Anasayfa / GENEL / Gülen örgütü kanalının o alçaklığına millet isyan etti!
stv

Gülen örgütü kanalının o alçaklığına millet isyan etti!

RTÜK’e Samanyolu TV’de yayınlanan Şefkat Tepe dizisinde, Hz. Muhammed’in bir ışık huzmesi şeklinde gösterilerek kamyonete bindirildiği sahne için şikayet yağdı.

İzleyici, şubatta en çok Samanyolu TV ile bu kanalda yayınlanan “Şefkat Tepe” dizisini şikayet etti.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulunun (RTÜK) “Vatandaş Bildirimleri Değerlendirme Raporu”na göre, şubatta RTÜK İletişim Merkezine, 4441178 çağrı merkezi ve elektronik posta yoluyla toplam 10 bin 132 bildirim yapıldı.

Bir önceki aya kıyasla şikayet oranında yüzde 89 artış yaşanan dramatik diziler, 5 bin 689 bildirimle birinci oldu.

Haber bültenlerine yönelik bildirim sayısı yüzde 9 azalarak, ikinci sıraya geriledi. ATV Ana Haber bülteninde Justin Bieber isimli Kanadalı şarkıcıya yönelik “atarlı ergen” ifadesi yoğun tepki çekerek, önceki ay haber bültenine yapılan bildirim sayısının yükselmesine neden olmuştu.

Üçüncü sırada, bir önceki aya oranla yüzde 55 düşüş gösteren direnç yarışmaları bulunurken, doğrudan satış reklamları da 564 bildirimle sırayı takip etti.

STV’YE YÖNELİK BİLDİRİMLER 10 KAT ARTTI

Şubatta en fazla bildirim, STV için yapıldı. Kanala yönelik bildirimler bir önceki aya göre 10 kat artarak, 4 bin 394’e yükseldi.

Bu bildirimlerin yüzde 94’ünde, Şefkat Tepe dizisinin 11 Şubat’ta yayınlanan bölümünde, Hz. Muhammed’in bir ışık huzmesi şeklinde gösterilerek kamyonete bindirilmesi şikayet edildi.

İzleyicilerin yüzde 59’u diziyi “genel ahlaka ve ailenin korunması ilkesine aykırılık” sebebiyle, yüzde 11’i de programda “ırk, dil, din, cinsiyet, sınıf, bölge ve mezhep farklılıklarının, toplumda nefret duyguları oluşturacak biçimde kullanmak” sebebiyle RTÜK’e şikayet etti. Bildirimde bulunanların yüzde 20’si programın kaldırılmasını istedi.

Üst Kurul, yoğun şikayet alan diziye, ilgili kanunun “Toplumun milli ve manevi değerlerine, genel ahlaka ve ailenin korunması ilkesine aykırı olamaz” şeklindeki maddesi gereğince uyarı müeyyidesi uygulanması kararı vermişti.

STV’den sonra ikinci sıraya 943 bildirimle Kanal D yerleşirken, bildirimlerin 407’si ise Seda Sayan’ın sunduğu “Kaynana Gelin Seda’ya Gelin” programına yapıldı.

RTÜK, yoğun bildirim alan Seda Sayan’ın programı nedeniyle Kanal D’ye şimdiye kadar bir kez uyarı, 3 kez de idari para cezası vermişti.

KÖPEĞE VERİLEN “MAHMUT” İSMİNE TEPKİ

En çok bildirim alan diğer kanallar ise sırasıyla yüzde 6,4 ile ATV, yüzde 5,5 ile Star TV, yüzde 4,3 ile Fox TV ve yüzde 3,9 ile Show TV oldu.

ATV’de 286 bildirimle haberler ilk sırada yer alırken, onu 206 bildirim ile “Kurtlar Vadisi” dizisi takip etti.

Star TV’de 215 bildirimle “Muhteşem Yüzyıl”, Fox TV’de 217 bildirimle “Esra Erol’la Evlen Benimle” programları ilk sırada yer aldı.

Show TV’de ise en çok şikayeti 205 bildirimle “Güldür Güldür” adlı mizah programı aldı. Programa yapılan bildirimler incelendiğinde izleyicilerin Hz. Muhammed’in isimlerinden “Mahmut” adının dizide bir köpeğe verilmesinden şikayetçi oldukları anlaşıldı.

EN DİKKAT ÇEKİCİ ARTIŞ

Şubattaki bildirimlerin yüzde 34,6’sında yayınlanan programın “genel ahlaka ve ailenin korunması” ilkesine aykırı olduğu belirtildi.

Yüzde 14,5’inde “programın yayından kaldırılması gerektiği”, yüzde 7,2’sinde ise “çocuk ve gençlerin gelişimlerini olumsuz etkileyecek yayınlar olduğu” ifade edildi.

“Irk, dil, din, cinsiyet, sınıf, bölge ve mezhep, farklılıklarını, toplumda nefret duyguları oluşturacak biçimde kullanmak” kriteri kapsamında yapılan şikayetler, önceki aya kıyasla 5 kat artarak yüzde 4,7 oldu.

MEDYAGUNDEM

noel-stv

FETÖ senaryolu terör!

FETÖ’nün kanalı Samanyolu TV’de Reina’ya yapılan saldırı daha önce işlenmiş. FETÖ’den Noel baba maskeli terör …

ahkam2

Yine FETÖ dizisi; canlı bomba olan polis!

Fetullahçı terör örgütünün Rus Büyükelçi Andrey Karlov’a suikastta olduğu gibi terör eylemlerini önceden yayınladığı dizilerindeki …

noel2

FETÖ’den Noel baba maskeli terör saldırısı mı?

Rus Büyükelçisi Andrey Karlov’a yönelik suikastin provasını Samanyolu TV’de Kollama isimli dizide yaptığı ortaya çıkan …

2 Yorumlar

  1. AHC 10 maddelik teşhis ve tanısında bu olaya ne hikmetse yer verememiştir. Daha doğrusu toplumda travma yaratan bu tip olayları örtbas etmek için çalakalem bir şeyler yazarak milleti kandırmaya çalıştı. Ehmed Hakan çıkıp yazsana bu konu hakkında, yazamazsın değil mi? Bu tür derin konulara giremezsin değil mi? Kabak gibi oyarlar değil mi? Hadi bu konuya bir gününü ayır da görelim.

  2. Tarihten Günümüze Tahrif Hareketleri

    ağlayan adam gülen in ne olduğunu tam olarak anlayabilmek için;

    Fethullah Gülen’in 5 tane dâva açtığı ve piyasadan toplatılmasını istediği,

    Kadir Mısıroğlu’ nun eseri olan “Tarihten Günümüze Tahrif Hareketleri Cilt 3 ‘ ü alıp okuyabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir