Anasayfa / GENEL / Habertürk’te eski bakandan skandal sözler
ht-ensest

Habertürk’te eski bakandan skandal sözler

MEDYAGÜNDEM- Habertürk TV’de eski bakan İmren Aykut’un sarfettiği “Güneydoğu’da ensest yaygın” şeklindeki skandal sözlere Ak Parti milletvekili Zeynep Uslu’nun sert tepkisi stüdyoda buz kestirdi.

Eski Bakan Aykut’u Güneydoğu halkından özür dilemeye davet eden Uslu, o sözleri “Bu ırkçı, önyargılı bir yaklaşımdır” şeklinde değerlendirdi. Güneydoğu halkını böylesi bir töhmet altında bırakmaması gerektiği söyleyen Uslu, “Bir bölge halkını asla mahkum edemezsiniz” dedi.

Pelin Çift’in sunduğu Haber Hattı’nda “Tecavüze uğrayan N.Y. ve Z.K. için kürtaj hakkı yok mu?” konusu tartışıldı. Tartışmanın sonuna  doğru, Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Zeynep Uslu, Aykut’un “Güneydoğu’da ensest yaygındır” sözleri üzerine araya girdi ve sert tepkisini gösterdi. Böylesi insanlık dışı bir suçun salt bir bölge halkına mal edilmesine büyük tepki gösteren Uslu, ısrarla eski bakanı  Güneydoğu halkından özür dilemeye davet etti ama Aykut özür dilemedi.

Uslu’nun tepkisi karşısında neye uğradığını şaşıran Aykut, bocaladı, önce “Ben bir bölgeyi itham etmedim” dedi, Uslu “Canlı yayındayız kayıtlar ortada” diyerek sert tepki verdikçe, “Bu mesele tartışılmalı, Türkiye’de bu konunun konuşulmasından kaçılıyor” diyen Aykut sözlerinin arkasında durmak zorunda kaldı.

Eski ANAP hükümeti bakanlarından İmren Aykut’un skansal sözleri akla Posta yazarı Candaş Tolga Işık’ı getirdi. Işık da eski Bakan Aykut gibi Güneydoğu’daki ensest ilişkiler yaşandığını iddia etmiş bunu da çanak antenlere bağlamıştı! O yazı üzerine büyük bir toplumsal infial oluşmuş, TV 8’deki işinden atılan Işık’ı Doğan Medya Grubu, uzun bir süre tatile çıkardıktan sonra yeniden yazılarına başlatmıştı.

Habertürk’teki o skandal sözler “Candaş Tolga Işık kafası”nın tek olmadığını da gösterdi.

İşte Habertürk’te Ak Partili Uslu’nun Aykut’a haddini bildirdiği o tartışma:

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

ht3

Habertürk’ün ByLock haberi uydurma çıktı

Emniyet Genel Müdürlüğünce, “215 bin kişilik ByLock listesinin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına iletildiği”ne dair haberin, genel …

ht

O, Habertürk’e gelince, kanal birden FETÖ kanalına döndü

FETÖ’nün medya yapılanmasına yönelik, aralarında “fuatavni” hesabının kurucusu olduğu tespit edilen Said Sefa, Atilla Taş …

film3

Alçaklıkta bir Hollywood eksikti!

Hollywood filmli ‘Spectral’de ekranlara gelen bir sahne dikkat çekti. Pelin Çift’in TRT 1 ekranlarında sunduğu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir