Anasayfa / GENEL / Habertürk’te Tekdağ depremi!
ht-tekdag1

Habertürk’te Tekdağ depremi!

MEDYAGÜNDEM- Habertürk TV’de geçtiğimiz gün istihbarat servisinin AHT’ye bağlanmasının arkasındaki neden belli oldu.

Habertürk TV’de fiili olarak “yayın yönetmeni” olan Ciner Medya Grup Başkanı Kenan Tekdağ’ın tüm yetkileri Turgay Ciner’in talimatıyla tırpanlandı.

MEDYAGÜNDEM’in elde ettiği bilgilere göre, Tekdağ sadece idari işlerden sorumlu olacak, yayınla ilgili hiçbir müdahalede bulunamayacak.

Ciner’in talimatıyla gerçekleşen operasyonla Habertürk TV’de haber merkezinin bir kısmı Ajans Habertürk’e bağlanırken, yeni yayın yönetmeni bulunana kadar Habertürk TV’den Fatih Altaylı sorumlu olacak.

Yiğit Bulut’un görevden alınmasının ardından Habertürk TV’de ipleri Kenan Tekdağ eline geçirmiş, kanalın fiili olarak yayın yönetmeni kendisi olmuştu. Ancak Tekdağ yönetimindeki Habertürk’ün büyük başarısızlığının Ciner’in böyle bir karar almasında etkili olduğu bildirildi.

TEKDAĞ GİTTİ ARAPKİRLİ GELDİ

MEDYAGÜNDEM geçtiğimiz gün Habertürk TV’ye transfer olan gazeteci Zafer Arapkirli ile de ilgili ilginç bir detay öğrendi. Bulut zamanında da Habertürk TV’ye transferi için çaba gösterilen  Arapkirli’nin “Tekdağ ordayken kesinlikle gelmem” dediği, son operasyonda bizzat Turgay Ciner ile görüştüğü ve kendisine “Tekdağ’la kesinlikle muhatap olmayacaksın” garantisi verildiği iddia edildi.

TEKDAĞ’IN ADAMLARI İŞ ARIYOR

Tekdağ’a vurulan bu darbeyle Habertürk TV’de “Tekdağ’ın adamları” olarak bilinen isimlerin de iş arayışına başladığı öğrenildi.

CİNER ESKİ DOSTUNU HARCADI MI?

Kenan Tekdağ ile Turgay Ciner’in ilişkileri çok eski yıllara dayanıyor. Avukat kökenli olan Tekdağ’ın Ciner’in “kara kutusu” olduğu da hep medya kulislerinde konuşulur. Tekdağ ile Altaylı arasında yaşanan bir “çekişme” de zaman zaman medya kulislerine yansırdı. Ciner’in “eski dostu” Tekdağ’a vurduğu “darbe” medya dünyasını da şok edeceğe benziyor.

medyagundem.com 

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

tsk2

TSK’ya darp kumpası

Hudut hattında yakalanan kaçaklara kötü muamele yapan askerlerin görüntülerinin yurt dışından servis edildiği belirlendi. Söz …

truk

İşte Türk budur!

İftira atıyorsunuz, dışlıyorsunuz ama bunu yaptığınız Türkler, korkusuzca vahşi saldırganı durdurup onlarca insanın hayata veda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir