Anasayfa / GENEL / Gülen yeğenini bile dinlettirmiş!
gulen-yegen

Gülen yeğenini bile dinlettirmiş!

Paralel Yapı’nın İzmir polisi içindeki ayağına yönelik yapılan operasyonun ardından açılan dava sürerken, soruşturmada Türkiye gündemini sarsacak bir bilgiye ulaşıldı.

Kendilerinden olmayan emniyet müdürleri ve polisleri kamyoncu, bürokratları da gazinocu adı altında dinlediği tespit edilen İzmir’deki Paralel polislerin, sürpriz bir ismi de dinlediği ortaya çıktı.

Paralel Yapı’nın, 2 yıl önce Fethullah Gülen’in kardeşi Kutbettin Gülen’in o zaman henüz 18 yaşında olan kızı A.G’yi de çek senet işi yapan organize suç örgütü üyesi gibi göstererek dinlediği tespit edildi.

2012 yılında üç ay süre ile dinlenen A.G. hakkında daha sonra hiçbir işlem yapılmadığı, hatta bilgisine bile başvurulmadığı belirlendi. Bu dinlemenin bizzat Fethullah Gülen tarafından istendiği ve dinleme kayıtlarının Gülen’e gönderildiği iddia edildi. O dönemde İzmir İstihbarat Şube Müdürü olan Ramazan Karakayalı, 17 Aralık Darbe girişiminin ardından Elazığı Emniyet Müdür Yardımcılığına atandı. Ardından İzmir’de 3 ay önce yapılan paralel telekulak operasyonu kapsamında Batman Emniyet Müdürü Hasan Ali Okan tutuklandı. Halen yargılanan Karakayalı, bir ay sonra tahliye oldu. 

(SABAH)

 

MEDYAGUNDEM

dinleme3

TİB’in yüzde 85’i BTK’nın üçte biri FETÖ’cü çıktı

BTK Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan, TİB’in yüzde 85’inin BTK’nın ise üçte birinin FETÖ’cü çıktığını …

dinleme3

FETÖ’nün hamisi Almanya’dan dünyayı sarsacak dinleme skandalı

Alman Dış İstihbarat Teşkilatı’nın (BND) farklı ülkelerdeki yabancı medya kuruluşlarında çalışan gazetecileri dinlediği öne sürüldü. …

feto-aglama

FETÖ’ye dünyayı dar ettik

Eylül 2016’daki BM Genel Kurulu görüşmeleri öncesi “FETÖ’ye dünyayı dar edeceğiz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir