Anasayfa / GENEL / Gülen çıldırdı; ilaç lobisi valiz lobisini bitirdi!
gulen-ilac

Gülen çıldırdı; ilaç lobisi valiz lobisini bitirdi!

Paralel yapının bütün planları çökünce Fethullah Gülen’in günde aldığı ilaç sayısı 40’a çıktı. Hükümeti devirmek için cemaatle işbirliği yapanlar tek tek Gülen’i terk edince hocanın kimyası daha da bozuldu. İlaçların da etkisiyle ne dediğini şaşıran Pensilvanyalı imam, bu kez de hükümeti haysiyetsizlik, kendisinden desteği çekenleri ise münafıklıkla suçladı…

17 ve 25 Aralık operasyonlarıyla hükümeti devirme girişimleri başarısız olan Pensilvanyalı imam Fethullah Gülen’in psikolojisi her geçen gün daha da bozuldu. Paralel yapının her bir birimi tek tek çökertilirken, Gülen’in sağlığının da bozulduğu öğrenildi. Her paralel operasyonda tansiyonu fırlayan hocanın, günde aldığı ilaç sayısının 40’a çıktığı belirtilirken bu ilaçların etkisiyle kimyası iyice bozulan Gülen’in ağzının da bozulduğu görüldü. Yaptığı son sohbetlerde önce kendi halkına çok ağır beddualar eden Gülen, daha sonra ise hükümeti destekleyenlerin yedi sülalesine beddua etmişti. Tüm planları çöken ve devleti ele geçiremediği gibi paralel yapının da yıkılışını izlemek zorunda kalan Gülen, hükümeti devirmek için işbirliği yaptığı herkesi de tek tek kaybedince iyice yalnız kaldı.

‘KİME SADIK DEDİKSE ÇIKTI MÜNAFIK’
Pensilvanya’nın çöküşü hızlanırken Fethullah Gülen çaresizce beddua ve hakaret seanslarına devam etti. Hoca, son sohbetinde ise cemaati yalnız bırakanları hedef aldı. Daha önce “Bir liraya bile satılık insanlar varmış” diyen hoca bu kez de “Kime dedikse sâdık, hepsi çıktı münafık” sözlerini kullandı. Cemaatini, bu tarz insanlara karşı fazlaca hoşgörüyle davranmakla suçlayan hoca “Keşke bazı kimselerin melek suretinde Mefisto (şeytan) olduğunu hatırdan çıkarmasaydınız” siteminde bulundu.

‘ÜLKENİN KADERİ HAYSİYETSİZLERDE’
Gülen, hakaretler yağdırdığı hükümet ve hükümet yanlılarını da es geçmedi. Sultan 3. Mustafa’nın yazdığı bir şiiri okuyan Pensilvanyalı imam, “Ne yazık ki talihsizlikler çarkı, ülkenin kaderini haysiyetsizlerin ellerine düşürdü. Baksana, milletin bel bağladığı ve hak aradığı dairelerin kapılarında bile şaklabanlar gezmekte” ifadelerini kullandı. Hocanın, kendisinden olmayanlara münafık, devletin en üst kademesini ise haysiyetsizle itham etmesi üzerine, “Hoca planları suya düşünce hapı yuttu. Aldığı ilaçların etkisiyle iyice zıvanadan çıktı. Ne dediğini bilmiyor” yorumları yapıldı.

DİNİ BİLGİSİ YETERLİ DEĞİL
Fethullah Gülen’in diyanette görevli imam olduğu dönemle ilgili çarpıcı bir iddia atıldı. İddiaya göre, 1972’de İzmir’de görevli olan Gülen, vaiz olmak için diyanete bir risale gönderdi. Ancak Diyanet İşleri Başkanlığı “Adı geçen vaiz adayının gönderdiği risale tamime uygun bir şekilde olmadığı mevzu ile alakalı ayeti kerime ve hadisi şerifleri risalesine almadığı gibi konu ile ilgisiz sözleri de zikrettiği cihetle ilmi kifayetini belirtecek mahiyette bulunmadığından…” diyerek Gülen’in dini bilgisini yetersiz bulup bu isteğini reddetti.

Yakın dönemde Koç gibi şirketlerden sponsorluk alan cemaat organizasyonları artık tek kuruş bulamazken Pensilvanya’yı ya sürekli ziyaret eden ya da selamlar gönderen Aydın Doğan, Turgay Ciner, Ali Sabancı gibi ünlü iş adamları da cemaatle ilişkilerini sonlandırdı. Hoca kendisini yalnız bırakanlara da münafık yakıştırması yaptı.

OKULLARI BOŞALIYOR

İstanbul Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, yaptığı açıklamada, devlet okullarına geçişin arttığını ifade ederken Gülen cemaati okullarına ise kayıtların azaldığını belirtti. Yıldız, Gülen cemaatine ait okullarda eğitim gören çok sayıda öğrencinin Milli Eğitim okullarına geçtiğini söyledi. Yıldız, yeni eğitim-öğretim yılı öncesi çok sayıda velinin çocuklarını Gülen okullarından aldığının altını çizerek, pek çok velinin nakille çocuklarını devlet okullarına geçirdikleri bilgisini verdi. Devlet okullarının kapasitesinin özel okullardan gelen öğrencileri rahatlıkla kaldırabileceğinin altını çizen Yıldız, “Özel okullardan yüksek öğrenci grubu bizim resmi kurumlarımıza geçiş yaptılar” diye konuştu.

BENİ İLAÇ LOBİSİ YAKTI!
Hükümeti devirerek darbe yapmak isteyen Gülen’in başında olduğu paralel yapının tüm planları yıkıldı. Pensilvanya’daki vaiz lobisi, bu mağlubiyeti hazmetmek için ilaç lobisine sarıldı. Ama aldığı ilaçlar Gülen’in kimyasını iyice bozdu. (TAKVİM)

MEDYAGUNDEM

feto-aglama

FETÖ’ye dünyayı dar ettik

Eylül 2016’daki BM Genel Kurulu görüşmeleri öncesi “FETÖ’ye dünyayı dar edeceğiz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve …

akademisyen

FETÖ’cü sözde akademisyen kovuldu

“Polise askere güvenmeyin. Silahlanın” çağrısı yapan Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Mahmut Nihat Kanbur’un …

feto-clinton

Clinton ile FETÖ’nün bağlantısı

ABD’de önümüzdeki Kasım ayında yapılacak başkan seçimlerinde Demokratların başkan adayı Hillary Clinton’un seçim kampanyaları boyunca …

1 Yorum yapıldı

  1. Vuuur dibine dibine! İlaç mı, hap mı? Yoosam kapsül, tablet haline getirilmiş Haşhaş mı? Ama dibine dibine vurduğu kesin! Papayı seçtirenlerin ‘İlaç Lobisi’ olduğu bilindiğine göre ‘diyalog’ sürecinin ne anlama geldiğini şimdi daha iyi anlayabiliyoruz. Ama son vaazındaki ifadelerinin hukuki delil niteliği taşıyan birer itirafname olarak düşünenlerdenim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir