Anasayfa / GENEL / Gülen’in prensinin madenine ateşler düştü!
ipek3

Gülen’in prensinin madenine ateşler düştü!

Paralel yapının finans baronu olan Akın İpek’e ait Koza Grubu, altın için mezarlığı talan etmek suçundan ceza yedi. “Gülen için tüm servetimi feda etmeye hazırım” diyen işadamı Akın İpek’in sahibi olduğu Koza Altın, Gümüşhane’nin Mastra (Demirkaynak) Köyü’ndeki altın madeninde siyanür arıtma barajı inşaatı için geçen yıl iş makineleri ile bir mezarlığı talan etti.

TAZMİNAT CEZASI YOLDA
Kepçelerle girilen mezarlıklardan çıkan kemikler torbalara dolduruldu. Bir çok mezar kayboldu. Olay üzerine köylüler Koza Grubu’na dava açarak suç duyurusunda bulundu. Mahkeme, Koza’nın köylülerin rızası olmadan dozerlerle mezarlığa daldığını ve hukuka aykırı olarak mezarları taşıdığına hükmetti ve Koza’nın Gümüşhane İşletme Müdürü Ahmet Deniz’e “ibadethane ve mezarlıklara zarar verme” suçunu azmettirme nedeniyle 1 yıl hapis cezası verdi.

MEZARLIKTA 200 CESET KAYIP
İyi halden ceza 10 aya indirilirken, hapis de para cezasına çevrildi. Köylülerin izni olmadan mezarlığı Koza’ya kiralayan Köy İhtiyar Heyeti üyeleri de 6’şar ay hapis cezası aldı ancak cezaları ertelendi. Davanın ilk raunt olduğunu belirten köylüler ise şimdi Akın İpek ve Koza şirketi aleyhine manevi tazminat davası açmaya hazırlanıyor. İkinci aşamada da Koza’dan mezarların eski yerlerine taşınması ve “iade-i itibar” istenecek. Köylüler 200 cesedin kayıp olduğunu da belirtti.  (TAKVİM)

MEDYAGUNDEM

ipek

“Tüm malım feda olsun”dan “Gülen terörist”e!

FETÖ/PDY örgütü içinde kadın kollarında aktif olarak görev yapan ve FETÖ mensuplarının “Melek Anne” olarak …

ipek-fe

Başhırsız Feto altın madenlerimizi boşaltmış!

Koza-İpek iddianamesiden: Gümüşhane’deki Mastra Altın Madeni’nde dökümü yapılan her 5 altın külçesinden biri kayıtlarda gösterilmeyerek …

kozaipek1

Ankara’da CIA ile sır toplantı yapan medya patronu kim?

Takvim gazetesinde Ergün Diler’in “Ankara’daki sır zirve” başlıklı yazısı şöyle: Büyük dengeden bugün de devam …

1 Yorum yapıldı

  1. 1 mezarı tahrip1 yıl, 200 mezarı tahrip 200 yıl olamalıdır

    İşte bunların Müslümanlığı bu bu! Ölüye saygısı olmayanın diriye saygısı olur mu? Para için analarını satarlar. Allah, Peygamber deyip de yaptıkları katliamı görüyorsunuz değil mi? Görkü o köylüleri nasıl korkutup sindirmişlerdir, adamların bugüne kadar sesinin neden çıkmadığı belli değil mi? İşletme müdürüne ne diye ceza veriyorsunuz? İşletme sahibine verilmesi gerekir. Maden kazalarında en son Soma’da olduğu gibi işletme sahibinin yargılanması gerekir. Ceza miktarı da son derece yanlış bir cezadır. Haluk Kırcı için verilen ceza bunlara da aynen uygulamalı ve her bir mezar için ayrı ayrı toplam 200 yıl ceza ile cezalandırılmalıdır. Hukuktan anlayan varsa bunun böyle olması gerektiğini o da iddia edecektir. Ne güzel,1 mezarı tahripte etsen de 1 yıl, 200 mezarı tahrip etsen de 1 yıl! Yo öyle şey! Orada ki köylülere söyleyip hepsinin ayrı ayrı dava açmaları gerekir. Bunu Allah rızası için oradaki vatandaşlarımıza birileri söylesin, ayrıca maddi tazminat davaları da açmaları için yardımcı olunsun.
    Akın Akın, bu daha ne ki? Çaldığın altın ve gümüşlerinde hesabını vereceksin!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir