsrail, bir yandan Türkiye ile uzlaşmaya çalışan taraf izlenimini verirken, diğer taraftan Erdoğan Hükümeti’ne verebileceği zararların hesabını yaptı…

GEZİ OLAYLARININ BATI BASININA YANSITILMA BİÇİMİ AYNI OPERASYON

Mavi Marmara’dan sonra Erdoğan, Fidan ve diğer yetkililer hakkında tuhaf haberlerin sayısında bir patlama yaşandı. Örneğin İngiliz Daily Telegraph gazetesi AK Parti’nin İran’dan yüklü yardımlar aldığı yalan haberini yayınladı, Avrupa’nın kasaba gazetelerinde Fidan hakkında çıkan yalan haberler oradan alınıp büyük gazetelere taşındı vs. Gezi olaylarının Batı basınına yansıtılma biçimi de aynı çerçevede değerlendirilebilir.

ABD AYNI ZAMANDA YAHUDİ DEVLETİDİR

Diyeceksiniz ki küçücük bir İsrail tüm Batı medyasını canının istediği gibi yönlendirebilir mi? Evet, yönlendirebilir, çünkü İsrail sıradan bir devlet değildir… Devlet dışı bir oluşumdur ve dış ağlar, dış komiteler tarafından korunup kollanmaktadır. Eğer ABD’nin aynı zamanda bir Musevi devleti olduğunu bilmiyorsanız İsrail’i küçük bir Ortadoğu devleti olarak değerlendirebilirsiniz.

Bundan dolayıdır ki Türkiye ile ilişkileri geliştirmek isteyen Obama Yönetimi, Mavi Marmara’dan sonra adeta panik yaşadı ve iki tarafı barıştırmaya çalıştı. Çünkü Obama da, Amerikan devletinin güçlü aktörleri de çok iyi biliyorlardı ki İsrail ile ilişkiler bu şekilde devam ederken Türkiye-ABD ilişkilerinde belli bir çizgiyi geçebilmek zordur.

SALDIRILAR DEVAM EDECEK

Sözün özü, Türkiye ve Hükümet karşıtı saldırılar önümüzdeki aylarda da devam edecektir. Bunu durdurmanın yolları nedir derseniz, bunu da bir sonraki yazıya bırakalım müsaadenizle.

LAÇİNER’İN YAZISI İÇİN TIKLAYIN 

MEDYAGUNDEM

oncu

Trump’la sürpriz görüşme

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 15-17 Mayıs’ta gerçekleştireceği ziyaret öncesinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın ve …

fidan

Hürriyet’in manşeti yalan çıktı

Hürriyet gazetesinin bugünkü manşeti Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Kodalak tarafından yalanlandı. Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Harun Kodalak, …

hande1

Hande Fırat’ın darbe senaryosu yalan mı?

Habertürk yazarı Murat Bardakçı, Ankara’daki üst düzey devlet yetkililerinin 15 Temmuz gecesi MİT Müsteşarı Hakan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir