Anasayfa / GENEL / Gülen’in tapınağındaki sembollerin masonik karşılığı!
gulen-mason1

Gülen’in tapınağındaki sembollerin masonik karşılığı!

FETÖ liderinin tapınağı andıran odasındaki eşyalar birçok sır taşıyor. Görenleri hayrete düşüren sembollerin birçoğu Mason taklidi.


FETÖ/PDY örgütü Lideri Fethullah Gülen’in İzmir Yamanlar Koleji içindeki adeta gizli bir tapınağı andıran kaçak odasının görüntülerinde dikkat çeken ayrıntılar ortaya çıktı. Mason localarında gizli toplantıların yapıldığı odaların mizanseni gibi döşenen odanın hemen girişinde Masonlar’ın temel sembolü olan Jachin-Boaz sütunundan var.

Sütunun yanında ise duvara monte edilmiş iki el ile etrafı küçük yıldızlarla donanmış bir Türk bayrağı bulunuyor. Yıldız, Masonlar’da yenileşen insanın sembolü. Jachin-Boaz sütunları ise Masonluğun kuvvetle tesis, üreme ve çoğalma politikalarını sembolize ediyor. Sütun üzerinde bulunan terazi ise bir başka ayrıntının simgesi. Masonlarda terazi dünyayı yönetme anlamını taşıyor. Büyük toplantı salonu ise Mason localarındaki odalara benziyor. Kapısında sütunun bulunduğu bu dev salonda büyük bir toplantı masası ile hemen masanın karşısında duvara monte edilmiş olan dünya haritası var.

Kaçak oda yıkılacak

Yamanlar Koleji’nin içinde gizli inşa edilen ve Gülen’in ABD’ye gitmeden önce ara sıra kaldığı bu odanın kaçak olduğu ortaya çıktı. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında odanın yıkımı için beledi-yeye gerekli başvurunun yapıldığı ifade edildi.

16 ilde FETÖ operasyonu

İz­mir mer­kez­li FE­TÖ/PDY’­ye yö­ne­lik ikin­ci dal­ga ope­ras­yon dün ger­çek­leş­ti­ril­di. “As­ke­ri Ca­sus­luk” da­va­sı so­ruş­tur­ma­sı kap­sa­mın­da, 16 il­de eş za­man­lı ope­ras­yon dü­zen­len­di. Ope­ras­yon­da 18 em­ni­yet mü­dü­rü ve po­lis gö­zal­tı­na alın­dı.

Ortasında dünya haritası bulunan oda Mason localarını andırıyor

mason1

Türk bayrağının yanında el sembolü var

mason2

Sütunun üzerindeki terazi dünyayı yönetmek anlamı taşıyor

mason3

Amacı dünyayı yönetmek

Sütun, Masonlar’da “kuvveti ve çoğalmayı” terazi ise “dünyayı yönetme” hedefini simgeliyor

(Bugün)

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir