Anasayfa / ANALİZ / Gülen gerçekten rüyasında Peygamberimizi mi görüyor?
gulen-ruya

Gülen gerçekten rüyasında Peygamberimizi mi görüyor?

MEDYAGUNDEM.COM- Bireysel psikolojinin kurucusu Alfred Adler rüyaların kişinin hayat amacından bağımsız olmayacağını söyler. Adler’e göre insanın hayatta tutunmak için bir amaç belirler ve rüyaları hayatındaki amacına dair karşılaştığı problemlerden kendisine yardımcı olur. Kısacası kişi rüyasını yönlendirerek, hayattaki amacını gerçekleştirmek için kullanıyor. Daha önce Gülen’in ve cemaatinin Said Nursi’nin risalelerinden yola çıkarak ulaşmak istediği şeyin halifelik ve mehdilik olduğunu yazmıştık. Yani Gülen’in Adler’e göre rüyalarını bu amaca giden yolda kullanıyor olması gerekir.

gulen-mehdilik3

Peki, gerçekten öyle mi? Gelin birlikte bakalım bu rüyalara.

Cemaate göre 2004’te görüldüğü iddia edilen rüya şöyle:

“Takkeyle mağaraya giren Başbakan Erdoğan, generallerle birlikte üniforma giyerek mağaradan çıktı.”

Yani mağaraya sivil giren Erdoğan, Gülen’in gördüğü rüyada asker üniforması ile çıkıyordu.

Turgay Güler’in köşesinde değindiği diğer bir Erdoğan’lı rüya ise şöyle:

“Hazreti Peygamber Efendimiz, Başbakan Erdoğan’a şiddetli bir tokat atmış. O tokattan sonra Erdoğan birden kaybolmuş.”

İlk rüyada Gülen, Erdoğan’ın askerle ne konuştuğunu bilemediği kuytu bir yere girdiğini görüyor. Acaba Erdoğan askerlerle gizli kapaklı ne konuşuyordu ah keşke bilebilse! Bu korkuyu odasına dinleme cihazları koyarak bertaraf etmeyi düşündü hehalde!

Sonra takkeli olarak mağaraya giren Erdoğan asker kıyafetiyle çıkıyor. Buradaki korku Erdoğan ya askerlerle iş birliği yapar onların tarafına geçerse nice olur halimiz korkusu. Peki, Gülen neden Erdoğan ile askerin birlikte harekete etmesinden çok korkuyor?  Eğer Başbakan askerle birleşirse Mehdilik, halifelik, devlet başkanı olmaya giden yol kesilecektir.  Tabiki  “44 yıldır ördükleri hırkayı buyurun siz giyin” diyecekler değillerdi.

Ayrıca bu rüyanın gerçekleştiğini iddia eden Cemaat yanılıyor. Aksine Erdoğan asker kıyafeti giymek bir yana askerin üzerindeki darbe kıyafetini çıkardı.

İkinci rüyada, Peygamberimiz kendi hayatını okullara ders olarak sunan, başörtü zulmünü kaldıran, Kur’an’ı yine seçmeli ders olarak müfredata koyan birini neden yok etmek istesin? Ama bu rüya Gülen’in rüyası ve onun amacına göre hareket etmeli. Kendinin ve cemaatin mehdilik hareketine engel koyan Erdoğan’a peygamberin ne yapması gerekir; tabii ki de tokatla onu ortadan kaldırması! Gülen o kadar inanıyor ki seçilmiş cemaat olduğuna, Peygamber onların devleti ele geçirme planına engel olduğu için tabiki de Erdoğan’ı yok etmeli diye düşünüyor ve bunu rüyasında Peygambere yaptırıyor. Yani aslında Gülen rüyasında peygamberimizi görmüyor, peygamberi böyle yapacağına inandığı için yardım olarak rüyasına peygamberi sokuyor ve tabii ki de gördüğü aslında Peygamber değil.

Yanıldığı bir nokta var Peygamberimiz neden Kur’an’ı seçmeli ders yapan birini ortadan kaldırsın? Buradan da anlaşılıyor ki Gülen aslında rüyasında Peygamberimizi görmüyor keşke peygamber gelse de Erdoğan’ı dövse diyor.

Aslında bu rüyaların gören kişiyi bize söylenmese de kimin görme ihtimali olduğunu rahatlıkla bilebilirdik. Çünkü Adler’in dediği gibi rüyalar kişinin hayat amacına giden yolda bulduğu çözümlerdir. Aslında bu iki rüyada olan, Mehdilik hareketi için kendisini ve cemaatinin seçildiği sanan Gülen, bunun böyle olmayacağı korkusunu, Peygamberi rüyasında görerek bertaraf ediyor. Bu rüyalar da bize ‘rüyalarla amel edilmez’ diyen İslami tecrübenin ne kadar bir doğru yerde olduğunu bir daha gösteriyor.

MEDYAGUNDEM

feto2

Teröristbaşının şifresi çözüldü

Teröristbaşı Gülen’in 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde Amerikan gazetesine verdiği röportajında kullanılan fotoğrafın şifreleri çözüldü. …

darbe

Allah’a değil Feto’ya tapan sapıklar!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Marmaris’te kaldığı otele, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi saldırı düzenleyen 1’i …

feto

Teröristbaşının son oyunu!

Teröristbaşı Fetullah Gülen, dün bir Mısır gazetesine “darbeyi Atatürkçü ve laik subaylar yaptı, bizim ilgimiz yok” …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir