Anasayfa / GENEL / Gülen’in kendi cemaati içinde bile itibarı kalmadı!
latif

Gülen’in kendi cemaati içinde bile itibarı kalmadı!

A Haber’de Zeynep Bayramoğlu’nun sunduğu Kadraj programına Hukukçu-yazar Kayahan Uygur ve Yazar Latif Erdoğan konuk oldu. Gülen’in İhsanoğlu’na sempatisi olduğunu söyleyen Erdoğan yakın zamanda ‘paralel medya’nın Gülen’i acımasızca eleştireceğini ifade etti.

Erdoğan, “İhsanoğlu ismi MHP ve CHP’nin aklına gelmez, ben bu ismin Gülen’in önerisi olduğunu düşünüyorum. Çünkü Gülen’in Ekmeleddin İhsanoğlu’na her zaman gizli bir sempatisi olmuştur. İhsanoğlu’nun ne Gülen ne cemaat yapısına bir sempati yoktur, fakat Gülen’in İhsanoğlu’na sempatisi zaaf, hatta kompleks derecesindedir. Bu açıdan da İhsanoğlu’nu, Gülen tavsiye etmiş olabilir. ‘Paralel Yapı’ başka gruplarla ittifak yaparak önermiş olabilir.” dedi.

İHSANOĞLU SEVR’İN EN BÜYÜK DESTEKÇİSİDİR

Muhalefetin Köşk adayı İhsanoğlu’nun Sevr’in büyük destekçisi olduğunu iddia eden Uygur, “Batı’nın en büyük amacı Türkiye’yi Ortadoğu’dan uzaklaştırmaktır. İhsanoğlu ismi de bu bağlamda ABD ve İngiltere açısından çok kullanışlı bir isimdir. İhsanoğlu, MHP ve CHP’nin çatı adayı olduğu gibi ABD ve İngiltere’nin de çatı adayı olmuştur. Şeyhülislam Mustafa Sadri Sevr’i desteklediği için Sultan Vahdettin tarafından kabul görmeyince ülkeden kaçtı. İhsanoğlu’nun babası Mustafa Sadri’nin yakın arkadaşıdır, hatta mezarları bile yan yana. Ekmeleddin Bey de Sevr’in en büyük destekçisidir, zira Türkiye Ortadoğu’ya girmesin diyor.” diye konuştu.

GÜLEN’İN CEMAAT İÇİNDE İTİBARI KALMADI

Gülen’in kendi cemaati içerisinde bile itibarının kalmadığını ifade eden Erdoğan, “‘Paralel Yapı’ bütün dünyaya yayılan bir sistem oldu ve böyle önü açılmış bir yapı kullanılmaya da açık bir vaziyet aldı. Eğer ‘paralel yapı’ güç kirlenmesine girmeseydi bugün başlarına gelenler olmayacaktı. İddia ediyorum Fethullah Gülen’in itibarı, kendi cemaati içerisinde şu anda onda bire düşmüş vaziyettedir. Gülen’in bu yapı içerisinde bir iki sene içerisinde hiçbir inandırıcılığı kalmayacaktır. Gülen, ‘paralel medya’da sözünün geçerli olacağını düşünüyor, ama yanılıyor. Gün gelecek ‘paralel medya’ Gülen’i çok acımasızca eleştirecek, zira o yapı kuşatılmıştır. Tayyip Erdoğan cumhurbaşkanı da olursa ‘paralel yapı’ ebedi gömülür artık.” dedi.

MEDYAGUNDEM

feto

Emniyet tamam sıra yargı ve TSK’daki mahrem imamlarda

Bir dönem teröristbaşı Gülen’e en yakın isimlerden biri olan Latif Erdoğan dün 8500 polisin katıldığı …

feto-aglama

FETÖ’ye dünyayı dar ettik

Eylül 2016’daki BM Genel Kurulu görüşmeleri öncesi “FETÖ’ye dünyayı dar edeceğiz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve …

boke

CHP ile PKK’nın amaç ortaklığı!

Güneş gazetesinde Kayahan Uygur’un “Türkiye’yi kullanamama hezeyanı” başlıklı yazısı şöyle: CHP Genel Bakan Yardımcısı Selin …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir