Anasayfa / GENEL / ‘Haddi tecavüz edenler’ hangi gazetede toplandı?
erdogan-sozcu1

‘Haddi tecavüz edenler’ hangi gazetede toplandı?

MEDYAGÜNDEM- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nin akademik yıl açılışında yaptığı konuşmada, medyaya ilişkin de önemli sözler sarfetti.

Erdoğan, paradan altı sıfır atılması sürecinde medyanın tavrını örnek verirken şunları söyledi:

“Biz 6 tane sıfırı attık. Bunları attığımız zaman enflasyon patlar çatlar diyenler köşelerinde, Türkiye’nin en çok satan gazetelerinde köşe yazısı yazanlar, şimdi böyle kurmuşlar bir gazete ve bu gazetenin içinde öyle ne kadar afedersiniz haddi tecavüz edenler varsa orada toplanmışlar bir arada. Ve farklı şekilde kendisini itham edenler biz altı sıofırı attığıız zaman enflasyonun yüzde 30’dan tek haneye düşürdüğümüzü görmek dahi istemediler.”

Peki Başbakan Erdoğan hangi gazeteyi kasdetti?

Elbete Sözcü.

Hürriyet’te yazdığı dönem “altı sıfırı atamazsınız” diyerek adeta kampanya başlatan isim de Emin Çölaşan’dı. Çölaşan şimdi Sözcü yazarı. Başbakan da “Kurmuşlar bir gazete” diyerek Sözcü’yü işaret etti. Her gün köşelerden hakaret ve iftira atan Sözcü yazarları için  de Başbakan, “Haddi tecavüz edenler” dedi.

İşte Erdoğan’ın o sözleri:

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

akbay1

Terörün “Sözcü”sü!

Pensilvanya’dan gelen talimatla manşet atan Burak Akbay’ın sahibi olduğu Sözcü gazetesi bir skandala daha imza …

burakakbay

Sözcü’yü FETÖ kurdurmuş olabilir

Gazeteci Hüseyin Gülerce Sözcü gazetesinin bazı mensuplarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında ifade verdi. İstanbul Cumhuriyet …

sozcu

FETÖ’nün Sözcü’sü savunurken suçüstü oldu!

Yeni Akit gazetesinde Ali Karahasanoğlu’nun “Sözcü savunma yaparken suçüstü oldu!” başlıklı yazısı şöyle… Bilmiyorum daha …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir