Anasayfa / GENEL / Gülen’in tek hamisi İsrail!
gulen-israil

Gülen’in tek hamisi İsrail!

Türkiye ve yurt dışında Paralel örgüte yönelik baskıların azaltılması için, ABD Dışişleri Bakanı Kerry’e mektup yazan 88 kongre üyesinin İsrail bağlantısı dikkat çekti. Gülen örgütünü korumak için imza atan kongre üyeleri arasında, İsrail Müttefikleri Grubu Başkanı, Mavi Marmara saldırısında İsrail’i savunan isimler, Filistin’deki katliamları destekleyen lobi temsilcileri var.


Geçtiğimiz günlerde, paralel örgütün lideri Fethullah Gülen ve cemaatine yönelik baskıların durdurulması için ABD Dışişleri Bakanı Kerry’e mektup yazan ABD Konresinin 88 üyesinin üçte ikisinin İsrail bağlantısı şaşırttı. ‘Paralel’ operasyonları durdurmak için ABD üzerinden arayışlarını hızlandıran Gülen örgütü bu kapsamda ABD’li kongre üyelerine, Dışişleri Bakanı Kerry’nin Türkiye’ye baskı yapması için mektup yazdırdı. Gülen’in mektubunun altındaki imza sahipleriyse Gülen örgütünün İsrail bağlantısını açıkça ortaya koydu. Birleşik Devletler Kongresi’nin 88 üyesi ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’ye bir mektup yazarak, Kerry’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ulaşmasını ve Türkiye’de Fethullah Gülen’le bağlantılı gazetecilere yönelik son gözaltıları gündeme getirmesini istemişti.

O isimlerin üçte ikisi İsrail’ci

Ancak Gülen için mektuba imza atan isimlerin bağlantıları dikkat çekici. Mektuba imza atan ABD Kongre üyelerinden Trent Franks’ın, ABD Temsilciler Meclisi’ndeki İsrail’in Müttefikleri Grubu’nun lideri olduğu, bir diğer isim olan Matt Salmon’un ise ABD’deki İsrail yanlısı kurumların başında gelen İsrail Müttefikleri Vakfı’nın önde gelen isimlerinden olduğu belirlendi… Gülen için yazılan mektuba imza atan vekillerden Doug Lamalfa, Randy Weber ve John Yarmuth da, İsrail’in geçen yıl gerçekleştirdiği ve binlerce Filistinli’nin canına mal olan ‘Koruyucu Hat Operasyonu’nun baş destekçileri. Gülen için mektup yazan İsrail destekçisi senatörlerden bazıları şunlar:

– Matt Salmon: ABD’deki İsrail Müttefikleri Vakfı’nın önde gelen isimlerinden… İsrail’in Filistin’e yönelik sişgal ve katliamlarının en büyük destekçisi.

– Trent Franks: Kongre’deki İsrail Müttefikleri Grubu’nun Başkanı. Mavi Marmara baskınında İsrail’i savunan mektubu Obama’ya gönderen ekibin başındaki kişi.

– Dana Rohrabacher: İsrail lobisinin önemli isimlerinden biri olmasının yanı sıra Kıbrıs’ta Türkiye’yi işgalci olarak niteleyen konuşmalarıyla da tanınıyor.

– Doug Lamalfa, Randy Weber, John Yarmuth, Randy Hultgren, Bill Johnson, Reid Ribble, Joyce Beatty, Aaron Schock, Lyn Westmoreland, Steve Stivers: Binlerce Filistinlinin ölümüne yol açan 2014’teki İsrail operasyonunu destekleyen senatörler. Sözkonusu isimler, ABD Kongresi’ndeki İsrail lobisinin de önde gelen isimleri…

Gülen şehitleri suçlamıştı

Gülen örgütüne baskının hafifletilmesini isteyen ABD’li Kongre üyelerinden Trent Franks, Mavi Marmara baskınında da İsrail’i savunan tutumuyla dikkat çekmişti. Franks, “İsrail’in meşru savunma hakkını” öne çıkaran bir mektubu ABD Başkanı Obama’ya göndermişti.

MEDYAGUNDEM

karadavi

Kudüs ümmetin davasıdır

İsrail’in Kudüs’te yaptığı, terör olayları sırasında 3 Filistinli şehit oldu, İslam coğrafyası bu zulme son …

israil

İşgalci İsrail’den alçak müdahale

Kudüs’te cuma namazı sonrası yaşanan olaylarda hayatını kaybeden Filistinli sayısı üçe çıktı. İsrail güçlerinin, işgal …

tepki

Türkiye Mescid-i Aksa için ayakta

Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa’nın İsrail tarafından ibadete kapatılmasına yurt genelinde gösteriler ve basın açıklamalarıyla …

1 Yorum yapıldı

  1. Van minüt, mavi marmara, MİT krizi ve benzer birkaç olayda İsrailliler hapşırınca Pensilvanyalı ve paraleller yatağa düşüyorlardı. Boşuna değilmiş.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir