Anasayfa / GENEL / Gülen’in paralel reyting operasyonunu yönetsin dediği “H.” kim?
reyting-h

Gülen’in paralel reyting operasyonunu yönetsin dediği “H.” kim?

Fetullahçı terör örgütünün 2011 yılında yaptığı yılda 1.5 milyar dolarlık bir rant elde ettiği şaibeli reyting operasyonu gündemde. Hanefi Avcı’nın son kitabında yer alan “reyting operasyonunu H. yönetsin” iddiasındaki “H.” kim?


MEDYAGUNDEM.COM- Fetullahçı terör örgütünün reyting sisteminden nasıl bir rant elde ettiği ilk kez Hanefi Avcı’nın son kitabıyla gündeme geldi. Avcı’nın yeni kitabı “Cemaat’in İflası/Hoca’nın Ayağının Kaydığı Yer”de 2011 yılında paralel savcı Akif Özgün tarafından yapılan reyting operasyonunun nası bir Fetullahçı terör örgütü tezgahı olduğu deşifre oldu.

reyting-gulen

14 Aralık 2011′deki Gülen ihanet şebekesinin yaptığı reyting operasyonunun perde arkasını yazan Hanefi Avcı kitabında şöyle bir detayda yer verdi:

“Emniyetçi arkadaşım; ‘bu tip bilgileri Cemaat’in topladığını ve Amerika’daki Hoca’ya aktarıldığını; Hoca’nın, ‘AGB şirketinin reytingleri yanlış ölçtüğünü, belli kanallar çok reyting alıyor’ şeklinde tepki gösterdiğini; bu nedenle Emniyet’in ciddi bir çalışma yaptığını; bu çalışmaların ilerleyen safhalarda operasyonlara dönüştürülerek, Hoca’nın ‘bu operasyonu H. yönetsin’ diyerek Cemaat’e bir isim verdiğini’ söyledi.”

Peki reytingle ilgili Fetullah Gülen’e aktarılan bilgiler neydi?

Onları da Hanefi Avcı kitabında şöyle anlattı:

– Cemaat’in Emniyet kısmı, AGB’nin bütün abonelerinin adreslerini temin etmişti.
– AGB’nin tamir bakım ve yeni cihaz kurma araçları bilgisi ellerindeydi.
– AGB’nin araçlarını takip ederek, nerelere, hangi evlere yeni cihaz kurulduğu veya hangi evlere bakım yapıldığını tespit etmişlerdi.
– Emniyet kanalından AGB’nin hatları ve AGB’nin bilgisayar sistemi dinlemeye alınmış ama orada hiçbir işlemin olmadığını; tüm verilerin AGB tarafından İsviçre’ye gönderildiğini; bu bilgilerin İsviçre’deki bilgisayarlarda işlendiğini ve bilgilerin oradan geldiğini anlamışlardı.
– Yani, AGB’yi dinleyerek, izleyerek bir neticeye varmak zordu; çünkü sistem daha çok Avrupa’da İsviçre’deki program üzerine kuruluydu.
– Cezaevinden çıktıktan sonra konuyu araştırdığımda, operasyon sonrası AGB’nin saf dışı bırakıldığını; operasyon öncesi hazırlık yapılarak iki ayrı ölçüm firması kurulduğunu anlattılar.
– Firmalardan birinin Cemaat, diğerinin ise hükümet yanlısı olarak kurulduğunu; ama hükümet yanlısı olarak kurulan firmanın merkezine yurtdışından bu konuda yetenekli ve çok iyi bilgisayar bilen, Cemaat’ten birinin sızdırılarak (bu kişinin adını ve fotoğrafını bana verdiler.) o sistemin de bir müddet sonra sabote edilmek suretiyle Cemaat’e ait ölçüm firmasının öne çıkarıldığını söylediler.

GÜLEN’İN “OPERASYONU H. YÖNETSİN” DEDİĞİ İSİM KİM?

İddialara göre Hanefi Avcı’nın kitabında yer alan “Reyting operasyonunu H. yönetsin” dediği isim Haluk Örgün. Örgün 90’lı yıllarda Samanyolu TV’nin Ankara Temsilcisi idi. Gülen örgütünün Ankara’daki siyasi takip işlerinden sorumluydu. Gülen örgütü Taraf gazetesi dönemi Nokta dergisini çıkardığında oradada yöneticilik yaptı. Gülen’e en yakın isimlerden. Fetullahçıların televizyon, sinema, film, senaryo işlerine Haluk Örgün bakıyor. Belli ki 2011 yılında paralel savcı Akif Özgün’ün Gülen örgütüne yılda 1.5 milyar dolar rant getirecek şaibeli reyting operasyonunda “Cemaat komiseri” olarak da Haluk Örgün yer aldı.

MEDYAGUNDEM

feto2

Teröristbaşının şifresi çözüldü

Teröristbaşı Gülen’in 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde Amerikan gazetesine verdiği röportajında kullanılan fotoğrafın şifreleri çözüldü. …

darbe

Allah’a değil Feto’ya tapan sapıklar!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Marmaris’te kaldığı otele, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi saldırı düzenleyen 1’i …

feto

Teröristbaşının son oyunu!

Teröristbaşı Fetullah Gülen, dün bir Mısır gazetesine “darbeyi Atatürkçü ve laik subaylar yaptı, bizim ilgimiz yok” …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir