Anasayfa / GENEL / Habertürk’te bir haber nasıl silaha dönüştü?
ht-volkan

Habertürk’te bir haber nasıl silaha dönüştü?

MEDYAGÜNDEM- Gazete Habertürk’ün bugün sürmanşetindeki Volkan Demirel haberi, “Bir haber bazen sadece haber değildir” cinsindendi.

HABERTÜRK’ÜN PATRONU KASIMPAŞA’NIN DA SAHİBİ

Yönetim kurulu’na zengin iş adamlarını katarak 2012 yılında Kasımpaşa kulübünü satın alan Turgay Ciner enerji ve medya başta olmak üzere spora da büyük bir yatırım yatırım yaptı. Aynı zamanda Habertürk’ün patronu olan Turgay Ciner birçok büyük transfer gerçekleştirdi.

VOLKAN VE KASIMPAŞALI YALÇIN’IN KAVGASI

Geçtiğimiz Pazar günü Şükrü Saracoğlu’nda Fenerbahçe ve Kasımpaşa karşı karşıya gelmiş ve karşılaşmayı Fenerbahçe 3-1 kazanmıştı. Maç sonrası Volkan Demirel ve Kasımpaşalı oyuncu Yalçın Ayhan arasında bir gerginlik yaşanmış İddiaya göre bu tartışma telefonda da devam etmişti.

BİR HABER BAZEN SADECE HABER DEĞİLDİR

İşte tüm bu detaylar sonrası Habertürk sürmanşetindeki haber, haberin patron çıkarları için nasıl silaha dönüştüğünün de göstergesiydi.

Öyle ki kocaman fotoğraflarla Volkan Demirel’e çakmaya çalışılırken fotoğraf üzerine küçücük bir not iliştirilmişti. Bu notta “Fenerbahçeli oyuncu yasa önünde sorumlu değil” yazıyordu.

Fatih Altaylı’nın başında olduğu gazetenin patron çıkarı için en pespaye biçimde “tetikçilik” yapmasının altı çizilmeli.

VOLKAN DEMİREL İSYAN ETTİ

Volkan Demirel, aldığı yeni aracıyla ilgili çıkan haberler üzerine Twitter’dan açıklama yaptı. Milli file bekçisi, “Bugün ‘Beklendiği üzere’ sadece Habertürk Gazetesi’nde çıkan, arabamla ilgili haberin her satırı yalandı. Milli bir futbolcu olarak araçla ilgili tüm yasal yükümlülüklerin tarafımdan yerine getirildiğinin bilinmesini isterim. Yalan haberle ilgili tüm hukuki işlemlerin başlatıldığını da ifade etmek isterim” dedi.

MEDYAGUNDEM

ht3

Habertürk’ün ByLock haberi uydurma çıktı

Emniyet Genel Müdürlüğünce, “215 bin kişilik ByLock listesinin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına iletildiği”ne dair haberin, genel …

ht

O, Habertürk’e gelince, kanal birden FETÖ kanalına döndü

FETÖ’nün medya yapılanmasına yönelik, aralarında “fuatavni” hesabının kurucusu olduğu tespit edilen Said Sefa, Atilla Taş …

ciner

Ciner medyasında ByLock operasyonu

Fetullahçı terör örgütünün gizli haberleşme sistemi ByLock’a yönelik operasyonda sıra medyadaki uzantılarına geldi. Yapılan son …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir