Anasayfa / GENEL / Gülen’e trilyonluk darbe yolunu MEDYAGÜNDEM açtı!
gulen-dava

Gülen’e trilyonluk darbe yolunu MEDYAGÜNDEM açtı!

MEDYAGUNDEM.COM- Geçtiğimiz Nisan ayında MEDYAGÜNDEM avukatlarının ilk kez mahkemeye aldırdığı bir kararla Fetullah Gülen’e “trilyonluk darbe”nin haberini verdik.

Gülen’in gazetecileri susturma girişiminin kendisine nasıl pahalıya patlayacağını duyurduğumuz haberde MEDYAGÜNDEM avukatları sayesinde bir emsal teşkil edecek karardan söz ettik.

Gazetecileri susturmak ve sindirmek için yargıyı bir “tehdit” olarak kullanan sözde “hoşgörü adamı” Fetullah Gülen’in MEDYAGÜNDEM’e açtığı bir davada mahkemeden ilk kez Gülen aleyhine emsal oluşturacak önemli bir karar çıkmıştı.

Fetullah Gülen tarafından MEDYAGÜNDEM aleyhine açılan 50 bin liralık manevi tazminat davasının görüldüğü Ankara 15. Asliye Mahkemesi’nde görülen duruşmada, mahkeme MEDYAGÜNDEM avukatlarının “Davacı tarafın Türkiye’de adresi olmaması sebebiyle teminat yatırması gerektiği” talebini kabul etmişti.

gulen2

VE BİR KARAR DAHA ÇIKTI

MEDYAGÜNDEM’in açtığı bu yolda bir mahkeme daha karar verdi. Paralel devlet yapılanmasını eleştirdiği gerekçesiyle Başbakan Erdoğan’a 245, gazetemiz Akit’e 100, diğer gazete ve gazetecilere ise 200 olmak üzere toplam 545 dava açan Fetullah Gülen artık her açtığı tazminat davası için 2 bin TL teminat yatırmak zorunda…

Ankara 23. Asliye Hukuk Mahkemesi de, Paralel Devlet yapılanmasına ilişkin haberlerde isminin geçmemesine rağmen her habere dava açan Fetullah Gülen hakkında önemli bir karar verdi. Mahkeme, Fetullah Gülen’in Amerika da ikamet edip Türkiye’de ikametinin bulunmaması nedeniyle Hukuk Muhakemeleri Kanunu (HMK) 84. Maddesi gereğince her dava için 2 bin TL teminat bedelinin iki hafta içinde yatırılmasına hükmetti.

545 DÂVÂ İÇİN 1 MİLYON 90 BİN TL TEMİNAT YATIRACAK

Akit’te yer alam habere göre, Fetullah Gülen’in, 28 Şubat sürecinde dahi susturulamayan Akit’e 100, diğer gazete ve gazetecilere ise 200 olmak üzere 300 dava açtığı biliniyor. Gülen, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a ise 245 dava açtı. Gülen, 545 dava için 1 milyon 90 bin TL teminat yatıracak. Dava başına 2 bin TL toplam 545 dava için 1 milyon 90 bin TL olan teminatın paralel devlet yapılanmasının himmet kasasından ya da bulunacak olan sponsor tarafından karşılanacağı söyleniyor. 

ZULADAKİ PARALAR

AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, Fetullah Gülen‘in kendisine de 5 dava açarak 250 bin TL tazminat talep ettiğini hatırlatarak, “Bu kadar çok dava açtığına göre anlaşılan çok fazla sayıda parası var. Gülen’in bir tek ceketi yokmuş, ceketinin zula yerlerinde çok fazla para varmış. Benim hakkımda da her bir dava 50 milyardan olmak üzere 5 dava açtı. Pensilvanya şeyhi bir kitabında hiç kimseye dava açmayacağını söylüyor fakat herkes hakkında dava açmaya başladı. Demek ki sözünün eri de değil. Bunu demek yeni bir mahkeme nedeniyse 5 yerine 6 olsun. Nasıl olsa mahkemeler devam edecek. Ya o kitabında söylediği ‘Hiç kimse hakkında dava açmayacağım, söz veriyorum’ sözlerini geri çeksin ya da sözünün eri olduğunu göstersin Pensilvanya şeyhi” dedi. 

YA SPONSOR TARAFINDAN YA DA HİMMET KASASINDAN ÖDENECEK!

Bir dönem Fetullah Gülen’in en yakınında bulunan ve beyin takımında yer alan Latif Erdoğan da, kamuoyunca bilinen bütçesiyle kendi adına 1 milyon TLlik teminat bütçesinin ödenmesinin mümkün olmadığını ifade ederek, “O bir davayı temsil ettiğine göre (cemaat için söylüyorum) onun açtığı davalar cemaati doğrudan ilgilendiriyor ve ortak bir kasadan ödeniyordur. Ya bir şahıs bulmuşlardır davalarına sponsorluk yapan veya hizmetin ortak kasasından veriyorlardır. Başka türlü bu kadar parayı kendisinin vermesi mümkün değil” dedi.  

MEDYAGUNDEM

feto2

Teröristbaşının şifresi çözüldü

Teröristbaşı Gülen’in 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde Amerikan gazetesine verdiği röportajında kullanılan fotoğrafın şifreleri çözüldü. …

darbe

Allah’a değil Feto’ya tapan sapıklar!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Marmaris’te kaldığı otele, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi saldırı düzenleyen 1’i …

feto

Teröristbaşının son oyunu!

Teröristbaşı Fetullah Gülen, dün bir Mısır gazetesine “darbeyi Atatürkçü ve laik subaylar yaptı, bizim ilgimiz yok” …

1 Yorum yapıldı

  1. BU PARA FETULLAH’IN ÇEREZ PARASI..TEK ÇEKETİ VAR AMA ÇOK DAVA AÇMIŞ…
    .
    AMA EN ÖNEMLİ NOKTA ŞU Kİ;
    .
    TÜRK ADALETİNDEN KAÇAN BİR KİŞİ OLDUĞU İDDİA EDİLEN BİRİNİN TÜRK ADLİYELERİNİ RESMEN MEŞGUL ETMESİ KİŞİNİN NASIL BİR RUH HALİNE SAHİP OLDUĞUNU AÇIKLAMASI AÇISINDAN ÇOK ÖNEMLİ BİR İPUCUDUR…ARKADAŞ GÜVENMEDİĞİN ADALETE BAŞKALARINI NEDEN ŞİKAYET EDİYORSUN SEN HA??????????

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir