Anasayfa / GENEL / Gülen örgütünün bankasından gazetecilere tehdit!
bankasya18

Gülen örgütünün bankasından gazetecilere tehdit!

Paralel yapının finans kaynağı Bank Asya’nın kötü yönetildiğine dair Sabah gazetesinin haberleri banka yöneticilerini rahatsız etti. Sabah’a e-mail atan, hızını alamayıp arayan Yatırımcı İlişkileri Müdürü Cengiz Önder, tehdit ve hakaret savurdu.

SABAH’ın haberleri paralel yapıyı rahatsız etti. 9 ayda 6 milyar mevduat çıkışı olan, aktifi 7.6 milyar eriyen, kârı yüzde 81 azalan, batığı 1.5 milyar TL’ye yükselen, takipteki kredi rasyosu yüzde 10’u gören paralel yapının bankası Bank Asya’nın Yatırımcı İlişkileri Müdürü Cengiz Önder SABAH’ı e-mail ve telefonla tehdit yağmuruna tuttu.

ÖNCE E-MAİLLE SALDIRDI
Bankanın 6 aylık bilançolarındaki gerçek rakamları yayınlamamıza bozulan Önder, “Bunlardan size ne?” diyerek habercilik dersi vermeye kalkıp, eğitimine yakışmayacak derecede ifadelerle hakaret etti. E-mail atan Önder, “Anladığım kadarıyla Bank Asya ile ilgili günlük haber kotanızı doldurmak için epey ıkınıyorsunuz. Dikkat edin kabız olacaksınız. Belli ki amacınız bankayı batırmaya çalışmak. Üzgünüm ama yapamayacaksınız. Olursa da merak etmeyin kınanızı ben göndereceğim” diyerek terbiye sınırlarını aştı.

YETMEDİ, TELEFON AÇTI
Bankayı bakkal gibi yöneten müdürlerin, paralel yapıya yakınlığıyla bilinen işadamlarına ve şaibeli şirketlere veresiye defteri açmasını, hakim ortakların Katarlılarla yapılan ortaklık görüşmelerini önceden öğrenip borsada milyonlarca liralık vurguna imza atmasını, bilanço dipnotlarında yer alan kredi hacmi düşerken ortaklara sağlanan kaynağın artmasını, günlük 1.8 milyar TL’lik likidite sıkıntısını haberleştirerek küçük yatırımcıları bilgilendirmemizden rahatsız olan Önder, e-mail’den sonra hızını alamayıp gazetemizi aradı. Önder’in “Başınızı yastığa koyup rahat uyuyabiliyor musunuz? Amel defteriniz kapanmaz. Bunun hesabını vereceksiniz. Bir oy verdim geri almasını bilirim” gibi sözleri bozuk ruh halini gözler önüne serdi.

NEDEN YAZIYORUZ CENGİZ BEY?
Gelelim bu haberleri neden yaptığımıza… 41 yaşındaki Cengiz Bey 2001 krizini bizden daha iyi hatırlar. Zira o dönemde batan bankalardan biri olan Toprakbank’ta banka müfettişiydi. Sanırız o dönemde teftiş ettiği bankanın gerekli tedbirleri almadığını, kaynaklarını hissedarlarının oluşturduğu sermaye grubuna aktardığını, zararı özkaynaklarını aştığını ve mali bünyesinin zayıfladığını göremedi! Tabii, teftiş ettiği bankanın vatandaşın sırtına 1 milyar TL’lik borç yüklediğinin de farkına varamadı! Bakın Cengiz Bey, bu ülkede geçmişte kötü yönetildiği için 25 banka battı. Kamuya maliyeti 65 milyar dolar oldu. Faturayı da bu millet ödedi. Türkiye’nin milli gelirinin neredeyse üçte biri gitti. Aynı kabusun tekrar yaşanmasını istemediğimiz için sorumlu gazetecilik ilkesiyle bu haberlere imza atıyoruz. Vatandaşı korumak için bugün X yarın Y bankası için haber yaparız. (SABAH)

MEDYAGUNDEM

ercan1

Fox TV’nin FETÖ’cü müdürünün anormal hesap hareketleri

Hrant Dink soruşturmasında tutuklanan FOX TV Haber Müdürü Ercan Gün, Fetullah Gülen talimat verince ne …

aydin-dogan

Hürriyet’e SABAH darbesi!

Hürriyet’in internet sitesinde SABAH’a yönelik iftira dolu haberle ilgili ders niteliğinde bir karar çıktı. 1 …

faruk

FETÖ’cü kirli ilişkiler ağından TÜSİAD Başkanı da çıktı

FETÖ’nün kozmik odalarından Tarkim’in sahibi Faruk Bayındır’ın Türkiye’den nasıl kaçtığına TAKVİM ulaştı. Bayındır, bir gece …

1 Yorum yapıldı

 1. Cengiz Önder KABIZLIK konusunda ihtisas sahibi olduğunu anlatmaya çalışmış! Efferin lan bu konuda bayağı bir bilgi sahibiymişsin be!

  Cengiz Önder sizler kotanızı doldurmak için millete kredi çektirip, mafyatik bankamatikçiliği yaparken KABIZ olmuyor muydunuz goçççum! KABIZLIĞNIZI çektirdiğiniz kredilerle, her gün yaptırdığınız LAVMANLA nasıl ayakta durmaya çalıştığınızı da anlatsaydın be anam!
  Zaten batmış bankanın neyini batıracaklar olum! Senin mesleğin bankacılıktan çok modern tefeciliğe benziyor. Yalan mı?

  Cengiz Önder, yakında bende sana tuz gönderecem, kınadan daha etkili olduğunu hissettirecektir.

  Başımızı yastığa koyup rahat uyuyamıyoruz. Gözlerimizin önüne himmet-zimmet adı altında saf vatandaşlarımızdan çarptığınız paralar gelince uyku tutması ne mümkün! Topladığınız haraçlar, kredi çektirip üstüne yatacağınız, himmet-zimmet paraları aklımıza geldikçe uyuyamıyoruz Cengiz uyuyamıyoruz. Kerizlerin parasını nasıl heç ettik deyip sizler rahat uyuyabiliyor musunuz? Uyuduğunuzdan eminim, hem de horlarken kerize bak kerize horultusuyla!

  Amel defterimizin kapanmayacağı konusunda doğru söylemişsin! Doğru değil de, ağzından istemeyerek kaçırmışsın! Hayır sahibinin amel defterinin kapanmayacağı Cenab-ı Allah’ın vaadi değil mi? Ama sizlerin ki taa bu dünyada kapanmışa benziyor be goççum!

  Hesap vermeye bütün millet hazır, ya sizler? Sizler hazır mısınız? Hem bu dünyada hem ahretteki hesap gününe hep beraber hazırlanalım. Bakalım ‘Mizan’ terazisine gönüllü çıkabilecek misiniz? Bizler gönüllüyüz!

  Bankacılık sektörüne RİBA helal diye Hoja’nızdan fetva alarak mı girdiniz? Aldığınız RİBA’larla mı hayır hasenat işleri yapıyorsunuz Cengiz? Helalı haram, haramı helal olduğunu iddia edecek kadar zıvanadan çıkmış Hodja’nız ne dedi Cengiz ne dedi?

  Bir oy verdim geri almasını bilirim; yetmez Cengiz aileninkilerini de al, zaten aldınız, aldınız da ne oldu? Çankaya’nın yollarında taş mı-toprak mı eksiltebildiniz Cengiz! Ne işe yaradınız? Cürmünüz ne ola ki? Cürmünüzün ne olduğunu, boyunuzun postunuzun ölçüsünü terziye gitmeden aldınız mı Cengiz?

  Türkiye sizlerden, bağırsaklarındaki parazitlerden kurtuluyor Cengiz!

  Anca gidersin goççum!!!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir