Anasayfa / GENEL / Ha gayret “Gezici” Hürriyet!
hurriyet-abd

Ha gayret “Gezici” Hürriyet!

MEDYAGAUNDEM.COM- ABD’de Missouri eyaletine bağlı Ferguson kentinde Michael Brown adlı 18 yaşındaki siyahi gencin silahsız olduğu halde polis tarafından vurulmasının ardından ülke karıştı.

Sokaklar durulmuyor.

abd3

Polis, kentte dün gece ilan edilen sokağa çıkma yasağına uymayan yaklaşık 200 kişiye göz yaşartıcı gazla müdahale etti.

Çıkan olaylarda en az yedi kişi tutuklandı.

Missouri Valisi Jay Nixon, dün gece yarısından itibaren beş saatlik sokağa çıkma yasağı ilan etmişti. TSİ 08.00’de başlayan sokağa çıkması yasağı 13.00’da sona erecek.

Nixon, “bir avuç çapulcunun, halkın güvenliğini tehlikeye atmasına izin vermeyeceklerini, adaletin tecelli etmesi için sukunetin sağlanması gerektiğini” diyerek eylemcileri “çapulcu” ilan etti.

Gezi kalkışmasında bizdeki Gezici medyanın ABD’deki eylemlere sessiz kalması dikkat çekiciydi. Hele hele CNN’in Gezi’de saatlerce canlı yayın yapıp, kendi ülkesindeki olaylara aynı hassasiyeti göstermemesi da işin ayrı bir tarafıydı.

Ama özellikle çapulcu Hürriyet’in ABD’deki  polis şiddetine de tepki göstermesi beklenirdi, günlerdir sesleri çıkmadı.

Bugün yani olayların çıkmasından yaklaşık bir hafta sonra “Gezici” Hürriyet’in aklına dank etti, ABD’deki “çapulcular” için bir manşet attı.

Hürriyet’in tepkisi “Yasak dinlemediler” oldu.

Ama geç kaldılar..

Hürriyet’ten ABD’deki olaylar için daha fazla “Gezici” tepki bekliyoruz!

Ne de olsa bu konuda iyi tecrübeliler, bu kez ABD sokaklarını karıştırmalılar!

ABD sokaklarının Hürriyet’in engin Gezici birikiminden faydalanması şart!

MEDYAGUNDEM

yunan

Krizin altından ABD çıktı

3 Temmuz 2017’de, Türk bandıralı ticaret gemisine Yunan Sahil Güvenlik botundan ateş açılmış, Yunan tarafı …

ypg

ABD’den teröristlere yeni isim

Terör örgütü YPG’ye ‘isim değiştirme’ tavsiyesinde bulunduklarını belirten ABD Özel Kuvvetler Komutanı Orgeneral Thomas, YPG’nin …

feto-abd

ABD kararını verdi; game over Feto!

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ABD Dışişleri Bakanlığının yayınladığı Terörizm 2016 Ülkeler Raporu’nun Türkiye bölümünde ilk …

2 Yorumlar

 1. Gezici Çapulcular Yasak Dinlemediler

  Bu olaylar da Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı tarih önünde haklı çıkartmıştır. Demek oluyor ki Çapulcu diye birilerinin her daim var olduğunu, lakin gerçek çapulcuyla hak hukuk arayanların nitelemelerinin takla attırılarak işlerine geldikleri gibi nitelendirildiklerini görüyoruz. Gezi olaylarında gerçek bir çapulcu takımı vardı, Amerika’da ise hakları gasp edilmiş, hakları için mücadele eden insanlar olduğunu görüyoruz. Çapulcu denmesi gereken zibidi takımının, hak hukuk arayıcılar gibi lanse edilmesine karşılık, hah hukuk arayıcıları çapulcu gibi gösterme girişimleri egemen güçlerin her zaman ki taktikleri, halt yemeleridir. Emperyalizmin köpeği konumundaki ülkemiz bir kısım medyası ise co komutuyla harikulade bir şekilde yerine getiriyor. Yat co, kalk co, yaz co…gibi!
  Bu manşetler dün ve ileriye dönük olaylar için fırsatı bulunmaz birer nimettir. Gün geldiğinde bu manşetler bizim medyada layık olan yerlerini bulacaktır. Hatta, şimdiden Gezici diye kendini lanse eden zoptirik çapulcular Taksim de ‘yasak dinlemediler’ de diye şimdiden söylemeye başlamamız gererkir. Dün Taksimi svaş alanına çeviren çapulcular Yasak Dinlemediler.

 2. Sayın Başbakan (Yeni CB) da biliyor ki; Gezi olayları 3-5 çapulcunun işi değildi. Katılanların çoğunluğunun fiziki yapılarına ve eylemin hak aramaktan öte birşey olduğuna bakarak,katılımcıları bu
  sıfatla niteledi.Daha sonra,özellikle belli bir kesim tarafından benimsendi ve kimlik gibi kullanılmaya başlandı…
  Gezi’nin ne olduğunu anlatmak buraya sığmaz.Kitaplarca yazılması gereken bir konu.,Öyle 3-5 ağaç mevzusu değil. Her neyse…
  ABD’olayları ise; yeni birşey değil.Her zaman oluyor,fakat biz çok azını duyuyoruz.Gerek dünya medyasının,gerek ABD medyasının bu konulardaki sansürcü tutumu çok çekmiyordu şimdiye kadar.
  Acaba diyorum; Obama’yı şutlamak için mi,ucundan da olsa göstermeye başladılar..?
  Hürriyetin durumu daha da ilginç…Tam,Yeni Türkiye açılımına uygun.”Yok edemiyorsan yanında ymış gibi görün,en azından…
  Zaten; haberi verişinde de,sanki subliminal bir algı mühendisliği yatıyor.Ne demek yani “Yasak dinlemediler.” Bir yerlere haber veriyor sanki.,”Sizler de yasak,masak dinlemeyin!”
  İnşâAllah yanılıyorumdur.,Yok eğer hâlâ o eski kafadalarsa,işleri gerçekten çok zor…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir