Anasayfa / GENEL / Gülen’den kriptolu suikast talimatı
gulen-suikast

Gülen’den kriptolu suikast talimatı

Sohbet kamuflajlı video mesajlarıyla örgütüne talimatlar veren FETÖ elebaşı Gülen, köşeye sıkışınca bedduaya sığındı. “Allah onları toprağa devirsin” diyerek çete üyelerine “Kriptolu Suikast” emri verdi.


Finansal destekleri bir bir kesilen Paralel Yapı’nın Pensilvanya’daki firari lideri Fetullah Gülen, 1 Kasım’daki AK Parti zaferinden sonra iyice çıldırdı.

Tehditler savuran Fethullahçı Terör Örgütü elebaşı Gülen, Paralel Yapı’ya yönelik sürdürülen mücadelenin önemli ölçüde etkili olduğunun ipuçlarını verdi. İlk kez 2013’te yaptığı beddua seansında maskesi düşen ve büyük tepki toplayan Gülen; bu kez hem beddua etti, hem tehditler savurdu. FETÖ ve Paralel’i aklamaya çalışan 9 Kasım 2015 tarihli şifreli videosunda Gülen şöyle dedi: “Terör örgütü olmayana, ‘terör örgütü’ diyenlerin Allah belasını versin!.. Paralel olmayana ‘Paralel’ diyenlerin de Allah belasını versin!.. Umduklarının aksiyle onları tokatlasın, yerle bir etsin, hazan yemiş yapraklar gibi savursun, gübreler gibi toprağın bağrına devirsin, gübre kılsın hepsini.”

ŞİFRELİ TEHDİT

FETÖ ile mücadele eden devlete savaş açan Gülen’in, “gübre” benzetmesini aşağılamak maksatlı kullandığı, “Allah onları toprağın bağrına devirsin” ifadesinin ise tehdit amaçlı telaffuz edildiği değerlendirildi. İslam literatüründe; insanın ancak ölüm halinde toprakla buluştuğuna dikkat çeken uzmanlar, “Allah onları toprağa devirsin” cümlesinin kriptolu suikast emri olduğunun altını çizdi. Silahlı terör örgütü suçlamasıyla birçok elemanı cezaevine gönderilen FETÖ elebaşı Gülen, kriptolu suikast emriyle aslında yolun sonuna geldiklerini de itiraf etmiş oldu. En güvendiği hakim, savcı, bürokrat, gazeteci ve iş adamlarının yurt dışına kaçmasının ardından büyük çöküş yaşayan FETÖ, finans kaynaklarının da kesilmesiyle yok olma sürecine girdi. 1 Kasım seçimi sonrasında Paralel Yapı’ya yakın olan pek çok önemli iş adamının, Gülen’i bir bir terk etmesinin şok etkisi oluşturduğunu belirten uzmanlar, Gülen’in bedduadaki kriptolu suikast talimatıyla son çırpınışlarını gerçekleştirdiğini söyledi.

GİZLİ MESAJ

Emniyet İstihbarat eski Daire Başkanı Bülent Orakoğlu, “FETÖ’nün çeşitli kademelerindeki kişiler açıkça Cumhurbaşkanı Erdoğan için ‘Ölsün’ derken Gülen’in bunu açıkça demeyeceği kendi tezleri ve duruşu açısından biliniyor. FETÖ’nün etkin olduğu iddianamelerde görüldüğü gibi bunun bir ölüm mesajı olarak söylendiği varsayımı beni şaşırtmaz. Örgütlerde bu yöntemler kullanılabilir” dedi.

UMUT ZEHİRLENMESİ

FETÖ konusunda uzman isimlerden Hüseyin Gülerce ise, “Onu bedduaya sevk eden gelişmeler İzmir’deki operasyon, sınavlardaki hırsızlıkların ortaya çıkması, gözaltı ve tutuklamalar. Yine Doğan grubunun ‘Desteği çekiyoruz’ açıklaması. Doğan Grubu’nun dinlendiğinin ortaya çıkması. Mesajları ile Gülen umut zehirlenmesi yaşıyor ve yaşatıyor. Bu da onun göstergesi” ifadelerini kullandı.

TRUVA ATI TAKTİĞİ: GÜLEN KÖTÜ ONDAN AYRILANLAR İYİ

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in son bedduasını değerlendiren Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Eski Başkanı Latif Erdoğan, bunun sıradan bir beddua olmadığını söyleyerek, “Bedduası, bir paratoner gibi yıldırımları üstüne çekmek için. Eskiden başkası kötü, o iyi adam olurdu. Şimdi roller değişti. Böylece birileri gidip hükümete ‘Biz onlardan koptuk’ deyip yanaşacak ve Gülen’e destek vermeyi el altından sürdürecek. Bu bir taktik 17-25 Aralık’ın üzerinden o kadar zaman geçtikten sonra birileri gelip, ‘Biz yanlış yapmışız’ diyerek hükümete yanaşmaya çalışıyor. Niyet bir truva atı gibi hükümete yanaşmaya çalışmak. Bu saatten sonra kim bu niyet ile gelirse ardına, önüne iyi bakmak lazım” diye konuştu.

(Star)

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir