28 ŞUBAT’A KARŞI KARARALI DURAN MEHMET ALİ TEKİN

Mehmet Ali Tekin, 1990-93 yılları arasında aylık olarak yayınlanan Tevhid Dergisi’nde Müessese Müdürü idi. 1993 Ağustos’unda yayın hayatına başlayan Selam gazetesinde de yazıyordu…

1995-97 yıllarında ise Selam’ın Sorumlu Yazı İşleri Müdürlüğünü yaptı. Yazarı da olduğu gazeteyi Hasan Kılıç’tan 1998’de devraldı, bir yıl boyunca çıkardı. 28 Şubat sürecindeki yayınları, Selam gazetesinin rejimin hışmına uğramasına yol açmıştı.

28 Şubat’a karşı kararlı duruşun sonucunda, Tekin’e çoğu İstanbul DGM’lerinde olmak üzere toplam 40 dava açılmıştı.

“AMİRİM LİSTEMİZDE İSMİ OLMAYAN TALİP ÖZÇELİK’İ NE YAPALIM”

2000 yılının 6 Mayıs gecesi, Başakşehir’deki evinde Ankara’dan Selam gazetesinin eski temsilcisi Talip Özçelik’i misafir ediyordu…

Umut Operasyonu kapsamında, polis evini bastı!

Arama yapıldıktan sonra, polis telsizle ‘Amirim burada listemizde ismi olmayan Talip Özçelik diye bir yatılı misafir de var. Onu ne yapalım?’ diye sordu.

O DA MUMCU SUİKASTİNDEN SUÇLANIP HAPİS YATTI

Özçelik de Tekin gibi gözaltına alındı, Mumcu Suikastı’ndan dolayı suçlanarak dört buçuk yıl hapis yattı!

Ev arama zaptında ‘Tevhid-Hizbullah örgütüne yönelik operasyonda Mehmet Ali Tekin’in evinde ele geçirilen örgütsel dokümanlar’dan söz ediliyordu:

Örgütün adı o an itibarıyla Tevhid-Hizbullah’tı!

Bir minibüsle Ankara’ya götürüldüler…

TERÖRLE MÜCADELEDE İŞKENCE SEANSLARI

Terörle Mücadele Şubesi’nde hakaret ve dayak faslı gecikmemişti! Sorguda sıra ‘sadede’ Mumcu Suikastı hakkındaki sorulara gelmişti. Mehmet Ali Tekin hiçbir şey bilmediğini söyledikçe tekmeler, yumruklar birbiri ardına patlıyordu…

Neden sonra, ekip şefi şöyle dedi: ‘Bak Mehmet Ali, Uğur Mumcu’yu sizin öldürmediğinizi biliyoruz. Ne var ki, bu işin ihalesi size kalmış, bu suçu kabul edeceksiniz. Bunun başka çıkar yolu yok!’

Mehmet Ali Tekin ‘Yapmadığımız bir işi neden kabul edelim? Cinayetle hiçbir surette alakamız yok’ dedikçe yediği dayağın şiddeti artıyordu.

Sonra, Tekin’i başka bir odaya götürdüler…

Yan odada ‘Uğur Mumcu Cinayeti’ne katil seçmek!’ amacıyla Abdülhamit Çelik ve Mehmet Şahin’e yapılan işkenceleri ona da dinlettiler!

Emniyet’te gördükleri işkenceden dolayı Şahin ve Çelik dört ay boyunca ‘kan işediler!’

Abdülhamit Çelik’in yaşadığı korkunç işkenceler arasında (dikkat) çarmıha gerilmek de vardı!

İŞKENCEYLE ZORLA MUMCU SUİKASTİ KABUL ETTİRİLDİ

Arkadaşlarının feryatları, bugün bile Mehmet Ali Tekin’in kulaklarında çınlıyor. İşkence sonucunda zorla imzalatılan ifadelerle mahkûm edilerek beş buçuk yıl cezaevinde yatan Mehmet Ali Tekin…

On dört yıl önceki sorgunun sonuna doğru muhatap olduğu ‘Boşuna kendini ezdirme, bizim dediğimizi nasıl olsa kabul edeceksin, kabul et bu iş bitsin! Sizi istediğimiz kadar burada tutabiliriz. Ya bizim dediğimizi imzalayıp mahkemeye çıkarsınız ya da buradan ölünüz çıkar!’ şeklindeki tehdidi ise yaşadığı müddetçe unutamayacak!

Ölüm tehdidini müteakip polisin kurguladığı ifadeyi imzalamak zorunda kalan Tekin, hakkında Ankara DGM Cumhuriyet Savcısı Hamza Keleş tarafından Mumcu Suikastı ile ilgili olarak iddianame hazırlanan on yedi sanıktan birisi oluvermişti!

BU İSİMLERİN HİÇBİRİNİN UZAKTAN YAKINDAN SUİKASTLE ALAKASI YOKTU

Bu isimlerin hiçbirinin suikastla uzaktan yakından alakaları yoktu. Hepsi masumdular…

Ne var ki, Eski Rejim’in egemenlerinin talimatıyla, Uğur Mumcu Suikastı bu masum insanların üzerine yıkılarak cinayetin perde arkasındaki Kontrgerilla’nın, Türkiye’deki Gladio’nun üzeri itina ile örtülüyordu!

Bunu yaparken bir de ‘hayali örgüt’ uydurmuşlardı!

11 Mayıs 2000 gecesi, hayali örgütün adı Tevhid Hizbullah’tı…

12 Mayıs gece yarısına doğru Tevhid Terör Örgütü oldu. Bir ara Selam Terör Örgütü denildi, nihayetinde Tevhid Selam Terör Örgütü’nde karar kılındı!

Evrakta uydurma örgütün ismi bu seyri izlerken, medya ise genellikle ‘Tevhid Selam Kudüs Ordusu adlı terör örgütü’ diyordu!

YILLAR SONRA O HAYALİ ÖRGÜTÜ PARALEL CUNTA GÜNCELLEDİ

Yıllar sonra, Paralel Cunta ’28 Şubat sürecinin ürünü’ hayali Tevhid Selam örgütünü güncelledi!

17 ve 25 Aralık darbe girişiminin altyapısını oluşturması için uydurma ‘örgüt’ üzerinden gizli bir soruşturma yürüttüler…

Üç buçuk yıl boyunca hazırlandılar…

Neticede, kumpasları yerle bir oldu. Hesap döndü!

PARALEL MEDYANIN PAZARLAMAYA ÇALIŞTIĞI DEVASA YALAN

Paralel Medya, şu sıralar ‘Tevhid Selam diye bir örgüt var!’ yollu yayınlarıyla…

-Devasa bir yalanı pazarlamaya devam ediyor.

MUMCU SUİKASTİNİN ARKA PLANINI ÖRTBAS EDENLERLE AYNI CEPHEDEKİ PARALEL ÖRGÜT

Böylelikle, Mumcu Suikastı’nın arka planını örtbas edenlerle aynı kapıya çıkıyorlar. Mumcu cinayetiyle ilgili derin karartmanın ortağı durumundadırlar.

Zaten aynı cephedeler…

‘İçerideki Ecnebiler’ sistematiğinin parçasıdırlar.

ABD ve İsrail’in safındadırlar.

Derin Baronlar’la birlikte Yeni Türkiye’ye savaş açan, darbe girişiminde bulunan Paralel Yapı’dır.

KORKMAZ’IN YAZISI İÇİN TIKLAYIN