Anasayfa / GENEL / Gülen örgütünün kanalı İsrail yandaşlığını ilan etti!
stv

Gülen örgütünün kanalı İsrail yandaşlığını ilan etti!

Samanyolu TV yayınladığı haberde bir skandala imza atarak Gazzelileri terörist ilan etti.

17 Aralık süreci sonrası iktidara yönelik adeta savaş başlatan Gülen Cemaati ve yayın organları gün geçmiyor ki yeni bir skandala imza atmasın. Samanyoluhaber bülteninde İsrail’in Gazze’ye yaptığı saldırıları terör örgütlerine yönelik saldırılar olarak nitelendiren Samanyolu Televizyonu büyük tepki topladı. Son günlerde Gazze’ye yeniden saldırılar düzenleyen ve işgal hazırlıkları yapan İsrail’in kente yağdırdığı son bombaları Samanyolu Televizyonu sahiplendi. Samanyolu Haber TV, abluka altındaki Gazze’yi savunan birlikler için “terör örgütü” ifadesini kullandı. Samanyolu Haber, İsrail’in saldırılarının 2012’deki yapılan anlaşmanın Gazze’deki birlikler tarafından bozulduğunu da ima etti.

“GAZZE’DEKİ TERÖR HEDEFLERİ VURULDU”

Samanyoluhaber’de İsrail’in Gazze’ye yönelik düzenlediği hava saldırılarını “İsrail Güvenlik Güçleri Gazze’de terör örgütlerine yönelik hedefleri vurdu” sözleriyle verdi. Yayınlanan skandal haber, başta sosyal medyada olmak üzere birçok kesimden büyük tepki topladı.

BÜYÜK OPERASYON ÖNCESİ TÜRKİYE’DE ALT YAPI OLUŞTURULUYOR

Samanyolu Haber’in ‘terör örgütlerine yönelik’ diye tanımladığı Gazze’ye yönelik saldırılarda 3 sivil Filistinli hayatını kaybetti. Çok sayıda sivil de yaralandı. İsrail bakanlar ise son gelişmelerle ilgili yaptıkları açıklamada yeni bir Gazze işgaline hazırlık yaptıklarını vurgu yapıyor. İsrail son olarak Gazze’ye 2012’de hava saldırısı düzenlemiş ve 167 sivilin ölümüne ve 1200 kişinin de yaralanmasını neden olmuştu. Samanyolu Haber’in saldırıları ‘terör örgütlerine yönelik’ diye tanımlaması, İsrail’in planladığı yeni Gazze işgalinin Türkiye’de kamuoyunda algılanmasına yönelik bir çalışma olarak yorumlandı.

İŞTE O SKANDAL HABER

 

Kaynak: AjansHaber

MEDYAGUNDEM

karadavi

Kudüs ümmetin davasıdır

İsrail’in Kudüs’te yaptığı, terör olayları sırasında 3 Filistinli şehit oldu, İslam coğrafyası bu zulme son …

israil

İşgalci İsrail’den alçak müdahale

Kudüs’te cuma namazı sonrası yaşanan olaylarda hayatını kaybeden Filistinli sayısı üçe çıktı. İsrail güçlerinin, işgal …

tepki

Türkiye Mescid-i Aksa için ayakta

Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa’nın İsrail tarafından ibadete kapatılmasına yurt genelinde gösteriler ve basın açıklamalarıyla …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir