Anasayfa / GENEL / Gülen örgütü PYD’nin sözcülüğüne başladı
pyd

Gülen örgütü PYD’nin sözcülüğüne başladı

Bugün gazetesi, bir numaralı yöneticisi olduğu Kobani’yi IŞİD’e bırakıp kendisi Avrupa seyahatine çıkan Salih Müslim’in sözcülüğünü yapmaya başladı.

PYD lideri Salih Müslim’in Finlandiya’ya iltica ettiğine yönelik Kürt sitelerinde çıkan haberler gündeme bomba gibi düşmüştü.

PYD LİDERİ AVRUPA’YA KAÇTI

PKK’nın Suriye’deki kolu olan PYD’nin kontrolündeki Kobani’nin uzun zamandır yoğun bir IŞİD saldırısı altında olduğu bilinirken, öyle ki Kobani’nin IŞİD’in eline geçmesi an meselesiyken Salih Müslim’in Avrupa’ya gitmesi tartışma konusu oldu.

SCHENGEN VİZEM VAR

Bunun üzerine Salih Müslim bir açıklama yaparak Finlandiya’ya iltica etmediğini ancak schengen vizesine sahip olduğunu ve dilediği zaman Avrupa’ya gidebileceğini söyledi.

TAMPON BÖLGEYİ İŞGAL SAYARIZ

Aynı açıklamasında Türkiye’nin Suriye’ye girerek orada bir tampon bölge oluşturmak istemesini eleştiren Müslim “Tampon bölgeyi işgal sayarız” dedi.

bugun

CEMAAT PYD’NİN SÖZCÜSÜ GİBİ

Cemaat’in gazetesi Bugün ise, kendi yönettiği topraklar saldırı altındayken Avrupa’ya kaçan, oradan da Türkiye’yi eleştiren Müslim sözcülüğünü yapar gibi PYD liderinin sözlerini birinci sayfadan, manşet yanından duyurdu.

(Ensonhaber)

MEDYAGUNDEM

ypg

ABD’den teröristlere yeni isim

Terör örgütü YPG’ye ‘isim değiştirme’ tavsiyesinde bulunduklarını belirten ABD Özel Kuvvetler Komutanı Orgeneral Thomas, YPG’nin …

harita

AA’nın deşifresi Pentagon’u çıldırttı

ABD Savunma Bakanlığı, Anadolu Ajansı’nın Suriye’de konuşlu ABD askerlerinin yerlerini yayınlanmasına tepki gösterdi. Anadolu Ajansı, …

akparti

ABD’nin ‘kara gücü’ teröristler Ak Partilileri katlediyor!

Diyarbakır ve Van Ak Parti ilçe başkan yardımcılarına yapılan suikastın yankıları sürerken, AK Parti Hakkari …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir