Anasayfa / GENEL / Gülen’in Mısır’daki okulunda kara propaganda
gulen-misir

Gülen’in Mısır’daki okulunda kara propaganda

Gülen grubu Mısır’da Türkiye karşıtı propagandasına öğrencileri de alet etmeye başladı. Cemaat okulu yöneticisi öğrenci ve velilere gönderdiği e-maillerle, Türkiye aleyhine kara propaganda yapan siteleri önerdi. Veliler okula ve eğitime politika karıştırılmasına tepki gösterdi.

Gülen hareketine bağlı Mısır’daki Salahaldin International Okulu’nda Türkiye ile ilgili kara propaganda yapıldığı ortaya çıktı. Okulunyöneticilerinden Ekrem Bakay, öğrencivelilerine e-mail atarak Türkiye’yi ve hükümeti kötüleyen kara propaganda üreten sitelere yönlendirmeye çalıştı.

Bakay’ın Mısırlı öğrencileri ve velilerini yönlendirdiği siteler Gülen hareketi tarafından kara propaganda amaçlı ve Türkiye’yi karalamaya yönelik Arapça yayın yapan siteler olduğu dikkat çekti.

Ekrem Bakay, kendilerine ait okulda okuyan çocukların velilerine attığı maillerde, “Türkiye ile ilgili yanlış bilgilerin doğrusu aşağıda linkini gönderdiğim sitelerde bulunmaktadır.” diyor. O siteler ise şunlar: http://turkeytoday.net/ http://almelafalturki.com/

Bu iki site incelendiğinde Zaman gazetesinin ve Today’s Zaman’ın çarpıtma manşetlerinin ve Gülen grubunun yazarlarının görüşlerinin paylaşıldığı görülüyor. Today’s Zaman’ın Batı kamuoyuna İsrail yanlısı ve çözüm süreci karşıtı yayınlarının Arapça versiyonu niteliğinde iki site.

Ekrem Bakay, öğrenci velilerine gönderdiği maillerde bu iki siteyi okumalarını önermekle kalmıyor, direkt kara propaganda yapıyor, hükümet ve Türkiye aleyhine aslı astarı olmayan iddialarda bulunuyor. Siyasi konularda Mısır halkının nasıl düşünmesi gerektiğini dikte etmeye çalışıyor.

MISIR’LI VELİLER TEPKİ GÖSTERDİ

Kara propaganda siteleriyle ilgili atılan bu mailler bazı öğrenci velileri tarafından büyük bir tepkiyle karşılaştı. İsimleri bizde saklı olan öğrencivelileri Ekrem Bakay’a yazdıkları cevaplarda “Okul ve eğitimepolitika karıştırılmasının yanlış olduğunu, kendilerinin kimsenin aklına ihtiyacı olmadığını, Türkiye ile ilgili haberleri tarafsız kaynaklardantakip edipdeğerlendirme yapacak zekâya sahip olduklarını” belirtti.

Bir veli ise bu tavrın profesyonelliğe aykırı olduğunu, okulla yaptıkları sözleşme maddeleriyle çeliştiğinin altını çiziyor. (HABER 10)

MEDYAGUNDEM

mursi

Mısır’dan ilk kez iyi haber geldi

Mısır’daki darbenin ardından tutuklu bulunan Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi hakkında verilen idam kararı temyiz mahkemesi tarafından …

feto-misir

Feto münafığından darbeci münafığa dua!

Teröristbaşı Fetullah Gülen son konuşmasında Mısır’ın eski müftüsü ve darbeci Sisi’nin savunucusu Ali Cuma’ya övgüler …

misir2

Mısır halkı darbeci Sisi’ye karşı yeniden sokaklarda

Mısır’da İhvan grubunun çağrısı üzerine halk, dün sokaklara dökülerek darbeci Sisi yönetimini protesto ediyor. Önceki …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir