Anasayfa / GENEL / Gülen örgütünün sosyal medyadaki suç unsurları tespit edildi!
atalay

Gülen örgütünün sosyal medyadaki suç unsurları tespit edildi!

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Yeni Şafak gazetesinden Nil Gülsüm’le yaptığı röportajda, sosyal medyada suç işleyenlerin tespit edildiğini söyledi.

Yeni Şafak gazetesinden Nil Gülsüm’ün sorduğu, “Paralel Yapı’nın emniyetteki istihbarat şeflerinden Ali Fuat Yılmazer geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda bütün faaliyetlerini Başbakanın talimatları doğrultusunda yaptığını söyledi. Bu açıklamalar için yorumunuz nedir?” sorusuna, “Devletin gizli bilgilerini sosyal medyada yayanların bazıları tespit edildi.” diyerek cevap verdi.

İşte Atalay’ın o cevabı:

“O dönemde bazı olaylar esnasında olayla ilgili bilgilendirme yapılmış olabilir ama ‘bunlar Başbakan’ın kararıyla oldu’ şeklindeki söylemler çok yanlıştır. Ortaya atılan iddialarda bir hukuksuzluk bulunduğu için de mesele yargıya intikal etmiştir. O kişi de bu hukuksuzluğun karşılığını görecektir. Devletin gizli bilgilerini sosyal medyada yayanların bazıları tespit edildi, diğerleri de tespit aşamasında. Onlar için de aynı hukukî süreçler mutlaka işletilecektir.”

MEDYAGUNDEM

feto-aglama

FETÖ’ye dünyayı dar ettik

Eylül 2016’daki BM Genel Kurulu görüşmeleri öncesi “FETÖ’ye dünyayı dar edeceğiz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve …

feto-robot

Nasıl robotlaşıyorlar?

15 Temmuz darbe girişimi, meselenin psikolojik boyutuyla ilgili bir çok soruyu da beraberinde getirdi: Gülen …

akademisyen

FETÖ’cü sözde akademisyen kovuldu

“Polise askere güvenmeyin. Silahlanın” çağrısı yapan Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Mahmut Nihat Kanbur’un …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir