Anasayfa / GENEL / Habertürk’ten sinsi operasyon; MHP’yi karıştırıyorlar
muharrem

Habertürk’ten sinsi operasyon; MHP’yi karıştırıyorlar

Turgay Ciner’in sahibi olduğu Habertürk, referandum öncesi sinsice “hayır” cephesinde MHP’yi karıştırıyor.

Habertürk Ankara Temsilcisi Muharrem Sarıkaya, MHP tabanının referandumda vereceği oyu sorguladığı yazısında MHP tabanının “hayır” diyeceğini yazdı.

Sarıkaya “İki gün Bahçeli’ye bağlılığı konusunda şüphe bırakmamış Anadolu’nun çeşitli illerindeki MHP yöneticisi ve etkin ismiyle konuştum” diyerek, son derece şaibeli ve manipülatif bir yazı yazdı. Amacı MHP tabanını etkilemek olan yazısında kaynağı belirsiz, tipik manipülasyoncu gazeteciler gibi birkaç kişi ile görüşüp bunu “MHP tabanıyla görüştüm” gibi abuk subuk bir toptancı yaklaşımla yazı malzemsi eden Sarıkaya, “Biri hariç, evet vereceğini söyleyenine rastlamadım. Sonuç olarak referanduma kadar geçecek iki aydan fazla süre tavırlarını nasıl şekillendirir bugünden kestirmek zor. Ama sandık yarın kurulsa MHP tabanının ağırlıklı bölümünden ‘Hayır’ gelir.” diye yazdı.

Saıkaya’nın yazısı Ciner grubunun sinsice “hayır” cephesine çalıştığı şüphesine neden oldu. CHP’nin MHP tabanına yönelik bir oyun peşinde olduğu düşünülünce Habertürk’teki Sarıkaya yazısı nasıl bir işleve sahip olduğunu yeterince ele verdi.

MEDYAGUNDEM

kk6

FETÖ’nün siyasi ayağı CHP’nin son ihaneti!

Kemal Kılıçdaroğlu, 16 Nisan’da yapılan referandum için AİHM’e yapılacak başvurunun dilekçesini canlı yayında imzaladı. 16 …

ht3

Habertürk’ün ByLock haberi uydurma çıktı

Emniyet Genel Müdürlüğünce, “215 bin kişilik ByLock listesinin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına iletildiği”ne dair haberin, genel …

kemalk

CHP’nin 9 yalanına 9 cevap

CHP, YSK’ya yaptığı başvuruda 9 iddiada bulundu, YSK, CHP’nin bu iddialarına 9 hukuki gerekçe ile …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir