Anasayfa / GENEL / Gülen örgütünün Washington köstebeği yakayı ele verdi
kostebek

Gülen örgütünün Washington köstebeği yakayı ele verdi

Önce TSK’da deşifre oldu, ordudan atıldı. Cemaat dergisi Aksiyon’u kurdu. Sonra devlete sızdı. Washington Büyükelçiliği Basın Ataşesi oldu. Paralel yapının Washington köstebeği Mustafa Sungur kozmik bilgileri sızdırınca yakayı ele verdi.

Paralel yapıya düzenlenecek olan operasyonlardan ilki Washington’da gerçekleşti. Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü’nde araştırmacı olarak görevlendirilen daha sonra da üçlü kararname ile Washington Büyükelçiliği’ne Basın Ataşesi olarak atanan Mustafa Kemal Sungur görevden alındı. Sungur’un görevden alındığı, alınma yazısını Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun imzaladığı kaydedildi.

Sungur’a da gönderilen görevden alınma yazısının işleminin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile tamamlanacağı kaydedildi. Sungur 675’e tabi devlet memuru olduktan sonra, kurucusu olduğu cemaatin Aksiyon dergisinde Senih Kartal mahlas ismi ile haberler yapmaya başlamıştı. Derginin Washington temsilciliğini de Senih Kartal mahlas ismiyle yapan Sungur’un, son dönemde Başbakan Erdoğan ve AK Parti aleyhine yazılar yazdığı iddia edilmişti.

GÜLEN’İ İHMAL ETMİYOR

Sungur’un görevden alınmasına neden olan durum ise Dışişleri ile ilgili olan kozmik bilgileri kopyalayarak paralel yapının bilgi havuzuna aktarması oldu. Bu bilgilerin yabancı istihbarat örgütleri ile paylaşıldığı öne sürüldü. Öte yandan yine elde edilen bilgilere göre, Washington Büyükelçiliği Basın Ataşesi olarak görev yapan Mustafa Kemal Sungur’un Fethullah Gülen’in ABD’deki önemli isimlerinden biri olduğu da kaydedilmişti. Mustafa Kemal Sungur’un sıklıkla Pensilvanya’ya giderek hocası Fethullah Gülen ile bir araya geldiği ve ona önemli bilgiler aktardığı da elde edilen bilgiler arasındaydı.

TSK’DA İHRAÇ EDİLMİŞTİ

Mustafa Kemal Sungur, 1985 yılında Kara Harp Okulu’nu bitirdikten sonra Ankara 4. Kolordu Komutanlığı’na Piyade Teğmen olarak atanmış, 1987 kış dönemi YAŞ toplantısında da TSK’dan ihraç edilmişti. Sungur ihraç sebebi için kimi kaynaklar disiplin suçunu gösterirken, bazı kaynaklarda ise Sungur’un irtica nedeniyle ordudan atıldığını iddia etmişti.  (TAKVİM)

MEDYAGUNDEM

itiraf1

FETÖ’cü hakim ve savcıdan inanılmaz itiraflar

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Başkanvekili ve 2. Daire Başkanı Mehmet Yılmaz, makamında gazetecilere …

feto-robot

Nasıl robotlaşıyorlar?

15 Temmuz darbe girişimi, meselenin psikolojik boyutuyla ilgili bir çok soruyu da beraberinde getirdi: Gülen …

dink-feto

İddianamedeki çarpıcı detay; işte Dink cinayetindeki FETÖ rolü

Hrant Dink cinayetine ilişkin iddianamede, ‘Gülen Örgütü’nün’ cinayetten önce bütün detayları bildiği ancak işlenmesini beklediği …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir