Anasayfa / GENEL / Güzel’e teşhis Salih Tuna’dan!
tuna-guzel

Güzel’e teşhis Salih Tuna’dan!

MEDYAGÜNDEM- Hasan Celal Güzel bu aralar Ulusal Kanal senin, Halk TV benim dolaşıp, esip gürlüyor ya, onun halini en iyi anlatan yazı Yeni Şafak’ta Salih Tuna’dan geldi.

Tuna’nın “milliyetçilerin-mukaddesatçıların Hasan abisi. Nam-ı diğer ‘Tank Hasan.’ Bildiniz, evet, Hasan Celal Güzel.” dediği Güzel, geçen gün, “Eğer Anayasa’dan Türk milleti çıkarılırsa silahımı alır dağa çıkarım…” dedi.

Tuna, “Hasan Celal Güzel, Aydınlıkçıların ‘Ulusal Kanal’ına bağlanıp bunları söyleyecek adam değildi. Zannedersem ‘Akil İnsanlar Heyeti’ dengesini bozmuş.” diye yazdı.

Tuna’nın yazısından bazı bölümler şöyle:

(…)

‘Akil İnsanlar Heyeti’ başlıklı yazısında, ‘…bendenizi ‘akil’ kabul etmeyip ‘Akil İnsanlar Heyeti’ne’ kabul etmeyenlere…’ şeklindeki ifadesini okur okumaz, ‘Eyvah Hasan Abi muvazeneyi dağıtacak’ dedim.

Maalesef korktuğum gibi de oldu.

Mezkur yazının devamında, ‘akil insanları’ (Damat Ferit Paşa’nın talimatıyla kurulan) ‘Heyet-i Nâsiha’ya benzetti.

Olacak şey değildi tabii.

Anlaşılan o ki, ‘akil insanlar’ listesine dâhil edilmemeyi, aklına yapılan büyük bir saldırı olarak temellük etti ve tepkisini dağa çıkmaya kadar ilerletti.

Yoksa ‘Anayasa ve Türk milleti’ tartışmaları daha önce de vardı ama ‘Hasan abi’ bizi dağa çıkmakla korkutmuyordu.

Hayır yani, ‘Akil İnsanlar listesine’ alınmayan herkes dağa çıkmaya kalkışacak olsa hem dağda yer kalmaz, hem de ovada sadece 62 insan kalır.

Halbuki bu liste dağdan inmeye katkı sunsun diye oluşturuldu, dağa çıkılsın diye değil.

Bülent Ersoy da ‘akil insan’ listesinde yok, bakın dağa çıkıyor mu?

(…)

Üç Hasan abimiz var; biri Sayın Hasan Cemal, diğeri Sayın Hasan Celal, öteki Sayın Hasan Karakaya.

Hasan Cemal ve Hasan Celal resmi listede yok ama bihakkın ‘akil insan’; yaşları da kemale ermiş. Hasan Cemal 44 doğumlu, Hasan Celal 45.

Lakin kafaları bozuldu mu ikisi de ne diyeceğini, ne yapacağını şaşıyor.

Biri Kandil’e gidip Karayılan’a, ‘Türkiye’de bazı çevreler diyorlar ki; bu defa Kürtler Türkleri satacak ve kendi istediklerini alırken, Erdoğan’ı da başkan baba yapacaklar; yani Kürtler kendi haklarını elde ederken Türkiye’de otoriter bir rejime kapıyı açacaklar…’ şeklinde soru sorabiliyor, diğeri ‘Anayasa’dan Türklük çıkarsa dağa çıkarım…’ diyor.

(…)

Şaka bu ya, buyurun size manzarayı umumiye: ‘Dağda İki Hasan, Ovada Matkap Hasan’

Dağdaki Hasanlardan biri, ‘Erdoğan’ı başkan baba yapıp otoriter rejime kapı açılırsa dağdan inmem’ diyor; diğeri, Türklük Anayasa’dan çıkarılırsa…’

Hülasa…

Dağda el ele iki ‘demokrat’ Hasan, ne yapsın ovada bizim ‘Matkap Hasan?’

(…)

TUNA’NIN YAZISI İÇİN TIKLAYIN

MEDYAGUNDEM

kk

KK Berberoğlu konuşmasın diye mi yürüyor?

Sabah gazetesi yazarı Salih Tuna’nın “Kılıçdaroğlu’nun ‘adaleti’ Zübük’ün ‘namazı'” başlıklı yazısı şöyle: Kılıçdaroğlu adına “adalet” …

teror

Terör yanaşmalarına anladıkları dilden!

Terör örgütlerinin sözde adalet yürüyüşüne destek vermesi gerçeğini sulandırmak isteyen Milliyet yazarı Mehmet Tezkan’a anlamlı …

kemal1

“İslamcı” sokağa kurulan kumpas!

Sabah gazetesinde Salih Tuna’nın “Son kumpas da kabak gibi ortaya çıktı” başlıklı yazısı şöyle… Kılıçdaroğlu‘nun …

1 Yorum yapıldı

  1. ne yapsın yani hasan celal oturup bekelesinmi yani?ona görev vermeyenlere sitem ederken silaha sarılmayı düşünen aydınların sayısı hayli fazla ama iş silaha sarılmaya gelince kıvırırlar merak etme salih bey.bunlarda o yürek yok biri dağda silahların gölgesinde dansa alışık diğeride elenseye alışıktı.halk yüz vermeyince elenseleri bırakıp ahhh nerde o günler diyerek biz kürtlerin üzerinden geçinmeye çalışıyor diğer hasan efendide zaten silahımızın gölgesinde gazetecilik yapmaya alışıktı lakişn her ikiside ve diğer görevlilerde işlerinin bittiğini görünce kızgınlıklarını köşelerde ekranlarda gösterip duruyorlar varsın olsun biz ne celaller cemaller gördük bunlarımı sindirmeyeceğiz sıkmayın canınızı salih bey

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir