Anasayfa / GENEL / Gülen korkudan bakın ne yaptı?
koruma

Gülen korkudan bakın ne yaptı?

ABD, CIA’nın Pensilvanya’ya yerleştirdiği Fethullah Gülen’e desteğini kesmeye başladı. Hocanın susturulmasından korkan paralel yapı ise düğmeye bastı. İçlerinde eski emniyetçilerin bulunduğu bir ekibi ABD’ye göndererek Gülen’in özel koruma sayısını 120’den 300’e çıkarttı.

1999’de CIA şefleri ve ABD’nin eski Ankara Büyükelçileri’nin referans mektuplarıyla ABD’ye kaçan Fethullah Gülen’in bu ülkedeki saltanatı sallanıyor. Takvim’in haberine göre, yıllardır CIA’nın verdiği talimatlarla cemaatini yönlendirip başta Türkiye olmak üzere, okulları ile vakıflarının olduğu bir çok ülkede paralel devlet girişiminde bulunduğu iddia edilen Gülen, Türkiye’de deşifre olduktan sonra hızla güç kaybediyor. Gülen kontrolündeki 17 ve 25 Aralık darbe operasyonlarının başarısızlıkla sonuçlanması üzerine ABD’deki desteğini kaybettiği söylenen Gülen’in Yeni Zelanda veya Kanada gibi İngiltere’nin kontrolündeki bir ülkeye kaçacağı söylenmişti. ABD’den gelen son bilgilere göre, Türkiye’nin iade talebinin ardından CIA da yavaş yavaş Gülen’den desteğini çekerken, cemaati büyük bir korku saldı. Gülen’in ABD’de kalmaması için 1999’dan beri CIA’ya baskı yapan devlet içindeki belli bir kesimin Pensilvanyalı imamı sorgulamak istediği öğrenilirken, başka bir yapının ise Gülen konuşmadan harekete geçeceği iddia edildi.

ÇOK ÖZEL EKİP
ABD’ye terk etmeden önce Gülen’in susturulma ihtimali Pensilvanya’yı paniğe sevk etti. Gülen’in malikanesinde kırmızı alarma geçildi. Hocayı korumakla görevli özel güvenlik sayısı ise 120’den 300’e çıkarıldı. Gülen’in bu süreç içinde başına bir şey gelmemesi için paralel yaının emniyet imamı tarafından Türkiye’den ABD’ye gönderilenlerin arasında eskiden emniyet amirlerliği yapmış isimlerinde de bulunduğu iddia edildi.  (TAKVİM)

MEDYAGUNDEM

feto2

Teröristbaşının şifresi çözüldü

Teröristbaşı Gülen’in 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde Amerikan gazetesine verdiği röportajında kullanılan fotoğrafın şifreleri çözüldü. …

darbe

Allah’a değil Feto’ya tapan sapıklar!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Marmaris’te kaldığı otele, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi saldırı düzenleyen 1’i …

feto

Teröristbaşının son oyunu!

Teröristbaşı Fetullah Gülen, dün bir Mısır gazetesine “darbeyi Atatürkçü ve laik subaylar yaptı, bizim ilgimiz yok” …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir