Anasayfa / GÜNDEM / Hablemitoğlu’nun kızı ‘Kim Milyoner Olmak İster’de
hablemitoglu-kizi

Hablemitoğlu’nun kızı ‘Kim Milyoner Olmak İster’de

10 yıl önce suikasta kurban giden babası Necip Hablemitoğlu’nun ölümüyle sarsılan Kanije, yarın ‘Kim Milyoner Olmak İster’de yarışacak.

Yıl 2002’ydi… Suikast sonucu yaşamını yitiren Prof. Dr. Necip Hablemitoğlu, Türkiye’yi yasa boğdu. Merhum tarihçi ve yazarın cenaze töreninde babasının mezarı başında gözyaşı döken; tabutun sarılı olduğu bayrağı öpen 10 yaşındaki kızı Kanije ise görüntüleriyle tüm Türkiye’yi ağlattı. Aradan 10 yıl geçti ve Kanije; avukat olmaya karar verdi.

Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde eğitim gören 20 yaşındaki genç kız; eğitim masraflarını karşılamak için çareyi atv’de Kenan Işık’ın sunduğu “Kim Milyoner Olmak İster?”e katılmakta buldu. Yarın yarışacak olan Kanije Hablemitoğlu, “Annemin maddi yükünü hafifletmek ve eğitimimi devam ettirmek için elimden geleni yapacağım” dedi.

FAiLi MEÇHUL KALAN CiNAYET

Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu, 18 Aralık 2002’de evinin önünde bir suikasta kurban gitmişti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz aylarda faili meçhul kalan tek cinayetin bu olduğunu ve Hablemitoğlu’nun özel durumları bulunduğunu ifade etmişti.

* Necip Hablemitoğlu suikasta kurban gittiğinde henüz 10 yaşında olan Kanije Hablemitoğlu, babasının mezarı başında sergilediği yürek burkan görüntüleriyle Türkiye’yi ağlatmıştı.

* Merhum tarihçi ve yazar Necip Hablemitoğlu, 2002 yılında suikasta kurban gitmiş ve cinayeti faili meçhul olarak kalmıştı. (Takvim)

MEDYAGUNDEM

enver

FETÖ’nün Hablemitoğlu cinayetinde Enver Altaylı adı

Hablemitoğlu cinayetiyle ilgili yeniden ifadeye çağrılan FETÖ ile bağlantılı eski MİT’çi Enver Altaylı’nın ifadesine SABAH …

hablemit

Hablemitoğlu cinayetinde bir FETÖ izi daha

SABAH, 2002’de araştırmacı- yazar Necip Hablemitoğlu’nun öldürülmesinin üzerindeki sis perdesini aydınlatacak kritik bir bilgiye ulaştı. …

sengul3

FETÖ’nün avukatı CHP mide bulandırdı

FETÖ Çatı Davası Ankara’da görülmeye devam ediliyor. Duruşmaya katılan Necip Hablemitoğlu’nun eşi Şengül Hablemitoğlu, sanık …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir